Baza wiedzy

BIOStymulatory tkankowe!

BIOStymulatory tkankowe!

BIOStymulatory tkankowe 

Biostymulatory tkankowe, to aktualnie konieczność. Świat coraz bardziej stawia na stymulatory, aby zachować młodość skóry oraz żeby odwracać zmiany, które już zaszły w starzejącej się skórze, w sposób naturalny i bezpieczny .

Jednak żeby poddawać się takim zabiegom trzeba mieć świadomość czemu one służą jak działają i że nie działają od zaraz jak kwas hialuronowy, tylko są zapalnikiem do rozpoczęcia procesów odbudowy skóry, który to proces wymaga pewnego czasu . Dlatego efekt po zabiegach biostymulujących  oceniamy po serii zabiegów wykonanych w odpowiednich odstępach czasowych. 

Dzięki bardzo dużej gamie produktów jaką  dysponujemy możemy stworzyć terapie dostosowana na miarę każdej skory w zależności od aktualnego stanu z jakim pacjent zgłasza się do gabinetu. 

Warto pamiętać, że NIE MA BIOSTYMULATORA UNIWERSALNEGO – ponieważ każda tkanka ma inne potrzeby i pod kątem tych właśnie zróżnicowanych wymagań dobieramy odpowiednią metodę biostymulacji i preparat, a także sposób wstrzyknięcia. Nie u każdego też biostymulacja da odpowiedź taką samą i na podobnie długi czas. Wszystko zależy od stanu wyjściowego skóry, wieku, stylu życia ,genetyki i  od liczby zabiegów z wykorzystaniem biostymulatorów .

Pamiętajmy,  że choć biostymulatory tkankowe pobudzają procesy służące odnowie skóry już po jednokrotnym zastosowaniu, to zawsze najlepszy efekt uzyskuje się po serii zabiegów.

W każdym gabinecie lekarz zapewni ci indywidualnie  dopasowane zabiegi, dzięki którym Twoja skóra naturalnie wypięknieje!

KWAS POLIMLEKOWY 

Służy do wyrównywania głębokich zmarszczek oraz do wypełniania, czyli uzupełniania ubytków w objętości twarzy, będących następstwem procesów starzenia się (daje tzw. efekt wolumetryczny). To preparat silnie stymulujący produkcję kolagenu.

Głównym składnikiem preparatu jest kwas polimlekowy stosowany w medycynie od 30 lat, bezpieczny i dobrze tolerowany, metabolizowany w organizmie. Dzięki niemu stymuluje skórę do regeneracji jeszcze długo po zabiegu do 2,5 lat.

Sposób działania

Preparat działa dwuetapowo. W pierwszym etapie działa na zmarszczki. Od razu po zastosowaniu, wpływa na wygładzenie bruzd i zmarszczek oraz wypełnia fałdy nosowo-wargowe.

Dzieje się tak, ponieważ odpowiednio rozprowadzona dawka preparatu, dzięki swojej objętości, od środka wypełnia zmarszczki. Po paru dniach zawarta w żelu woda wchłania się i wtedy zaczyna się drugi etap stopniowego, naturalnego odmładzania skóry.

W drugim etapie, zawarte w preparacie  cząsteczki kwasu polimlekowego powodują stopniowy proces syntezy kolagenu i dzięki temu w naturalny sposób odbudowują skórę, przywracając twarzy coraz młodszy wygląd i odpowiednią objętość.

Kwas polimlekowy zawarty w preparacie ujędrnia oraz podnosi zwiotczałe policzki i podbródek. Następuje naturalny, długotrwały lifting i regeneracja skóry.  Poprawia się  struktura skóry i dochodzi do jej pogrubienia.

Dzięki temu, że kwas polimlekowy  działa stopniowo, lifting twarzy ma bardzo naturalny efekt. Twarz wygląda z dnia na dzień na coraz bardziej wypoczętą i zregenerowaną. Efekt utrzymuje się 12 - 24 miesięcy.

Kwas polimlekowy zapewnia całkowite bezpieczeństwo i długotrwały efekt działania. Przed zabiegiem nie wykonuje się testów alergicznych, ponieważ kwas polimlekowy nie zawiera uczulających białek

Przed zabiegiem skóra znieczulana jest kremem znieczulającym. Po zabiegu mogą wystąpić przejściowe reakcje takie jak: obrzęk, zaczerwienienie lub krwiaki. Wszystkie te reakcje ustępują po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu można zastosować makijaż kryjący.

Po zabiegu przez 10 minut lekarz wykonuje masaż. Przez 7-14  kolejnych dni pacjent sam powinien wykonywać taki masaż dwa razy dziennie. Ilość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Średnio należy wykonać 2 - 4 zabiegi, w odstępie 8-12  tygodni. Efekty korekcji utrzymują się do dwóch lat. Dla podtrzymania efektów warto powtarzać 1 - 2 zabiegi w ciągu roku.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i okres karmienia,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • miejscowe zmiany zapalne, wirusowe, bakteryjne w obrębie skóry,
 • skłonność do występowania blizn przerostowych.

 

AMINOWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA

Przywraca blask i elastyczność skórze oraz zapobiega utracie jej jędrności. Działa  zarówno na skórę twarzy jak i całego ciała. Redukuje zmarszczki i zapobiega powstawaniu elastozy. Poprawia wygląd blizn - także tych potrądzikowych, keloidów oraz rozstępów.

Zwalcza  oznaki starzenia skóry wspierające jej procesy metaboliczne i komórkowe. Liczne badania naukowe udowodniły, iż aminokwasy (glicyna, 1-prolina,1-lizyna i1-leucyna) w połączeniu z kwasem hialuronowym mogą wspierać proces bio-rewitalizacji skóry, co zostało wykorzystane przy tworzeniu produktów z  z tej serii   Classic oraz  HMW.

Odpowiednio dobrane składniki pobudzają aktywność metaboliczną fibroblastów, co powoduje zwiększenie produkcji nowego kolagenu, zapewniając optymalny stopień nawilżenia tkanek oraz tworzą swoiste rusztowanie w ich obrębie, czyniąc skórę bardziej elastyczną.

Korzyści

 • wzmagają procesy chemotaktyczne fibroblastów
 • wzmagają proliferację fibroblastów
 • hamują degradacę kolagenu
 • stymulują neokolagenozę
 • biorą udział w produkcji czynników wzrostu 

Rekomendowane techniki iniekcji:

Roztwór powinien być podawany do warstwy siateczkowej lub brodawkowatej skóry właściwej przy pomocy dowolnej techniki.

Stymulator na bazie kwasu hialuronowego i glicerolu

Ten preparat wykorzystywany jest do niwelowania drobnych, powierzchniowych zmarszczek. Intensywnie  nawilża odwodnioną skórę, poprawia jej gęstość, elastyczność oraz przywraca młodzieńczy blask. 

Zastosowanie:

 •             poprawa elastyczności
 •             głębokie nawilżenie
 •             zagęszczenie skóry
 •             redukcja powierzchownych zmarszczek np. wokół ust i oczu
 •             redukcja zmarszczek mimiczne


Utrzymywanie się efektu:

Aby zapewnić długotrwały efekt należy wykonać 3 zabiegi w serii w co 4 tygodnie .

Często ten preparat łączymy w koktajl z preparatem do poliregenreacji 

 

POLIREWITALIZACJA kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, koenzymy 

 1. Aktywna regeneracja uszkodzeń skóry - synergiczne działanie składników odżywczych z kwasem hialuronowym poprawia gojenie uszkodzeń skóry i przyspiesza regenerację komórkową,
 2. Aktywne nawilżanie - zewnątrzpochodny kwas hialuronowy ma znaczące właściwości higroskopijne. Wypełnia przestrzeń pomiędzy włóknami kolagenowymi macierzy komórkowej ograniczając w ten sposób utratę wody. Dzięki temu optymalnie nawilża naskórek i skórę właściwą,
 3. Poprawa kolorytu skóry - kwas hialuronowy przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Dzięki dobremu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, zdrowsza i jaśniejsza,
 4. Przywrócenie równowagi jonowej - przywraca równowagę jonową w komórkach zapewniając prawidłową syntezę białek skóry właściwej,
 5. Stymulacja wzrostu komórkowego (+147%) stymuluje rozmnażanie młodych i starzejących się ludzkich fibroblastów podczas 72 godzinnej inkubacji, sprzyjając w ten sposób odnowie komórkowe,
 6. Zwiększenie gęstości skóry właściwej (+256%) -  stymuluje syntezę głównych składników macierzy pozakomórkowej między innymi białek bogatych w prolinę (kolagen typ 1) podczas 72 godzinnej inkubacji,
 7. Ochrona komórkowaj (+90%) - składniki aktywne  ograniczają produkcję szkodliwych dla skóry wolnych rodników. Zapobiegają powstawaniu nadtlenku wodoru i tworzeniu lipidowych grup ponadtlenkowych,
 8. Regeneracja wiskoelastyczna (+366%) -  oddziałuje na gen inhibitora elastazy, przez co wpływa na przywrócenie sprężystości komórek, zapobiega sztywnieniu tkanek,

Techniki iniekcji:

 • śródskórne wkłucia punktowe przy pomocy strzykawki oraz igły 30G
  - wzdłuż zmarszczek i linii,
  - śródskórne mikrowkłucia (0,01 ml) tworzące widoczne pęcherzyki,
  - odstęp między wkłuciami 4-5 mm.
 • nappage przy pomocy strzykawki lub pistoletu do mezoterapii
  - bardzo powierzchowne mikrowkłucia,
  - małe, prawie niewidoczne pęcherzyki,
  - odstęp między wkłuciami 1 cm.


Częstotliwość zabiegów:

 • Faza 1 - Terapia uderzeniowa
  4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych,
 • Faza 2 - Regeneracja skóry
  1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące,
 • Faza 3 - Podtrzymanie efektów kuracji
  1 zabieg co 2-6 miesięcy.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:

 • intensywna rewitalizacja
 • nawilżenie zmęczonej i wiotkiej skóry
 • wygładzenie zmarszczek oraz przywracanie gęstości skórze dojrzałej i wiotkiej


PRZECIWWSKAZANIA:

 • nadwrażliwość na substancje składowe produktu,
 • uczulenie na kwas hialuronowy
 • stan zapalny skóry i/lub infekcja skóry
 • skłonność do występowania blizn przerostowych
 • ciąża i okres karmienia piersią

igły do zabiegu - 30G (0,3 x 12mm)

strzykawki o pojemności 1ml

SKŁAD:

- Stężenie kwasu hialuronowego: 5 mg/ml

Kompleks odżywczy zawierający 55 składniki aktywne tj.:

- 13 witamin: kwas askorbinowy (witamina C), kwas P-aminobenzoinowy (witamina B10), biotyna (witamina H), pantotenian wapnia (witamina B5), kwas foliowy (witamina B9), inozytol (witamina I), nikotynamid (witamina B3), pirydoksyna (witamina B6), ryboflawina (witamina B2), tiamina (witamina B1), tokoferol (witamina E), retinol (witamina A), ryboflawina (witamina B12);

- 6 składników mineralnych: chlorek wapnia, chlorek potasu, siarczan magnezu, octan sodu, chlorek sodu, dwuwodorofosforan sodu;

- 5 kwasów nukleinowych: dezoksyadenozyna, dezoksycystydyna, dezoksyguanozyna, metylocytozyna, dezoksytymidyna;

- 23 aminokwasy: alanina, arginina, asparagina, kwas asparaginowy, cystyna, glutamina, kwas glutaminowy, glicyna, histydyna, hydroksyprolina, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, ornityna, fenyloalanina, prolina, seryna, tauryna, treonina, tyrozyna, walina, tryptofan;

- 6 koenzymów: TPP (kokarboksylaza), CoA (koenzym A), FAD, NAD, NADP, UTP;

- 2 składniki redukujące: kwas askorbinowy, glutation.

SPOSÓB UŻYCIA:

Produkt do stosowania wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed użyciem zapoznaj się z informacją używania wyrobu medycznego i skonsultuj się z wykwalifikowanym lekarzem.

TERAPIA RH kolagenem 

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu człowieka odpowiadający za jędrność, gęstość i elastyczność naszej skóry. W skórze człowieka zawiera się aż 80% kolagenu typu I oraz 20% kolagenu typu III. Niestety wraz z wiekiem zdolność do tworzenia włókien kolagenowych spada, co powoduje, że na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Badania udowodniły, że komórki kolagenu zaczynają obumierać już po 25. roku życia. Negatywny proces starzenia się skóry dodatkowo potęgują czynniki, na które często nie mamy wpływu, czyli stres, choroby, a nawet złe warunki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza. Zmniejszona ilość kolagenu w skórze w połączeniu z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi powoduje, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Starzejącą się skórę wyróżniają zmiany kształtu i owalu twarzy, zmarszczki pod oczami, na czole, wiotkość i obwisłość. Procesy starzenia się skóry można jednak skutecznie hamować, a najlepszym sposobem na to, jest uzupełnianie niedoboru kolagenu w skórze i niwelowanie skutków jego utraty.

 Biostymulator zawiera Rh kolagen, który jest identyczny z ludzkim. W  naturalny sposób odmładza, rewitalizuje i napina skórę, wypełnia drobne zmarszczki oraz daje lekki efekt liftingu. Dla pełnego efektu wystarczą dwa zabiegi.

Z kolei kwas hialuronowy obecny w preparacie  ma wysoką masę cząsteczkową, która w rezultacie pozwala mu działać poprzez stymulację fizjologicznej produkcji białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Kwas hialuronowy wytwarzany w dużych ilościach w macierzy zewnątrzkomórkowej – tworząc optymalne mikrośrodowisko – stymuluje wzrost, proliferację i migrację fibroblastów, komórek śródbłonka, keratynocytów oraz promuje neoangiogenezę, zapewniając fundamentalny wkład w tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej przyspieszając procesy regeneracji. 

Jakie efekty daje zabieg

 •             Odmłodzenie skóry twarzy, okolicy ust, szyi, dekoltu i dłoni
 •             Poprawa konturu twarzy, delikatny efekt liftingu
 •             Redukcja zmarszczek
 •             Redukcja blizn, rozstępów
 •             Poprawa jakości i gęstości skóry

 

Przebieg zabiegu

W zależności od wskazań, preparat jest podawany  jest techniką mezoterapii lub liniową wsteczną, przy użyciu igły lub kaniuli. Przed wykonaniem zabiegu lekarz znieczula pacjenta za pomocą specjalnego kremu, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Następnie wstrzykuje preparat płytko podskórnie.

W rezultacie, po zabiegu w miejscu podania może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, pieczenie, tkliwość lub delikatny obrzęk. Te objawy ustępują zazwyczaj w ciągu kilku godzin.

Protokół zakłada wykonanie 2 zabiegów w odstępie 1 miesiąca. W zależności od wieku, stylu życia i jakości skóry, efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. 

Wskazania

 •             Starzenie się skóry
 •             Utrata obiętości
 •             to  zabieg dla osób, które obserwują u siebie pogorszenie jędrności, napięcia, a także struktury skóry twarzy i ust. Leczenie można wykonać u każdego pacjenta niezależnie od wieku oraz rodzaju skóry.

 

Przeciwwskazania

Mimo wysokiego bezpieczeństwa zabieg  nie może być wykonywany u wszystkich pacjentów. Należy poinformować osobę wykonująca zabieg, jeśli pacjent zmaga się z aktywnymi zakażeniami okolic zabiegowych. Pacjenci z aktywną chorobą nowotworową lub autoimmunologiczną nie mogą poddać się zabiegowi. Dużym przeciwwskazaniem jest także cukrzyca czy tendencja do powstawania bliznowców. Stymulacja  nie może być też przeprowadzona u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do zabiegu będą również aktywne infekcje ogólnoustrojowe, gorączka, opryszczka i przyjmowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryna.

POLINUKLEOTYDY 

To produkt do głębokiej regeneracji skóry, wywołujący 3 kluczowe efekty:

 • Lifting
 • Działanie antyoksydacyjne
 • Nawilżenie

 Lifting – polinukleotydy zawarte w preparacie działają na receptory fibroblastów w skórze. Proces ten zapoczątkowuje tworzenie kolagenu typu I oraz elastyny, jak również pobudza aktywność fibroblastów znajdujących się w fazie spoczynku. Dlatego dochodzi do poprawy napięcia skóry i jej naturalnego liftingu.

Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym zachowują się jak „wymiatacze" wolnych rodników, co w konsekwencji prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.

Nawilżenie – polinukeotydy pozostające w macierzy pozakomórkowej (ECM) wiążą wodę, co zapewnią długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry.

W wyniku działania produktu skóra staje się napięta, nawilżona i jędrna, przez co uzyskujemy zdrowy i wypoczęty wygląd.

EFEKTY

 • Poprawa napięcia skóry
 • Lifting
 • Poprawa owalu
 • Poprawa nawilżenia
 • Redukcja drobnych zmarszczek

Produkt daje wyraźy i natruralny efekt bez przerysowania rysów twarzy. 

PRZEBIEG ZABIEGU

W zależności od stanu skóry, wybiera się preparat w ODPOWIEDNIEJ dawce. 

Produkt podaje się w technice bolusowej w tak zwane punkty bioestetyczne (5 nakłuć na stronę twarzy po 0,15ml) w środkową i dolną część twarzy.

Osoby wrażliwe na ból mogą być znieczulone kremem znieczulającym. Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie szczypanie i rozpieranie.

Rekomendowana jest seria 2-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Niektórzy pacjenci mogą wymagać zastosowania terapii łączonej. Taka terapia daje możliwość uzyskania lepszych efektów i jednoczesnego leczenia twarzy i szyi.

WSKAZANIA

Zabieg jest optymalny dla skóry:

 • Odwodnionej
 • Niedotlenionej
 • Narażonej na stres oksydacyjny

To idealny zabieg dla osób, które obserwują u siebie pogorszenie kształtu owalu twarzy, utratę napięcia i nawilżenia skóry. Ze względu na dużą różnorodność protokołów zabiegowych, leczenie można wykonać u każdego pacjenta niezależnie od wieku oraz rodzaju skóry. 

PRZECIWWSKAZANIA

 • choroby nowotworowe
 • ciąża, karmienie piersią
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • opryszczka i inne infekcje wirusowe
 • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
 • stany zapalne skóry 

 

ATELOKOLAGENOWA regeneracja skóry

Nowej generacji atelokolagen  to terapia do odmładzania i regeneracji skóry  ,przeznaczony do regenarcji twarzy  i ciała nagrodzony wieloma nagrodami prestiżowych towarzystw .

Stymuluje produkcje kolagenu ,przyczynia się do poprawy gęstości ,sprężystości i ogólnej kondycji skory a tym samym młodszego wyglądu.

Od jakiego wieku można stosować  atekokolagen?

Zabieg  może być bezpiecznie stosowany bez względu na wiek, nawet u bardzo młodych osób. To nie "metryka", ale lekarz decyduje o tym, czy powinniśmy poddać się terapii atelokolagenowej i czy przyniesie nam on efekt. 

 Można stosować profilaktycznie już po 25 roku życia w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu.

 W wieku dojrzałym dla odzyskania utraconej jędrności i gęstości skóry, a w każdym wieku leczniczo w celu redukcji rozstępów, czy też blizn.

Jakie obszary ciała mogą zostać poddane zabiegowi ?

Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu  pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, brzucha, powierzchni rąk.

Jakie są wskazania zabiegu?

Biomateriał stanowi nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Tworząc optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu, terapia wykazała wysoką skuteczność w: regeneracji i odbudowie ubytków skórnych, leczeniu blizn, rozstępów, spłyceniu drobnych zmarszczek, redukcji wiotkości skóry oraz poprawie elastyczności, sprężystości i gęstości skóry twarzy oraz całego ciała. 

Czy zabieg można łączyć w czasie jednej wizyty medycznej z innymi zabiegami?

Nie zaleca się łączyć zabiegu  w czasie tej samej wizyty z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Rekomenduje się bezpiecznie zastosować zachowując 14-dniowy odstęp pomiędzy tymi zabiegami.

Jaka jest procedura zabiegu?

Preparat  charakteryzuje się wyjątkową łatwością iniekcji, gdyż posiada formę płynną a nie żelową. Tuż przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien przygotować zawiesinę, którą należy zużyć podczas jednej sesji zabiegowej. Preparat  jest bardzo wydajny gdyż jedna ampułka pozwala wykonać zabieg na czterech okolicach ciała: twarzy, szyi, dekolcie oraz powierzchni grzbietowej dłoni. Co ważne, zabieg powinien być wykonany przez lekarza, który posiada umiejętność stosowania odpowiednich technik aplikacji. Po jego wykonaniu, ważne jest, aby zrobić delikatny masaż miejsca poddanego zabiegowi.

Kiedy można mówić o końcowym efekcie zabiegu?

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów w odstępach 14 - 28 dni, jednakże o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Tylko prawidłowo zakwalifikowany do zabiegu Pacjent jest gwarancją pełnej satysfakcji i optymalnej skuteczności terapii. Zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach. Po tym czasie widać poprawę elastyczności, napięcia i blasku skóry. Ostateczny efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej terapii. Uzyskane rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Zaleca się wykonywanie 1 zabiegu  co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii po ok. 6 - 12 miesiącach.

Czy zabieg jest bolesny ?

Terapia  jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów, którzy mogą jedynie odczuwać nieznaczne rozpieranie i pieczenie podczas aplikacji preparatu. Jednak odpowiednio przygotowany do zabiegu pacjent oraz prawidłowo sporządzona zawiesina są gwarancją komfortu pacjenta. Zabieg  jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Przed wykonaniem procedury należy poinformować pacjenta, że po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te mogą utrzymać się kilka dni po czym ustępują samoistnie.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Po dokładnym oczyszczeniu jest biokompatybilnym, biodegradowalnym i nieimmunogennym biomateriałem o wysokim profilu bezpieczeństwa i skuteczności. Małą immunogenność oczyszczonego białka potwierdziły badania przeprowadzone na 705 pacjentach, którym wszczepiono implant z atelokolagenu. Reakcję alergiczną stwierdzono zaledwie u 3,8%, a lokalną reakcję zapalną u 2,3% badanych.

Na bezpieczeństwo produktu składają się zatem dwa najistotniejsze czynniki tj. brak zakończeń telopeptydowych na końcach helisy łańcucha kolagenowego odpowiedzialnych za jego immunogenność białek oraz bardzo mała masa molekularna cząsteczki tripeptydu, która wynosi 3-6 kDA, gdyż kolagen ulega hydrolizie jeszcze przed śródskórną aplikacją.

STYMULACJA KWASEM  HIALURONOWYM TECHNOLOGII VYCROSS

 Preparat zawiera lidokainę co sprawia, że jest całkowicie bezbolesny - nie wymaga uprzedniego znieczulenia wybranej partii ciała. Nasi lekarze dermatolodzy wykonują go na twarzy, szyi, dekolcie oraz grzbietach dłoni. W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii, w której zabiegi wykonywane są w ok. 3 cyklach co 2-3 tygodnie, ten  przeprowadzamy raz co ok. 8 miesięcy dla podtrzymania efektu.

O zabiegu

Jest to zabieg opracowany przy zastosowaniu nowoczesnej technologii VYCROSS, w której wykorzystywany jest niepirogenny kwas hialuronowy w formie łatwo rozprowadzanego żelu. W przeciwieństwie do standardowej mezoterapii pozwala na wydłużenie efektu terapeutycznego już po pierwszym zabiegu nawet o 8 miesięcy. Możemy cieszyć się odpowiednio wygładzoną, nawilżoną i jędrną skórą przez dłuższy czas.

Wskazania do zabiegu

 • Drobne zmarszczki,
 • Skóra sucha, matowa i pozbawiona blasku,
 • Szara, zmęczona cera,
 • Szorstka skóra dłoni,
 • Utrata jędrności i gęstości skóry,
 • Profilaktyka starzenia się skóry.

Efekty zabiegu

 • Natychmiastowa poprawa stanu skóry,
 • Wygładzenie drobnych powierzchownych zmarszczek,
 • Zwiększenie gęstości i napięcia skóry,
 • Poprawa ukrwienia i kolorytu cery,
 • Odmłodzenie skóry 

STYMULACJA KWASEM HIALURONOWYM LEKKO USIECIOWANYM TECHNOLOGII NASHA 

To metoda kompleksowej rewitalizacji skóry w każdym wieku. W skład preparatu wchodzi stabilizowany kwas hialuronowy, który wpływa na poprawę jakości skóry twarzy, szyi, dłoni i dekoltu. Zwiększa elastyczność skóry, zmniejsza jej szorstkość, redukuje drobne zmarszczki, niweluje blizny potrądzikowe.

UWAGA! Preparat należy podawać głębiej niż produkty do rewitalizacji. Zawarty w preparacie  kwas hialuronowy jest delikatnie usieciowany, zbyt płytkie podanie może spowodować widoczne grudki na powierzchni skóry.

Wskazania:

 • rewitalizacja skóry twarzy i dłoni
 • nawilżenie skóry suchej

Stosowanie i efekty:

W celu osiągnięcia optymalnych efektów zalecane są trzy zabiegi w odstępach co 3-4 tygodnie. Efekty zabiegu są stopniowe i delikatne. Rezultaty zauważalne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się około pół roku. Cykl zabiegów można powtórzyć po sześciu miesiącach.

Preparat zawiera:

 • Stabilizowany kwas hialuronowy 20 mg/ml
 • Sól fizjologiczna buforowana fosforanami, z lidokainą 0,3% 

Produkt może być stosowany wyłącznie przez profesjonalistów lekarzy! 

Działanie preparatu  można porównać do bufora, który zachowuje odpowiedni poziom wody w skórze, czego efektem jest poprawa jędrności, elastyczności oraz gładkości skóry.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZABIEGI

to wielozadaniowe preparaty, które można zastosować:

 •  U kobiet i mężczyzn z każdym typem skóry
 • U osób z młodszą bądź bardziej dojrzałą skórą
 • Na twarzy, ustach, szyi, dekolcie i dłoniach
 • U osób, które pragną poprawić strukturę swojej skóry, tj. osoby z bliznami po trądziku bądź z foto- uszkodzeniami skóry
 • Samodzielnie lub w połączeniu z innymi sesjami terapeutycznymi

ILOŚĆ SESJI TERAPEUTYCZNYCH:

W celu uzyskania optymalnych wyników, zaleca się, aby pacjent otrzymał:

 • Jeden kurs początkowy, składający się zwykle z 3 zabiegów, w odstępach 2-4 tygodni
 • Regularne zabiegi podtrzymujące, wykonywane co około 6 miesięcy

Przed podjęciem leczenia lekarz pomoże w wyborze preparatów oraz ustali indywidualny
harmonogram leczenia, tak aby osiagnąć możliwie najlepsze wyniki. Dokładna liczba zabiegów zależy
od rodzaju skóry, stosowanych produktów oraz obszarów skóry.

Efekty pojawiają się stopniowo.
Pacjent zauważy poprawę już po jednej sesji terapeutycznej, ale w celu uzyskania optymalnych
wyników należy przestrzegać protokołu zabiegów zaleconego powyżej bądź ustalonego przez lekarza
indywidualnie.

STYMULACJA KWASEM HIALURONOWYM DO WSTRZYKIWANIA 5 PUNKTOWEGO 

Preparat zawiera między innymi kwas hialuronowy, czyli związek chemiczny naturalnie występujący w naszym organizmie. Ponieważ kwas hialuronowy wiąże wodę w tkance to odpowiada za utrzymanie wilgotności w skórze.

Aby uzyskać efekt odmłodzenia skóry i remodelingu tkanek zwykle zaleca się wykonanie dwóch zabiegów. Większa liczba wymaganych zabiegów zalecana jest w przypadku pacjentów, którzy zgłaszają się do gabinetu lekarza ze złym stanem skóry lub zaawansowanymi objawami starzenia. W ich sytuacji najlepsze rezultaty osiąga się wykonując indywidualnie dobrany plan zabiegów, po konsultacji z lekarzem. Pomiędzy pierwszymi zabiegami zaleca się zachowanie odstępu 30 dni.

Wskazania do zabiegu remodelującego

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są:

 • Wiotka skóra
 • Objawy starzenia się skóry i tkanki podskórnej
 • Opadający owal twarzy
 • Utracony kontur twarzy

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnego specjalnego przygotowania. Przed wykonaniem procedury lekarz dokładnie zmywa ewentualny makijaż i odkaża skórę przed przystąpieniem do nakłuć.

Przebieg zabiegu

Technika podania stymulatora tkankowego polega na wstrzyknięciu odpowiednich ilości preparatu w pięć specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktów po obu stronach twarzy lub w innym obszarze zabiegowym. Punkty widoczne są na grafice załączonej poniżej. Wspomniana technika pozwala zminimalizować ryzyko podania preparatu do dużych naczyń, ogranicza możliwość uszkodzenia nerwów i maksymalizuje proces dyfuzji w tkankach okolicy jarzmowej i policzków oraz wzdłuż linii żuchwy, okolicy przedusznej i brody.

To zabieg, który nie wymaga znieczulenia. Po zaznaczeniu odpowiednich punktów na twarz, lekarz powoli wstrzykuje preparat, tym samym ograniczając ryzyko powstania zasinień i obrzęku oraz minimalizując dyskomfort związany z procedurą.

Oprócz twarzy, zabieg wykonuje się również w okolicach szyi, dekoltu oraz na dłoniach. W wybranych przypadkach zabieg można wykonać w innej okolicy ciała.

Efekty zabiegu

Celem zabiegów z wykorzystaniem preparatu jest przede wszystkim:

 • wzmocnienie i zagęszczęnie skóry,
 • "poprawienie" rysów twarzy,
 • przywrócenie napięcia skóry,
 • wyostrzenie linii żuchwy,
 • lifting szyi.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych widoczne są niemalże od razu. Można też oczekiwać, że w zależności od indywidualnych cech osobniczych będą utrzymywać się od 12 do 18 miesięcy.

Najlepsze rezultaty uzyskuje się po wykonaniu dwóch zabiegów z zachowaniem 30-dniowego odstępu pomiędzy poszczególnymi procedurami. Po pierwszym zabiegu pacjenci zauważają najczęściej efekt wypełnienia, ujędrnienia i wypełnienia zmarszczek. Zauważalne jest także ujędrnienie skóry twarzy. 

Przeciwwskazania 

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Aktywne infekcje
 • Niektóre choroby dermatologiczne w obszarze poddawanym zabiegowi
 • Czynna choroba nowotworowa, radio i chemioterapia
 • Niektóre choroby autoimmunologiczne
 • Nieuregulowana cukrzyca i inne nieleczone choroby przewlekłe, np. nadciśnienie
 • Alergia na któryś ze składników substancji stosowanych do zabiegu
 • Nierealistyczne oczekiwania co do możliwych do osiągnięcia efektów

 REWITALIZACJA 3D  LOLA 

Trójwymiarowe odmłodzenie skóry

Zabieg łączący w sobie zalety wypełniacza i biorewitalizera. Błyskawicznie odmładza skórę twarzy, przy czym zabieg sam w sobie jest komfortowy, a co najważniejsze skuteczny. Preparat przeznaczony jest do iniekcji śródskórnych, redukuje zmarszczki, nawilża oraz przyczynia się do poprawy elastyczności skóry twarzy, dzięki czemu otrzymujemy całościowe odmłodzenie twarzy jednym zabiegiem.

 Jest to preparat hybrydowy pomiędzy fillerem a biorewitalizatorem, natomiast jego działanie porównywalne jest do efektów osiąganych przez stymulatory tkankowe lub wypełniacze. Preparat powstał na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem buforu 15 aminokwasów, które chronią zawieszony w nim kwas hialuronowy, spowalniają jego biodegradację, pozytywnie wpływają na stres osmotyczny oraz mają właściwości regenerujące skórę.

Efekty

Nawilżanie – dzięki podskórnej aplikacji nieusieciowanego  kwasu hialuronowego, który wiąże znacznie więcej wody, niż jego własna masa, tkanki zostają intensywnie nawilżone.
Redukcja zmarszczek – kiedy skóra nie zawiera wystarczającej ilości kwasu hialuronowego oraz wody, tkanki tracą swoją grubość, w wyniku czego skóra zwisa i marszczy się. Zwalczanie widocznych oznak starzenia poprzez dostarczanie i wspieranie syntezy kwasu hialuronowego powoduje utrzymywanie wysokiego poziomu nawilżenia tkanek oraz spowalnia powstawanie głębszych zmarszczek i sprzyja redukcji drobnych linii.
Poprawa mikrokrążenia – zawarte w ampułce saponiny, poprawiają ukrwienie tkanek, w efekcie czego, komórki stają się lepiej odżywione i dotlenione.
Rozjaśnianie skóry – intensywna rewitalizacja skóry, dzięki intensywnemu nawilżaniu, odżywianiu i dotlenianiu, umożliwia redukcję cieni i sińców pod oczami oraz przywrócenie promiennej i świetlistej skóry o zdrowym, jednolitym kolorycie.
Działanie antyoksydacyjne – dzięki całej gamie różnorodnych przeciwutleniaczy i polifenoli, znacznie spada zawartość wolnych rodników w skórze. Ich ilość ma istotny wpływ na wygląd i kondycję tkanek, ponieważ wolne rodniki wchodzą w reakcję z komórkami, doprowadzając do ich uszkodzenia. Antyoksydanty są uważane za czynniki powstrzymujące procesy starzenia.

Informacje

Zabieg jest bardzo komfortowy i bezpieczny, po zabiegu możemy zauważyć natychmiastowe odświeżenie wyglądu. W zależności od kondycji skóry wykonujemy tylko jeden do trzech zabiegów w roku. Preparat przeznaczony jest dla pacjentów w wieku 25-55.

Efekt Zabiegu

 • Odmłodzenie skóry
 • Wypłacenie zmarszczek
 • Napięcie zwiotczałej skóry
 • Biorewitalizacja
 • Wypełnienie głębokości
 • Nawilżenie i odżywienie skóry
 • Uelastycznia skorę 
 • świeży wygląd 

Wskazania

 • fotostarzenie skóry,
 • atrofia,
 • suchość,
 • elastoza,
 • zmarszczki,
 • przebarwienia.

 

Przeciwwskazania

 • Popękana lub uszkodzona skóra
 • Opryszczka i inne infekcje wirusowe
 • Grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
 • Stany zapalne skóry
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Alergia
 • Choroby ogólnoustrojowe w aktywnej 

 

HYBRYDOWY STYMULATOR TKANKOWY NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO I HYDROKSYAPATYTU WAPNIA 

Jest to harmonijna połączenie dwóch aktywnie działających składników usieciowanego kwasu hialuronowego i mikrosfer  hydroksyapatytu wapnia .

Kwas hialuronowy usieciowany daje natychmiastowy efekt poprzez dodanie objętości i efekt uniesienia tkanki a hydroksyapatyt wapnia daje efekty długotrwałe. Pobudza fibroblasty do wzrostu i produkcji składników macierzy zewnątrzkomórkowej kolagenu typu I i typu II i elastyny .

Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć natychmiast po zabiegu dzięki obecności kwasu hialuronowego a efekt hydroksyapatytu wapnia  pojawiają się po kilku tygodniach i będą się utrzymywały długoterminowo. Czas ten jest inny dla każdego pacjenta .

W rezultacie osiągamy poprawę elastyczności i jędrności oraz poprawę architektury skóry.

Po zabiegu mogą się pojawić zaczerwienienie ,obrzęk ,ból tkliwości swędzenie, Reakcje te zazwyczaj ustępują po 24-48 godzinach .

Po zabiegu nie należy wykonywać makijażu w miejscu wstrzykiwania prze 12 godzin po zabiegu . W celu zmniejszenia zaczerwienienia i obrzęku należy unikać przez 24 godz:

 •  Aktywności wymagającej wysiłku 
 • Ekspozycji na słońce i solarium
 • Uwaga na skrajne warunki pogodowe 

Można zastosować okłady zimne na obszar poddany zabiegowi.

Jeżeli zauważy pacjent jakiekolwiek działania niepożądane  powinien natychmiast zwrócić się do osoby wykonującej zabieg .

Zabieg  powinien być wykonany przez wykwalifikowanego lekarza który oceni twoją skory i zakwalifikuje  ją do tego czy innego zabiegu  

Przeciwwskazania  

 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • stosowanie leków rozrzedzających krew,
 • infekcje i stany zapalne w okolicy zabiegowej,
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • aktywna opryszczka,
 • ciąża i laktacja,
 • nowotwory. 

Efektami procedury zabiegowej z użyciem preparatu  utrzymują się nawet do 3 lat. Natomiast zdolności stymulujące preparatu utrzymują się do roku po wykonaniu iniekcji. By podtrzymać rezultaty, po upływie tego czasu rekomendujemy wykonanie tzw. zabiegu  przypominającego. 

Dla większego komfortu podczas zabiegu iniekcje preparatu z hybrydowym biostymulatorem tkankowym możemy poprzedzić zastosowaniem u pacjenta miejscowego środka znieczulającego.

HYBRYDOWY STYMULATOR NA BAZIE NIEUSIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO z dodatkiem hydroksyapatytu  wapnia i aminokwasów 

Preparat zawdzięcza swoją skuteczność  najwyższej na rynku zawartości wyjątkowo czystego kwasu hialuronowego-18 mg/ml, pozyskiwanego z Bacillus subtilis. Naturalne pochodzenie preparatu gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Natomiast zastosowanie tak  wysokiego stężenia  pozwala  na uzyskanie rewelacyjnych efektów, widocznych już po pierwszym zabiegu mezoterapii.

 Dodatkowo preparat zawiera  0,01% hydroksyapatytu wapnia, co znacząco zwiększa jego długoterminową skuteczność. Preparat  pobudza tkanki do produkcji kolagenu, przez co dochodzi do  stymulacji  jego wytwarzania, a w efekcie  poprawy nawilżenia, jędrności  i elastyczność. 

Unikatowa kompozycja najczystszej formy kwasu hialuronowego z aminokwasami oraz domieszką hydroksypatytu wapnia gwarantuje przywrócenie witalności Twojej skórze, utrzymujące się przez wiele tygodni! 

ZALETY:

► Wysokie stężenie HA zapewniające doskonałe nawilżanie
► Poprawa gęstości skóry dzięki hydroksyapatytowi
► Regeneracja, korekcja zmarszczek powierzchownych
► Widoczna poprawa jakości skóry
► Wyjątkowe bezpieczeństwo dzięki pozyskiwaniu HA z Bacillus subtilis

18 mg/ml HA, nieusieciowany

0,01% CaHA, glicyna i l-prolina

Nawilżanie, rewitalizacja, stymulacja produkcji kolagenu 

 Produkt do stosowania wyłącznie przez profesjonalistów.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+