Archiwum

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy od kiedy tylko pojawił się na rynku – zrewolucjonizował medycynę estetyczną. Nic dziwnego! Przemawia za nim szereg zalet, począwszy od bezpieczeństwa, poprzez brak rekonwalescencji, aż po natychmiastowe efekty, jakie oferuje. Szeroki zakres zastosowań jest tylko kolejnym argumentem na jego korzyść. Na zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego warto zdecydować się od razu, kiedy zaobserwujemy pierwsze oznaki starzenia. Wówczas nie tylko zadbamy o wizualne odmłodzenie, ale też będziemy w stanie zahamować procesy starzenia.

Wypełniacze stosowane do wypełniania bruzd i zmarszczek, podkreślania kości policzkowych, czy modelowania ust, to żele, stworzone na bazie kwasu hialuronowego, stosowane w celu przywrócenia objętości w wybranych obszarach twarzy. Różnią się one pod względem zawartości kwasu hialuronowego oraz właściwości fizykochemicznych (twardość, elastyczność, stopień unoszenia tkanek, sposób usieciowienia). W zależności od tych właściwości dobieramy okolicę, w której można go podać, by osiągnąć założone i oczekiwane cele.

Kwas hialuronowy pozwala nam na:

 • Wypełnienie i zmniejszenie widoczności bruzd i zmarszczek
 • Podkreślenie kości policzkowych
 • Uzyskanie efektu liftingu
 • Poprawienie konturu twarzy
 • Odbudowanie symetrii
 • Uwydatnienie i podkreślenie określonych miejsc
 • Modelowanie ust
 • Poprawę nawilżenia i sprężystości skóry

Pacjentkom, które terapię kwasem hialuronowym traktują jako doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową, polecamy przede wszystkim zabiegi takie jak Restylane Skinboosters oraz Volite. Są to stabilizowane kwasy hialuronowe, poprawiają więc napięcie skóry i przywracają utracony blask i gładkość. Zabiegi Restylane Skinboosters oraz Volite przeszły wielokrotne badania kliniczne, gwarantują więc bezpieczeństwo i długotrwałe efekty.

Rezultaty zastosowania kwasów są natychmiastowe, ale przez pierwsze 2-3 dni od zabiegu występuje delikatny obrzęk, dlatego efekt powinno się oceniać dopiero po kilku dniach. Pod 6-12 miesiącach warto powtórzyć zabieg, ponieważ kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany przez organizm. W zależności od miejsca, które poddane zostało zabiegowi, mimiki, wieku, rodzaju skóry – efekty mogą utrzymywać się dłużej lub krócej. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest naturalny, a wszystkie procesy są w pełni odwracalne.

Kwas hialuronowy nie uczula, dlatego nie ma konieczności wykonania wcześniejszej próby uczuleniowej. Bolesność zabiegu w dużej mierze zależy od osobniczej wrażliwości na ból, ale też od miejsca poddawanego terapii, sposobu wykonania zabiegu oraz rodzaju wypełniacza.

Najczęstsze zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:

 • Modelowanie ust

Modelowanie ust cieszy się ogromną popularnością. Głównie dlatego, że to bardzo prosty sposób na zmianę wyglądu twarzy. Najczęściej wykonuje się korektę mało wykształconej wargi górnej lub dolnej, zwłaszcza u młodych kobiet. W późniejszym okresie życia możemy korygować zmiany, które związane są z procesami starzenia poprzez korektę konturu warg i zmian wynikających z odwodnienia czerwieni wargowej. Po zabiegu usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Wypełnienie niweluje też widoczność zmarszczek dookoła ust, dzięki czemu możemy w pełni cieszyć się z efektu odmłodzenia.

Okolice ust są bardzo wrażliwe, dlatego proponujemy naszym pacjentom zabieg ze znieczuleniem. Wykorzystujemy do tego celu kremu znieczulającego, który należy zaaplikować około 20-30 minut przed zabiegiem lub znieczulenie dentystyczne (przewodowe).

Profesjonalnie przeprowadzony zabieg modelowania ust gwarantuje, że implant będzie niewyczuwalny, a usta – naturalnie powiększone. Bezpośrednio po zabiegu, przez kilka godzin, powinno się unikać nadmiernej ekspresji i dotykania miejsc iniekcji. Warto przez trzy dni unikać nadmiernego narażania się na promienie słoneczne i oddziaływanie ciepła.

 • Nawilżanie ust

W sytuacjach, gdy pacjentka zauważa u siebie suchość i utratę napięcia ust, a także rozmycie ich konturu i utratę naturalnego koloru, warto zdecydować się na zabieg mezoterapii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który wprowadzony zostanie, w formie drobnych depozytów, w obrębie czerwieni wargowej i konturu ust, gwarantując regenerację oraz nawilżenie. Przed zabiegiem okolica ust jest znieczulana, dzięki czemu sam zabieg jest bezbolesny. Wykonywany regularnie zapewnia miękkość i doskonałe nawilżenie oraz odżywienie ust. Polecamy powtarzanie zabiegu raz w miesiącu.

 • Wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny i utrzymuje właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Jego ilość, wraz z wiekiem, niestety się zmniejsza, skóra staje się wysuszona, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. By temu zaradzić wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które, wstrzyknięte do skóry właściwej, skutecznie uzupełniają jego niedobór.

Iniekcje kwasem hialuronowym gwarantują:

 • Nawilżenie skóry
 • Wypełnienie zmarszczek
 • Nadanie objętości
 • Modelowanie ust
 • Poprawienie konturu twarzy
 • Pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych

Dzięki temu, że kwas hialuronowy pobudza procesy regeneracyjne skóry, nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu kremu znieczulającego. Efekt zauważalny jest natychmiastowo i utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy.

 • Lifting wolumetryczny

W trakcie postępowania procesu starzenia zmniejsza się objętość tkanek w obrębie kości, mięśni, powięzi i tłuszczu, przez co pod skórą znajduje się niewiele naturalnej tkanki wypełniającej, a twarz zaczyna opadać. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się lifting wolumetryczny. Podczas zabiegu zastępujemy zużywające się tkanki kwasem hialuronowym i, odwracając proces starzenia, nie zmieniamy rysów twarzy. Dzięki liftingowi nasza twarz wygląda kilka lat młodziej, jednak wymaga to wprowadzenia dużej ilości kwasów. Na każde upływające 10 lat życia przeznacza się zazwyczaj jedną ampułkę, wykorzystujemy również ampułkę dodatkową, którą aplikujemy w okolicach ust.

Dzięki liftingowi wolumetrycznemu jesteśmy w stanie:

 • Uwydatnić kości policzkowe
 • Wymodelować policzki
 • Wypełnić zagłębienia w okolicach skroni
 • Wymodelować brodę oraz podbródek

Zabieg przeprowadzany jest igłą lub kaniulą. Czasami wykorzystuje się je naprzemiennie w jednym zabiegu, w zależności od miejsca. Niekiedy zabiegowi towarzyszy uczucie rozpierania – w przypadku wysokiej wrażliwości na ból można zastosować znieczulenie miejscowe. Implant jest elastyczny i naturalny, ma konsystencję identyczną jak tkanka pacjenta, dlatego jest niewidoczny i niewyczuwalny.

Efekty zabiegu są spektakularne i możemy się nimi cieszyć natychmiastowo. Potrafią się utrzymać nawet do 24 miesięcy. Wchłaniający się implant nawilża okoliczne tkanki, powodując efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

 • Modelowanie twarzy

Chcąc wymodelować twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego, wykorzystujemy tępo zakończoną igłę, którą wprowadzamy przez nacięcie, w obrębie owłosionej skóry głowy. Nacięcie jest niewidoczne już 24 godziny po zabiegu.

Iniekcje można wykonać również tradycyjną igłą, głęboko ku tkance podskórnej. W obszarze żuchwy lub podbródka powinny sięgać kości.

Zabieg ten jest bezpieczny, prosty i szybki, powinien jednak zawsze być wykonywany przez doświadczonego lekarza.

 • Hydrobalans Soft Lifting

To metoda rewitalizacji skóry, w której wykorzystuje się stabilizowany kwas hialuronowy. Jest on wstrzykiwany śródskórnie, podobnie jak w mezoterapii, w której jednak do tej pory stosowano kwas niestabilizowany. Jeśli czujesz, że Twoja skóra potrzebuje nawilżenia i zwiększenia elastyczności, chciałabyś podnieść i wymodelować owal twarzy oraz zredukować zmarszczki – ten zabieg będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Do wykonania zabiegu stosuje się tzw. miękką kaniulę, o tępym zakończeniu – nie uszkadzamy wówczas naczyń i nerwów – minimalizuje to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i gwarantuje uzyskanie naturalnego efektu.

Tak wykorzystany kwas hialuronowy tworzy dodatkową siatkę, rodzaj „rusztowania”, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek i umożliwia modelowanie owalu twarzy. Specyfika kwasu hialuronowego pozwala jednocześnie poprawić kondycję skóry i jej nawilżenie. Po zabiegu preparat działa jak bufor wodny – chłonie wodę, by skóra była odpowiednio nawodniona i oddaje ją, gdy skóra tego potrzebuje.

Zabiegi można wykonywać w każdym wieku. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się wykonanie trzech zabiegów, w odstępach 3-4 tygodniowych. W celu podtrzymania efektów cykl można powtórzyć po sześciu miesiącach.

 • Globalny Lifting Hybrydowy

Globalny Lifting Hybrydowy (powięziowy) cieszy się ogromnym powodzeniem u pacjentów, ponieważ w ciągu kilkudziesięciu minut jest w stanie przynieść rewelacyjne efekty. Poprawia wygląd twarzy budując podparcie dla wiązadeł i segmentów tłuszczowych. Gwarantuje widoczne odmłodzenie nie zmieniając rysów twarzy. U osób o pełniejszej twarzy – wyraźnie ją wysmukla, podczas gdy w przypadku twarzy bardzo szczupłej jesteśmy w stanie dodać jej objętości, poprawiając miękkość rysów.

Do zabiegu używamy produktów wiodących marek, charakteryzujących się najwyższą jakością, takich jak: Juvederm, Restylane i Stylage. Sama procedura polega na wstrzyknięciu w ściśle określone punkty odpowiedniej ilości preparatu, który również musi być dobrany indywidualnie do potrzeb skóry. Dobór preparatu o odpowiedniej gęstości i spoistości jest kluczowy, by uzyskać, oczekiwany przez pacjentkę, efekt.

Efekt Domina

Efekt domina został opracowany w laboratoriach marki FILLMED, które od ponad czterdziestu lat specjalizują się w zabiegach medycyny estetycznej. Ich niekwestionowana wysoka pozycja widoczna jest przede wszystkim w zabiegach anti-aging, zwłaszcza tych, wykorzystujących kwas hialuronowy w połączeniu z starannie wyselekcjonowanymi składnikami aktywnymi o wysokiej skuteczności, potwierdzonej badaniami naukowymi.

Efekt domina to doskonały, nieinwazyjny lifting, który przywraca dawny owal twarzy i jej proporcje, odbudowując kształt V. Likwidacja zmarszczek, bruzd, czy wyrównany koloryt nie sprawią, że nasza twarz będzie wyglądała młodzieńczo, jeśli nie przywrócimy jej właściwych proporcji. Młodą twarz zwykle charakteryzuje się przez proporcje zbliżone do odwróconego trójkąta. Z biegiem lat proporcje te ulegają odwróceniu, przez co często odnosimy wrażenie, że owal twarzy przypomina kwadrat. Wynika to z utraty sprężystości, spadku poziomu naturalnego kwasu hialuronowego i degradacji kolagenu w skórze. Dodatowo splaszczeniu ulegają kości twarzoczaszki i nie stanowią podpory dla innych tkanek. Podobnie jest z zanikaniem tkanki tłuszczowej w okolicach skroniowo-jarzmowych. Wszystkie te procesy mają negatywny wpływ na wygląd naszej twarzy.

Unikatowe protokoły zabiegowe FILLMED pozwalają nie tylko na przywrócenie twarzy dawnego, młodzieńczego wyglądu, poprawienie owalu, ale też intensywną rewlitalizację skóry. Efekt domina pozwoli Ci pozbyć się opadających policzków, bruzd nosowo-wargowych, czy opadających kącików ust.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+