Archiwum

Na czym polega działanie kwasu polimlekowego?

Na czym polega działanie kwasu polimlekowego?

Jak skutecznie odmłodzić starzejącą się skórę?

Bardzo ważny dla jej kondycji jest kolagen – z wiekiem jego produkcja słabnie, dlatego skóra zaczyna wiotczeć i pokrywa się siateczką zmarszczek. Proces ten można zatrzymać z pomocą kwasu polimlekowego.

Jak działa kwas polimlekowy?

Kwas polimlekowy to związek chemiczny, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Ze względu na swoje właściwości jest chętnie wykorzystywany w medycynie estetycznej – działa bardzo skutecznie, nie powoduje skutków ubocznych, zapewnia naturalny efekt odmłodzenia skóry. Kwas polimlekowy wstrzykuje się głęboko w tkankę. Jego przewaga nad innymi wypełniaczami zwiotczałej skóry polega na tym, że nie zagęszcza on sztucznie skóry, tylko stymuluje zwiększoną produkcję kolagenu – w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że skóra po prostu odmładza się sama.

Większa ilość kolagenu sprawia, że skóra staje się jędrna, gładka, lepiej napięta. Kwas polimlekowy nie tylko wygładza zmarszczki, ale pomaga też na obwisłe policzki, opadające kąciki ust, rozmyty kontur twarzy. Swoim wielotorowym działaniem kwas polimlekowy bardzo poprawia kondycję skóry, a choć efekty pojawiają się nieco później niż na przykład po wypełnieniu kwasem hialuronowym, to twarz po takim zabiegu wygląda bardzo naturalnie.

Czy kwas polimlekowy trwale odmładza skórę?

Odmładzanie twarzy kwasem polimlekowym zachodzi stopniowo, bo skóra musi mieć czas na uzupełnienie ubytków kolagenu. To właśnie jest wielką zaletą zabiegu Sculptra, podczas którego podaje się kwas polimlekowy – nie widać, by twarz była po jakimś zabiegu, raczej otrzymuje się efekt odświeżenia, skóra wygląda na wypoczętą i zadbaną, zagęszczenie skóry nie wpływa negatywnie na mimikę.

Zabiegi przeprowadzane w gabinecie kosmetyki lekarskiej Bella zapewniają efekt dłuższy niż inne metody z wypełniaczami, nawet do dwóch lat, choć zaleca się ich regularne powtarzanie dla podtrzymania tej poprawy. Wstrzykiwanie kwasu polimlekowego może wykonać wyłącznie lekarz po wcześniejszej konsultacji z pacjentką. Wskazaniem do zabiegu są zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności skóry, zapadnięte i obwisłe policzki, nieregularny owal twarzy. Po podaniu kwasu polimlekowego należy trzymać się zaleceń lekarza co do pielęgnacji skóry.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms