Baza wiedzy

Skuteczne usuwanie blizn po trądziku metodą laserową

Skuteczne usuwanie blizn po trądziku metodą laserową

Blizny po trądziku to problem, która utrudnia życie wielu osobom, wpływając na ich komfort i pewność siebie. Na szczęście współczesna dermatologia oferuje innowacyjne metody usuwania blizn, z których największą popularnością cieszą się zabiegi wysokoenergetyczne . Jednak pacjenci cierpiący na trądzik powinni jak najszybciej rozpocząć leczenie, żeby nie dopuścić do powstawania blizn potrądzikowych  bo walka z nimi jest trudna bolesna ,droga i uciążliwa.W naszej ofercie przygotowaliśmy szeroką ofertę innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem lasera gwarantujących efektywne zmniejszenie widoczności blizn po trądziku. Bardzo głębokich blizn nie da się usunąć !!!!!!!

Platforma z laserem neodymowo- i erbowo-yagowym

Połączenie wiązek frakcyjnego lasera neodymowo- i erbowo-yagowego stanowi jedno z najskuteczniejszych sposobów na usuwanie blizn po trądziku. Te dwa rodzaje laserów działają na zasadzie emisji impulsów o określonych długościach fali, które penetrują skórę. Co istotne, oba lasery mają zdolność do przenikania do różnych warstw skóry, co pozwala na skuteczne oddziaływanie na poszczególne rodzaje blizn w celu zniszczenia uszkodzonego tkankami bliznowatego włókna kolagenowego oraz pobudzenia procesów regeneracyjnych w skórze.

Laser frakcyjny CO2

Inną popularną technologią wśród laserów frakcyjnych jest laser CO2. Działa on na zasadzie tworzenia mikroskopijnych otworów w skórze, co stymuluje procesy gojenia i regeneracji tkanek prowadzące do wygładzenia blizn i poprawy struktury skóry. Główną zaletą lasera jest kontrolowane uszkodzenie tkanek, co oznacza, że skóra jest w stanie lepiej się regenerować. Laser CO2 działa bardziej inwazyjnie niż laser erbowo-yagowy, ale pozwala przy tym na wyjątkowo skuteczną przebudowę tkanki.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna metoda łącza działanie mikronakłuwania i fali radiowej. Podczas zabiegu głębsze warstwy skóry nakłuwane są przez mikroigiełki przy jednoczesnym podgrzewaniu przez energię radiową, która pobudza procesy regeneracji skóry. Technologia ta stymuluję produkcję kolagenu,przebudowywuje skórę i sprzyja poprawie elastyczności skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa może być skutecznym narzędziem w usuwaniu blizn po trądziku i operacjach, szczególnie tych o głębokim charakterze. Jest to też metoda o stosunkowo krótkim czasie rekonwalescencji, dzięki czemu pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności szybko po zabiegu.

Warto dodać, że a ramach naszych usług oferujemy również nakłuwanie przy pomocy urządzeń takich jak Dermapen i Vital Injector.  W naszych zabiegach często łączymy przy tym techniki laserowe z metodami kłutymi, a dodatkowo wzbogacamy ich działanie o regenerujące właściwości osocza bogatopłytkowego ,czy komórek macierzystych.

Kto skorzysta na zabiegu?

Laserowe usuwanie blizn po trądziku jest odpowiednie dla osób, które pragną pozbyć się tych problematycznych śladów i odzyskać gładką, zdrową skórę. Co ważne, przed zabiegiem pacjenci  powinni zakończyć fazę aktywnego trądziku i posiadać zdrową skórę. Zawsze warto jednak skonsultować się z doświadczonym dermatologiem, który oceni, która metoda jest najlepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb i typu skóry pacjenta.

W tym celu zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i skorzystać z porady naszych specjalistów, którzy wezmą pod uwagę ewentualne przeciwwskazania, dokładnie ocenią przypadłość pacjenta i pomogą wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowie jego indywidualnym potrzebom.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+