Baza wiedzy

PLATFORMA Nd:YAG z Er:YAG

PLATFORMA Nd:YAG z Er:YAG

Platforma  oferuje najpotężniejszą kombinację lasera Nd:YAG z Er:YAG dostępną na rynku! Takie połączenie długości fali w jednym laserze  daje możliwość zastosowania dla bardzo wielu problemów dermatologicznych i z medycyny estetycznej przy zapewnieniu znakomitych wyników klinicznych, i przy maksymalnym ograniczeniu komplikacji oraz zmniejszeniu czasu rekonwalescencji .

Dla nas jako gabinetu specjalizującego się w leczeniu trądzików młodzieńczych i ich powikłań jest po prostu niezbędnym narzędziem, bez którego nie wyobrażamy sobie swojej pracy .

Możliwości jakie daje ten laser  są ogromne. Możemy wykonać dziesiątki zabiegów: od zabiegów typowo leczniczych jak trądziki młodzieńcze, różowate, blizny potrądzikowe,  rumień, naczynka, rozstępy, po procedury z medycyny estetycznej związane z cofaniem procesów starzenia i zapobieganiem starzeniu.

Coraz większą popularność zyskują procedury łączone, czyli zastosowanie podczas jednej sesji zabiegowej różnych głowic np. nieablacyjnej i ablacyjnej, aby zadziałać na różne warstwy skóry i uzyskać jak najlepsze efekty.

Tworząc procedury zabiegowe możliwe jest stworzenie niezliczonej ilości kombinacji. To duży krok do przodu w laserowym odmładzaniu skóry .

Laser ten stosowany jest:

 • przy  redukcji zmarszczek,
 • w liftingowaniu twarzy i modelowaniu owalu  twarzy,
 • w usuwaniu  przebarwień, trądziku , niechcianych włosów ,  rumienia
 • oraz zabiegów naczyniowych dla wszystkich typów skóry.

Można go wykorzystywać również do delikatnych procedur chirurgicznych, takich jak usuwanie zmian powierzchniowych, brodawczaków i keratoz, a także do usuwania blizn i blizenek.

Technologia  pozwala na przeprowadzenie zabiegów wielostopniowych i wielowymiarowych w jednym zabiegu! Można jednocześnie wykonać 3,4 czy nawet  6 procedur odmładzających w zależności od problemu. Im bardziej zaawansowany proces starzenia, tym  można zastosować więcej procedur. Pozwala  to na kurczenie się kolagenu  na całej grubości dla osiągnięcia trwałego ujędrnienia i zwiększenia objętości bez stosowania wypełniaczy .

Endolifting

Platforma Nd:YAG z Er:YAG jako jedyny system  ma tryb endoliftingu, który pozwala pracować od wewnątrz jamy ustnej. Procedura endoliftingu jest bezbolesna i nie ma konieczności rekonwalescencji. Zabieg endoliftingu można przeprowadzać cały rok, nawet latem, bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych takich jak hiperpigmentacja.

Fotona 4D

Jednym z najbardziej popularnych i reklamowanych zabiegow wykonywanych tym  laserem  jest zabieg FOTONA 4D. Fotona 4D to innowacyjny laserowy lifting twarzy opierający się na połączeniu czterech procedur zabiegowych w jednej terapii.  Stanowi alternatywę dla stosowania tradycyjnych wypełniaczy. Zabieg ten łączy dwie długości fali Er:YAG i Nd:YAG oraz cztery wyjątkowe metody:

 • EndoLifting® – odbywa się wewnątrz jamy ustnej
 • FRAC3® – nieablacyjne odmładzanie niedoskonałości w głębszych warstwach skóry
 • PIANO® termolifting zwiększający zapięcie skóry  na całej grubości
 • Superfacial™ - delikatna zimna ablacja wykonana laserem Er: YAG peeling laserowy celem rozświetlenia skory i ujednolicenia kolory

Wskazania do wykonania zabiegu Fotona 4D:

 • bruzdy nosowo-wargowe
 • zmarszczki na twarzy 
 • wiotkość skóry
 • niedoskonałości skóry
 • zmęczona skóra twarzy
 • prawa kondycji skóry

Zabieg jest bezbolesny, nie stosuje się żadnego znieczulenia. 

Frakcjonowanie 3D

Frakcjonowanie 3D to zabieg wykonywany  końcówką Nd:YAG.  Laseroterapia od dawna stosowana jest w terapii anti-aging ze świetnymi efektami, niestety zwykle trzeba było za nie płacić długim okresem rekonwalescencji, gdy skóra goiła się i łuszczyła po zabiegu.  Producenci światowej klasy laserów do medycyny estetycznej, długo pracowali nad technologią, która pozwoli na głęboką stymulację i przebudowę skóry, ale bez efektów ubocznych. I udało się!

Nowa rewolucyjna metoda Frac3® (frakcjonowanie 3D) tworzy głęboko w skórze "wyspy" termicznego uszkodzenia. Laser  wysyła krótkie, bezbolesne impulsy, które rozsypują się w skórze jak płatki śniegu, tworząc trójwymiarowy frakcyjny wzór.  Miejsca, gdzie koncentruje się energia są stymulowane do produkcji kolagenu.

Jakie są zalety tej technologii?
Przede wszystkim mikrouszkodzenia w skórze powstają znacznie głębiej niż przy tradycyjnych zabiegach laserowych, więc efekt jest bardziej spektakularny i pozwala na mocne naciągnięcie skóry. Po drugie po zabiegu nie ma podrażnienia, obrzęku i bólu. Można cieszyć się odmładzaniem bez konieczności ograniczenia codziennych zajęć.

Głęboki lifting to nie nie wszystko, co potrafi laser. Jest też niezastąpiony w likwidowaniu blizn po trądziku i wygładzaniu powierzchni skóry.  Do tego zabiegu wykorzystuje najbardziej zaawansowany system tzw. zimnej ablacji laserowej, który polega na usuwaniu warstwa po warstwie nierówności naskórka do maksymalnego wyrównania powierzchni, przy jednoczesnym kontrolowanym przegrzaniu skóry właściwej wywołującym efekt przebudowy głębszych struktur. Połączenie tych metod umożliwia wykonanie bezpieczniejszego i efektywniejszego zabiegu od stosowanej wcześniej dermabrazji laserowej. Nawet w przypadku dużych blizn, efekty zabiegu są znakomite, a skóra goi się w ciągu tygodnia w sposób nie eliminujący z życia!

Resurfejsing

Za pomocą tej platformy możemy też dokonywać resurfejsingu czyli przebudowy skóry. Do tego celu wykorzystujemy długość Er:

Pacjenci  często zgłaszają się do gabinetu z kilkoma niedoskonałościami. Przeszkadzają im zmarszczki i bruzdy, ale też nierówności (np. potrądzikowe blizny), rozszerzone pory czy nadmiar zrogowaciałego naskórka, tworzący efekt ziemistej cery . Mówią wprost, że potrzebują nowej skóry. Podpowiadamy, że „nową" skórę najlepiej wyczarować za pomocą laserowego resurfacingu, który - zgodnie z  anglojęzyczną nazwą - odnawia powierzchnię skóry.

Na czym polega laserowe frakcjonowanie skóry?

Resurfacing laserowy wykonuje się laserem  Er: YAG   w technice frakcjonowania skóry. Zabieg sprawia, że tekstura naskórka zmienia się na gładką, rozjaśnioną, bez widocznych porów, zmarszczek i innych niedoskonałości . W wersji bardziej intensywnej działa ujędrniająco, ponieważ pobudza syntezę kolagenu.

Resurfejsing nadaje się dla tych , którzy mają następujące problemy:

 • Oznaki starzenia – zmarszczki, wiotkość skóry, matowa, ziemista i szorstka cera,
 • skóra palacza,
 • rozszerzone ujścia gruczołów  łojowych i łojotok,
 • uszkodzenia posłoneczne  - fotostarzenie,
 • niektóre przebarwienia,
 • blizny potrądzikowe,
 • niejednolity koloryt.

Za pomocą lasera Er: YAG tworzymy w skórze setki tysięcy niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń, które przypominają kanaliki. Już jeden impuls  tworzy od kilkudziesięciu do kilkuset mikrouszkodzeń. Technika frakcyjna wykorzystuje fakt, że punktowe uszkodzenia są otoczone zdrową tkanką. Dzięki temu regeneracja  przebiega szybko - cera staje się odmłodzona, ujędrniona i wygładzona. Naświetlanie frakcyjne jest bardziej komfortowe  dla pacjenta, dzięki czemu prowadzący zabieg może stosować wyższe poziomy fluencji na naświetlanych.

Czym różni się peeling laserowy od resurfacingu?

W peelingu laserowym zabiegiem obejmujemy  całą powierzchnię skóry. Nie opracowujemy więc siatki mniejszych wysepek skóry, jak to ma miejsce w zabiegach frakcyjnych . Płytko położone tkanki leczone są cało strefowo. Peeling laserowy wykonywany  jest więc zawsze pełną plamką. Zalecany , gdy pacjentowi zależy na szybszych  efektach i może pozwolić sobie na dłuższą rekonwalescencję. Zawsze jednak działa on płycej niż zabiegi frakcyjne.

Pierwsze efekty resurfacingu (peelingu) laserowego widoczne będą dopiero gdy minie faza złuszczania, której trwanie zależy od intensywności zabiegu. Efekt ujędrnienia może narastać  nawet przez 3-6 miesięcy. W tym czasie zmarszczki   będą stawać się coraz płytsze, a skóra – jędrniejsza.

Jeśli pacjent nie może sobie pozwolić na  dłuższy okres rekonwalescencji, zaproponujemy  mu lżejszą wersję zabiegu, powtarzaną co 2 mce .

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu ustala lekarz a efekty zabiegu mogą się różnić u pacjentów.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+