Baza wiedzy

Dermatologia estetyczna – powstrzymaj procesy starzenia się skóry

Dermatologia estetyczna – powstrzymaj procesy starzenia się skóry

Dermatologia estetyczna koncentruje się na poprawie wyglądu skóry. Zabiegi pomagają na dłużej zachować młody wygląd bez zmarszczek, w dodatku są to metody nieinwazyjne i dużo bardziej komfortowe od operacji chirurgicznych.

Kto może skorzystać?

Zabiegi dermatologii estetycznej, dostępne m.in. w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella, są odpowiednie dla wszystkich, choć oczywiście wybór konkretnej metody zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz skali problemu. Przed zabiegiem pacjent zawsze powinien mieć zapewnioną konsultację z lekarzem dermatologiem oraz innymi specjalistami, tak by zminimalizować ryzyko skutków ubocznych i dostosować rodzaj kuracji do kondycji skóry i stanu zdrowia pacjenta.

Przeciwwskazaniem do zabiegów są zwykle choroby nowotworowe, alergia na podawane preparaty, ciąża, aktywne infekcje, stany zapalne skóry, przyjmowanie niektórych leków, choroby o podłożu autoimmunologicznym. Z usług dermatologii estetycznej korzystać mogą także osoby bardzo młode, które jeszcze nie mają zmarszczek, ale chcą im skutecznie zapobiegać.

Jakie zabiegi są dostępne?

Starzenie skóry zatrzymać można między innymi osoczem bogatopłytkowym, które wytwarza się z krwi własnej pacjenta. Jest to zabieg o działaniu regenerującym i rewitalizującym, który pobudza produkcję kolagenu. Osocze podaje się techniką mezoterapii, z której korzysta się także przy innych preparatach odmładzających – dobór składników ustalany jest indywidualnie, do potrzeb skóry pacjenta.

Wysoką skuteczność wykazuje też kwas hialuronowy, który odpowiada za optymalne nawilżenie skóry oraz utrzymanie jej jędrności. Kwasem hialuronowym można wypełnić zmarszczki oraz modelować usta, policzki, owal twarzy. Jeszcze innym sposobem na zachowanie młodości są zabiegi laserowe – pod ich wpływem skóra szybciej się regeneruje, znikają przebarwienia oraz blizny, zmniejsza się widoczność zmarszczek. Laser stosuje się też do leczenia zmian trądzikowych.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Dermatologia estetyczna stawia na metody bezinwazyjne, co zmniejsza ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji. Minusem tego rozwiązania jest krótszy czas działania – aby podtrzymać osiągnięte efekty, należy zabiegi powtarzać, co kilka albo kilkanaście miesięcy, w zależności od rodzaju kuracji. Z drugiej strony, po zabiegach nie ma żadnych blizn, a twarz wygląda dużo bardziej naturalnie niż po operacji, bez efektu sztucznej maski i nadmiernie zmienionych rysów.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+