Archiwum

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy zalicza się do najpopularniejszych wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej. Wbrew popularnej opinii, nie jest zamiennikiem dla botoksu – to całkiem inaczej działające substancje. Bardzo często kwasem hialuronowym powiększa się usta – na czym taki zabieg polega?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – jak to działa?

Kwas hialuronowy jest powszechnie stosowany w medycynie estetycznej i kosmetologii. Jest to naturalny, bardzo dobrze przyswajany przez skórę składnik, pozyskiwany drogą fermentacji mikrobiologicznej z użyciem specjalnie dobranego szczepu bakterii.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to nie tylko działanie powiększające. Usta po zastrzykach rzeczywiście są pełniejsze i jędrniejsze, ale prócz tego stają się jeszcze lepiej nawilżone i poprawia się ich koloryt. Kwasem hialuronowym da się też skorygować asymetrię ust, podnieść lekko kąciki, wymodelować atrakcyjniejszą linię wargową. Ilość wstrzykiwanego kwasu, jak i miejsca iniekcji, są ustalane indywidualnie.

Efekt jest szybko widoczny, ale nie utrzymuje się na stałe. Organizm wchłania kwas hialuronowy – poprawa utrzymuje się przez około pół roku, czasami jest to kilkanaście miesięcy. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym wolno powtarzać wielokrotnie, a czas rekonwalescencji po zabiegu to góra dwa dni.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Korekta kształtu ust z pomocą kwasu hialuronowego nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia, ale jak zawsze, są tu pewne przeciwwskazania oraz zalecenia pozabiegowe. Gabinet kosmetyki lekarskiej Bella to właściwe miejsce do wykonania takiego zabiegu – samodzielne wstrzykiwanie sobie kwasu hialuronowego w usta niemal zawsze kończy się groźnymi powikłaniami.

Do zabiegu nie są kwalifikowane osoby w trakcie leczenia chorób immunologicznych albo nowotworowych, z czynną opryszczką lub zmianami ropnymi w okolicach ust, w ciąży, podczas karmienia piersią. Ze względu na łagodne działanie, kwas hialuronowy będzie odpowiedni dla osób z wrażliwą i problematyczną skórą, choć oczywiście i tutaj wskazana jest wcześniejsza konsultacja. Reakcje alergiczne na ten wypełniacz występują bardzo rzadko i przeważnie nie są niebezpieczne – pacjent może odczuwać nieprzyjemne mrowienie w miejscach nakłucia, swędzenie, obrzęk, bóle głowy.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms