Archiwum

Pozbądź się zmarszczek i ujędrnij twarz! Poznaj moc kwasu polimlekowego.

Pozbądź się zmarszczek i ujędrnij twarz! Poznaj moc kwasu polimlekowego.

Skąd biorą się zmarszczki? Główną przyczyną są niedobory kolagenu. Starzejący się organizm wytwarza go z każdym rokiem coraz mniej, czego efektem jest właśnie wiotczejąca, pozbawiona jędrności skóra. Proces ten można jednak zahamować, a jednym ze skuteczniejszych sposobów jest stosowanie kwasu polimlekowego.

Czym jest kwas polimlekowy?

To związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, dlatego chętnie sięga po niego medycyna estetyczna. Podawany podczas zabiegów kwas polimlekowy pobudza produkcję nowych, silnych włókien, dlatego efekty takiego zabiegu są nieco inne niż na przykład po zastrzykach z botoksu – kwas polimlekowy nie jest wypełniaczem dla tkanek, tylko pobudza je do intensywnej odnowy. Inaczej mówiąc, skóra sama się odbudowuje, a ubytki w tkance skórnej wypełnia naturalnie wytworzony kolagen, dlatego na efekty czeka się nieco dłużej, za to odmłodzona twarz nie wygląda sztucznie.

Kiedy w skórze jest więcej kolagenu, staje się ona gęstsza, mocniej napięta, gładka i sprężysta. W ten sposób da się nie tylko wypełnić zmarszczki i bruzdy, ale też podnieść kąciki ust, odświeżyć okolice oczu, poprawić kontur twarzy, zniwelować obwisłe policzki.

Jak działają zabiegi z kwasem polimlekowym?

Kwasu polimlekowego nie wolno oczywiście wstrzykiwać samodzielnie. Przeprowadzaniem takich zabiegów zajmuje się Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Bella – pacjentom podawany jest preparat Sculptra z kwasem polimlekowym. Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatu bardzo cienkimi igłami, które docierają precyzyjnie do tych problematycznych obszarów skóry. Nie jest to bolesna procedura, jednak dla zwiększenia komfortu można podać środek znieczulający. Całość trwa kilkadziesiąt minut i kończy się masażem, który ułatwia rozprowadzanie preparatu po tkance skórnej.

Kwas polimlekowy daje bardzo naturalny efekt i nie upośledza mimiki twarzy, a na pełną odbudowę skóry czeka się zwykle kilka tygodni. Efekt odmłodzenia utrzymuje się długo, nawet przez dwa lata, ale nie jest trwały, więc co jakiś czas powinno się zabiegi powtarzać. Niezależnie od tego, który to jest zabieg, zawsze przed iniekcją wskazana jest konsultacja medyczna.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+