Archiwum

Innowacyjny zabieg Dermapen czyli dogłębna regeneracja skóry!

Innowacyjny zabieg Dermapen czyli dogłębna regeneracja skóry!

Innowacyjny zabieg Dermapen czyli dogłębna regeneracja skóry!

Mikronakłuwanie, czyli inaczej mezoterapia mikroigłowa, to nowoczesny zabieg odmładzający skórę. Jest to metoda ciesząca się wielką popularnością ze względu na doskonałe efekty i już po jednym zabiegu można zauważyć sporą zmianę w kondycji skóry. Skąd się bierze skuteczność tej metody?

Na czym polega zabieg DermaPen?

DermaPen jest urządzeniem do mikronakłuwania skóry. Przypomina swoim kształtem gruby pisak, a w głowicy ma umieszczonych 16 igieł, które pulsacyjnie, z prędkością 1920 wkłuć na sekundę, wbijają się w tkankę skórną. Głębokość wkłucia wynosi od 0,2 do 3 mm, w zależności od specyfiki zabiegu, kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów końcowych. W gabinecie kosmetyki lekarskiej Bella urządzenie do mikronakłuwania skóry jest zawsze kalibrowane indywidualnie, tak aby DermaPen odpowiadał potrzebom konkretnej pacjentki.

Podczas zabiegu w tkance skórnej dochodzi do niewielkich uszkodzeń. Stymuluje to procesy samoregeneracji skóry, w efekcie czego staje się ona gęstsza, bardziej jędrna, napięta i dobrze nawilżona. DermaPen pobudza produkcję naturalnego kolagenu i elastyny, czyli włókien, które odpowiadają za elastyczność i gładkość skóry. Zabieg mikronakłuwania zwiększa też przepuszczalność skóry, dzięki czemu lepiej absorbuje ona kosmetyki z aktywnymi składnikami odmładzającymi.

Czy DermaPen boli?

Nakłuwanie skóry nie jest zbyt przyjemne, dlatego przed zabiegiem znieczula się miejscowo twarz specjalnym kremem. W nowoczesnych urządzeniach głowica jest tak zaprojektowana, by zmniejszyć dyskomfort pacjenta do minimum, niemniej czasem odczuwa się w trakcie delikatne pieczenie i swędzenie skóry. Po zakończeniu zabiegu cera może być podrażniona i zaczerwieniona, co wymaga odpowiedniej pielęgnacji by nie nasilać objawów. Zwykle zaleca się, by unikać przez kilka dni ekspozycji na słońce, korzystania z sauny i solarium, spożywania alkoholu, brania gorącego prysznica bądź kąpieli.

Kiedy warto zdecydować się na DermaPen?

Mikronakłuwanie od razu pobudza procesy naprawcze w skórze, jednak na zewnątrz poprawę widać dopiero po kilku dniach. Jeśli skóra jest w kiepskim stanie, powinno się wykonać cztery takie zabiegi, w miesięcznych odstępach, i dopiero wtedy będzie można mówić o pełnej odnowie i zatrzymaniu procesów starzenia.

DermaPen poleca się przy zmarszczkach, utracie jędrności skóry, bliznach, przebarwieniach, rozstępach, rozszerzonych porach.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms