Archiwum

Rozstępy to Twój największy kompleks? Sprawdź jak możesz się go pozbyć!

Rozstępy to Twój największy kompleks? Sprawdź jak możesz się go pozbyć!

Rozstępy to blizny spowodowane nadmiernym rozciąganiem się skóry. Są problemem większości kobiet i mogą się pojawić już w bardzo młodym wieku. Ponieważ dochodzi do uszkodzenia głębokich warstw tkanki skórnej, rozstępy są ciężkie do usunięcia, jednak te stosunkowo świeże blizny udaje się zlikwidować z pomocą nowoczesnych zabiegów.

Czy da się usunąć rozstępy?

Rozstępy są jeszcze bardziej uciążliwe od cellulitu, bo nie pomoże na nie zdrowsza dieta czy regularna aktywność fizyczna. Rozstępy są efektem rozerwania tkanki łącznej, zazwyczaj w sytuacji, gdy skóra jest osłabiona albo zbyt mocno napięta, na przykład w trakcie ciąży. Rozstępów nie da się usunąć domowymi sposobami, bo nie pomogą na nie nawet najlepsze kremy czy okłady – kosmetyki są w stanie co najwyżej lekko zmniejszyć ich widoczność. Skuteczne usunięcie blizn możliwe jest wyłącznie dzięki zabiegom medycyny estetycznej.

Jaki zabieg warto wybrać?

Jeśli rozstępy powstały niedawno, dobre efekty powinien dać peeling chemiczny w monoterapii lub z mikronakłuwaniem. Peeling złuszcza naskórek, co ułatwia wprowadzenie do komórek skóry określonych związków chemicznych, które naprawią uszkodzenia i wygładzą powierzchnię ciała. Mezoterpia igłowa także jest polecana, ponieważ bardzo dobrze odżywia skórę, stymuluje jej regenerację, ujędrnia i zagęszcza. Jeszcze innym sposobem na rozstępy jest endermologia, czyli specjalny masaż pod ciśnieniem, pobudzający produkcję kolagenu i elastyny.

Usuwanie rozstępów laserem

Bardzo popularną metodą redukcji rozstępów są zabiegi laserowe, dostępne między innymi w gabinecie kosmetyki lekarskiej Bella. Laser Fotona StarWalker zwiększa elastyczność i jędrność skóry, spowalnia jej starzenie, wygładza, przyspiesza regenerację. Zaletą lasera jest to, że zabieg z jego udziałem nie jest inwazyjny i koncentruje się wyłącznie na określonym obszarze skóry, bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Nie jest też bolesny, choć w trakcie pacjent może odczuwać lekki dyskomfort.

Laserowe usuwanie rozstępów jest dostępne dla większości osób – przeciwwskazaniem jest między innymi nadciśnienie, nieustabilizowana cukrzyca, łuszczyca, choroba nowotworowa. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, a do zaleceń należy się stosować także w okresie rekonwalescencji. Jeden zabieg raczej nie usunie rozstępów i zazwyczaj dla pełnego efektu należy przeprowadzić ich kilka, w określonych odstępach czasowych.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+