Archiwum

Kombinacja lasera Nd:YAG z Er:YAG - Nowy wymiar piękna!

Kombinacja lasera Nd:YAG z Er:YAG - Nowy wymiar piękna!

Pond 50 lat doświadczenia umożliwiło stworzenie najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych technologii laserowych na świecie. Dzięki niezwykle szerokim możliwościom kombinacji lasera Nd:YAG z Er:YAG, możliwe jest wykonywanie szerokiego zakresu procedur estetycznych oraz leczniczych.

Głowice lasera, innowacyjne tryby pracy i zaawansowane technologie, zapewniają maksymalną wydajność, skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów.

Cechą, która najbardziej wyróżnia ten laser jest zastosowanie dwóch technologii w jednym urządzeniu. Oznacza to, że w samym sercu systemu laserowego znajdują się dwa lasery z uzupełniającymi się długościami fal:

 • Nd:YAG o jednorodnej penetracji dla skutecznych i głębokich zabiegów termicznych oraz
 • Er:YAG charakteryzujący się wysoką absorpcją w ablacyjnym i nieablacyjnym leczeniu powierzchniowym.

Dzięki szerokim możliwościom długości fali Nd:YAG i Er:YAG, możliwe jest wykonywanie wielowymiarowych zabiegów.

W urządzeniu zastosowano również innowacyjną technologię VSP dzięki której możliwe jest zastosowanie różnych czasów trwania impulsu, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty przeprowadzanych zabiegów laserowych.

Właściwości kombinacji lasera Nd:YAG z Er:YAG pozwalają na przeprowadzenie precyzyjnych zabiegów i osiągnięcie maksymalnych efektów z minimalnym uszkodzeniem tkanek. Dzięki temu po zabiegu skóra szybko się regeneruje i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Dzięki właściwościom głowicy Er:YAG ograniczane są do minimum niepożądane efekty takie jak utrzymujący się rumień, zmiana koloru skóry oraz długi okres rekonwalescencji. Za pomocą tej głowicy można wykonać zabieg ablacyjny i nieablacyjny w zależności indywidualnych potrzeb pacjenta.

Laser Nd:YAG uzupełnia ablacyjne działanie lasera Er:YAG – daje możliwości głębokiej penetracji do struktur skóry bez uszkodzenia powierzchni skóry.

Możliwości jakie daje nam ten laser są ogromne. Możemy wykonać dziesiątki zabiegów, procedury uzależnione są od problemu jakiego chcemy się pozbyć.

Coraz większą popularność zyskują procedury łączone, czyli zastosowanie podczas jednej sesji zabiegowej różnych głowic np. nieablacyjnej i ablacyjnej, aby zadziałać na różne warstwy skóry i uzyskać jak najlepsze efekty.

Tworząc procedury zabiegowe możliwe jest stworzenie niezliczonej ilości kombinacji. To duży krok do przodu w laserowym odmładzaniu skóry.

Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza na świecie opatentowana procedura EndoLiftingu twarzy laserem Nd: Yag i Er: Yag. Stała się ona hitem z na skalę światową, mowa tutaj o zabiegu Fotona 4D. Podczas zabiegu stosuje się uzupełniające się długości fali Er:YAG i Nd:YAG jednocześnie w czterech różnych trybach: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® oraz SupErfacialTM, przeznaczonych do pracy w głębszych, pośrednich i powierzchniowych strukturach skóry, jednocześnie oddziałując na różne problemy i niedoskonałości skóry.

Zabieg laserowy  wykonywany jest zarówno wewnątrz jamy ustnej, jak i na zewnętrznej powierzchni twarzy, umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd nosowych-wargowych już po pierwszym zabiegu. Połączenie tych czterech wyjątkowych trybów i dwóch uzupełniających długości fali pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu twarzy już w ramach jednej sesji. Spektakularne efekty pozabiegowe sprawiają, że laser ten stanowi alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy.

Laser wyróżnia aż 55 wskazań zarejestrowanych przed restrykcyjną instytucję FDA. Jest to m.in.:

 • lifting laserowy Fotona 4D,
 • peeling laserowy,
 • fotoodmładzanie,
 • usuwanie zmarszczek,
 • usuwanie blizn (blizny potrądzikowe, blizny pooperacyjne, blizny powypadkowe), usuwanie zmian skórnych,
 • depilacja laserowa,
 • usuwanie przebarwień,
 • usuwanie rumienia,
 • usuwanie naczyniaków,
 • zamykanie naczynek,
 • usuwanie pajączków,
 • leczenia trądziku młodzieńczego i różowatego
 • leczenie blizn potrądzikowych
 • leczenie chrapania,
 • leczenie grzybicy paznokci,
 • nieinwazyjne modelowanie sylwetki.

W naszej klinice urządzenie to znajduje zastosowanie głównie w dwóch przypadkach - laserowego odmładzania skóry metodą laseroterapii frakcyjnej oraz dermabrazji laserowej za pomocą frakcjonowania. Zabieg dedykowany jest wszystkim tym, którzy szybko i małoinwazyjnie pragną zredukować oznaki starzenia oraz poprawić wygląd twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.Ponadto, laser  świetnie sprawdza się w przypadku leczenia blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, jak też rozstępów czy zniszczeń skóry, z powodu nadmiernej ekspozycji na słońce (tzw. fotoodmładzanie skóry).Laserowe odmładzanie frakcyjne  jest dedykowane w pierwszej kolejności tym, którzy chcą: pozbyć się zmarszczek i spektakularnie odmłodnieć, z zastosowaniem małoinwazyjnej metody, wykonać lifting skóry z wykorzystaniem lasera czy usunąć blizny pooperacyjne czy potrądzikowe, rozstępy, przebarwienia, a także zniszczenia wywołane nadmierną ekspozycją na słońce.

Popularne zabiegi jakie robimy tym laserem:

LASEROWY LIFTING TWARZY 

NA JAKIE CZĘŚCI CIAŁA? JAKIE PROBLEMY ESTETYCZNE ROZWIĄZUJE?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które borykają się z takimi problemami twarzy jak:

 • bruzdy nosowo-wargowe
 • zmarszczki
 • wiotkość skóry twarzy
 • niedoskonałości skóry

DLA KOGO?

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy pragną miećidealnie gładką, pełną blasku skórę twarzy bez śladów zmarszczek, a nie chcą z kolei poddawać się skomplikowanej operacji z użyciem skalpela niosącej za sobą ryzyko powikłań.

PRZEBIEG:ODCZUCIA (BÓL? JAKIE ZNIECZULENIE?)

Laserowy lifting twarzy realizowany jest poprzez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii. W jego skład wchodzi: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® oraz SuperfacialTM:

 1. ENDOLIFTING®– Pierwsza część zabiegu polega na skanowaniu wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Precyzyjne działanie lasera Er:YAG wpływa na tkanki, które pod wpływem ciepła umożliwiają kurczenie się włókien kolagenowych, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych oraz zwiększenie napięcia skóry.
 2. FRAC3®– Polega na wybiórczym aplikowaniu na skórę impulsów lasera. To uzupełnienie działania trybu EndoLiftingu.Frakcyjny efekt 3D powoduje odmładzanie niedoskonałości w głębszych warstwach skóry. Ten etap odpowiada za spłycenie drobnych zmarszczek i  zwiększenie jej zagęszczenia.
 3. PIANO®– długi impuls lasera Nd:YAG działa pobudzająco na napięcie skóry na całej grubości. Na tym etapie naświetla się skórę światłem lasera na głębokość około 6 mm powodując jej głęboki termolifting.
 4. SUPERFACIAL™– to delikatny peeling laserowy. To dopełnienie wszystkich wcześniejszych etapów zabiegu. Końcowym efektem jest poprawa wyglądu zewnętrznego skóry. Cera zostaje rozświetlona, a pory zamknięte. Dodatkowo zostają zniwelowane nierówności skóry twarzy.

Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta. W związku z tym nie stosuje się specjalnego znieczulenia.

CZAS TRWANIA

Przewidywana długość zabiegu to około 2 godziny.

CZY NALEŻY WYKONAĆ SERIĘ? (ILE ZABIEGÓW W SERII?, W JAKICH ODSTĘPACH?) KIEDY WIDAĆ EFEKT? JAKI?

Ilość zabiegów dostosowana jest do stanu skóry pacjenta. Dla utrzymania ciągłości efektu zalecane jest powtórzenie zabiegu raz w roku. Pierwsze efekty można zauważyć już kilka dni po zabiegu, kiedy proces złuszczania skóry dobiega końca.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU:

 • karmienie piersią
 • atopowe zapalenie skóry
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • przebyte i obecne choroby nowotworowe
 • stosowanie bądź przyjmowanie sterydów
 • bardzo wrażliwa skóra
 • antybiotykoterapia (1 miesiąc przed zabiegiem)
 • stan zapalny, infekcja wirusowa, bakteryjna w obrębie skóry przeznaczonej do zabiegu

FRAKCJONOWANIE 3D
to zabieg wykonywany nowoczesnym laserem. Laseroterapia od dawna stosowana jest w terapii anti-aging ze świetnymi efektami, niestety zwykle trzeba było za nie płacić długim okresem rekonwalescencji, gdy skóra goiła się i łuszczyła po zabiegu. Producent światowej klasy laserów do medycyny estetycznej, długo pracował nad technologią, która pozwoli na głęboką stymulację i przebudowę skóry, ale bez efektów ubocznych. I udało się. Stworzył inteligentny system laserowy, który tworzy termiczne uszkodzenia głęboko w skórze. Nie działa jednak jak klasyczne lasery nieablacyjne, które dostarczają energię w postaci wiązki światła. Nowa rewolucyjna metoda Frac3® (frakcjonowanie 3D) tworzy glęboko w skórze "wyspy" termicznego uszkodzenia. Laser wysyła krótkie, bezbolesne impulsy, które rozsypują się w skórze jak płatki śniegu, tworząc trójwymiarowy frakcyjny wzór.  Miejsca, gdzie koncentruje się energia są stymulowane do produkcji kolagenu. Jakie są zalety tej technologii? Przede wszystkim mikrouszkodzenia w skórze powstają znacznie głębiej niż przy tradycyjnych zabiegach laserowych, więc efekt jest bardziej spektakularny i pozwala na mocne naciągnięcie skóry. Po drugie po zabiegu nie ma podrażnienia, obrzęku i bólu. Można cieszyć się odmładzaniem bez konieczności ograniczenia codziennych zajęć.
Głęboki lifting to nie nie wszystko, co potrafi ten laser. Jest też niezastąpiony w likwidowaniu blizn po trądziku i wygładzaniu powierzchni skóry.  Do tego zabiegu wykorzystuje najbardziej zaawansowany system tzw. zimnej ablacji laserowej, który polega na usuwaniu warstwa po warstwie nierówności naskórka do maksymalnego wyrównania powierzchni, przy jednoczesnym kontrolowanym przegrzaniu skóry właściwej wywołującym efekt przebudowy głębszych struktur. Połączenie tych metod umożliwia wykonanie bezpieczniejszego i efektywniejszego zabiegu od stosowanej wcześniej dermabrazji laserowej. Nawet w przypadku dużych blizn, efekty zabiegu są znakomite, a skóra goi się w ciągu tygodnia.

RESURFACING czy peeling laserowy 

Pacjenci  często zgłaszają się do gabinetu z kilkoma niedoskonałościami. Przeszkadzają im zmarszczki i bruzdy, ale też nierówności (np. potrądzikowe blizny), rozszerzone pory czy nadmiar zrogowaciałego naskórka, tworzący efekt ziemistej cery . Mówią wprost, że potrzebują nowej skóry.

Podpowiadamy, że „nową” skórę najlepiej wyczarować za pomocą laserowego resurfacingu, który - zgodnie z  anglojęzyczną nazwą - odnawia powierzchnię skóry.

Na czym polega laserowe frakcjonowanie skóry?

Resurfacing laserowy wykonuje się laserem  Er: YAG  w technice frakcjonowania skóry. Zabieg sprawia, że tekstura naskórka zmienia się na gładką, rozjaśnioną, bez widocznych porów, zmarszczek i innych niedoskonałości . W wersji bardziej intensywnej działa ujędrniająco, ponieważ pobudza syntezę kolagenu.

Resurfejsing nadaje się dla tych , którzy mają następujące problemy:

Oznaki starzenia – zmarszczki, wiotkość skóry, matowa, ziemista i szorstka cera, skóra palacza, rozszerzone ujścia gruczołów  łojowych i łojotok, uszkodzenia posłoneczne  fotostarzenie, niektóre przebarwienia , blizny potrądzikowe, niejednolity koloryt.

KONKRETY: Za pomocą lasera Er: YAG tworzymy w skórze setki tysięcy niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń, które przypominają kanaliki. Już jeden impuls  tworzy od kilkudziesięciu do kilkuset mikrouszkodzeń. Technika frakcyjna wykorzystuje fakt, że punktowe uszkodzenia są otoczone zdrową tkanką. Dzięki temu regeneracja  przebiega szybko - cera staje się odmłodzona, ujędrniona i wygładzona. Naświetlanie frakcyjne jest bardziej komfortowe  dla pacjenta, dzięki czemu prowadzący zabieg może stosować wyższe poziomy fluencji na naświetlanych

Czym różni się peeling laserowy od resurfacingu?

W peelingu laserowym zabiegiem obejmujemy  całą powierzchnię skóry. Nie opracowujemy więc siatki mniejszych wysepek skóry, jak to ma miejsce w zabiegach frakcyjnych . Płytko położone tkanki leczone są cało strefowo .Peeling laserowy wykonywany  jest więc zawsze pełną plamką. Zalecamy , gdy pacjentowi zależy na szybszych  efektach i może pozwolić sobie na dłuższą rekonwalescencję. Zawsze jednak działa on płycej niż zabiegi frakcyjne.

Pierwsze efekty resurfacingu (peelingu) laserowego widoczne będą dopiero gdy minie faza złuszczania, której trwanie zależy od intensywności zabiegu. Efekt ujędrnienia może narastać  nawet przez 3-6 miesięcy. W tym czasie zmarszczczki  będą stawać się coraz płytsze, a skóra – jędrniejsza. Jeśli pacjent nie może sobie pozwolić na  dłuższy okres rekonwalescencji, zaproponujemy  mu lżejszą wersję zabiegu, powtarzaną co 2 mce .

EFEKTY:

 • redukcja przebarwień
 • spłycenie drobnych zmarszczek
 • zmniejszenie porów i oczyszczenie skóry
 • zmniejszenie wydzielania sebum
 • rozświetlenie i odmłodzenie skóry poddanej zabiegowi (np. twarzy, dłoni, dekoltu, szyi)
 • poprawa gęstości i jędrności skóry
 • spłycenie blizn potrądzikowych
 • ujędrnianie skóry dekoltu oraz biustu

WAŻNE PRZED ZABIEGIEM

Przed umówieniem wizyty oraz przeprowadzeniem zabiegu peelingu laserowego bądź resurfacingu frakcyjnego należy wziąć pod uwagę okres rekonwalescencji, który zwykle zajmuje 4‑5 dni. Zaraz po zabiegu skóra jest dość mocno zaczerwieniona i podrażniona, może również pojawić się łagodny obrzęk. Zaczerwienienie całkowicie ustępuje po ok. 2‑3 dniach. W czasie gdy utrzymuje się rumień, nie można stosować makijażu, aby nie osłabiać procesów przebudowy naskórka oraz nie zaburzać gojenia. Po upływie 4‑5 dni skóra delikatnie ciemnieje oraz zaczyna się złuszczać. Proces złuszczania zakończy się po około 7 dniach od zabiegu.

Osobom prowadzącym aktywny tryb życia i nie mogącym pozwolić sobie na 3‑5 dni rekonwalescencji, proponujemy peeling frakcyjny w wersji delikatnej. Zalecane jest powtórzenie tej procedury pięciokrotnie w odstępie ok. 5 tygodni.

Dokładnie przeczytaj przeciwwskazania, tak by odpowiednio przygotować się do zabiegu, wykluczyć niewskazane kosmetyki, leki i zioła. Zabieg poprzedzony konsultacją oraz wykonaniem zdjęć potrwa około godziny.

Po zabiegu twarz należy chronić przed promieniowaniem UV za pomocą kremów filtrem 50+ SPF przez minimum miesiąc.

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONAĆ ZABIEG?

W zależności od kondycji skóry oraz pożądanych do uzyskania efektów, zaleca się, aby zabieg powtórzyć od 2 do 4 razy zachowując odstęp około 6 tygodni pomiędzy zabiegami.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA PEELINGU LASEROWEGO?

 • opalenizna, minimalny odstęp od ostatniego opalania pozwalający na wykonanie zabiegu na skórze przy użyciu lasera to 1 miesiąc
 • leki światło‑uczulające tj np..: retinoidy, izotretinoina (doustne w ciągu 6 miesięcy przed zabiegiem) – na leczenie aktywnych postaci trądziku, substancje zawierające retinol, antybiotyki z grupy tetracyklin
 • zioła tj: dziurawiec, nagietek – nie należy ich stosować na co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem
 • Żelazo ‑ w formie leków lub suplementów diety (również preparaty złożone) – nie należy przyjmować na co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem
 • aktywne choroby skóry tj. łuszczyca, liszaj
 • czynna infekcja skóry tj. opryszczka, liszajec
 • peelingi ‑ nie należy stosować kosmetyków oraz zabiegów złuszczających skórę np. mikrodermabrazji na ok. 4 tygodnie przed zabiegiem
 • depilacja woskiem, należy zaprzestać usuwania owłosienia tą metodą na 2 tygodnie przed wykonaniem zabiegu
 • bardzo sucha oraz wrażliwa skóra;
 • bielactwo
 • skłonność do powstawania bliznowców, blizn hipertroficznych;
 • sterydy tj.: w formie kremu lub tabletek
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • padaczka
 • aktywna choroba nowotworowa
 • rozrusznik serca
 • choroby hormonalne oraz endokrynologiczne tj. niewyrównana cukrzyca, PCOS
 • czynne choroby autoimmunologiczne tj. toczeń układowy, twardzina
 • ciąża
 • Karmienie piersią
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • Zakażenia wirusowe: HIV, WZW
Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+