Archiwum

Holistyczne leczenie twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała - Guna!

Holistyczne leczenie twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała - Guna!

COLAGEN MEDICAL DEVICES  to  produkty medyczny klasy III, włoskiej firmy GUNA, zawierający jedyny na polskim rynku tropokolagen typu I oraz substancje pomocnicze naturalnego pochodzenia, które wesprą procesy regeneracyjne.

W serii dostępne są trzy produkty: MD - TISSUE ,MD- MATRIX  i MD – MUSCLE, a ich przeznaczeniem jest holistyczne leczenie twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała. Umożliwiają odbudowę struktury przestrzennej tkanki tłuszczowej oraz mięśni, naprawiają struktury kolagenowe skóry, tkanki tłuszczowej i mięśni, co poprawia ukrwienie tych tkanek, lepszy metabolizm, wygląd i funkcjonowanie tych tkanek.

Produkty działają na różnych poziomach: powierzchownym i głębokim, co pozwala na szybką i skuteczną odbudowę oraz regenerację, zarówno skóry, jak i tkanki podskórnej i przyczynia się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry (MD TISSUE). Dodatkowo biorą udział w usuwaniu lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej (MD MATRIX), jak też biorą udział w zwiększeniu tonusu mięśniowego np. plastyma mięśni okrężnych ust, oczu, ale też polepszenie struktury pokrywającej je powięzi (MD MUSCLE).

Są to zastrzyki  do mezoterapii w postaci sterylnych fiolek gotowych do iniekcji. Brak konieczności rozrabiania ich z wodą minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań, tak w trakcie, jak i po zabiegu. W fiolkach znajduje się tropokolagen typu I, pochodzący ze świni, oraz  substancje pomocnicze, które wspomagają procesy regeneracyjne w skórze, tkance podskórnej i tłuszczowej.

Mechanizma działania COLLAGEN MEDICAL DEVICES polega na natychmiastowej odbudowie  biorusztowania  z podanego tropokolagenu bez konieczności czekania na efekt pobudzenia fibroblastow do neosyntezy własnego  kolagenu, jak również na dostarczeniu do miejsca działania niezbędnych substancji aktywnych, dla przyspieszenia metabolizmu fibroblastów.

Dodatkowo występujące w preparatach CMDs substancje pomocnicze, w postaci witamin i bioflawonoidów, przyspieszają metabolizm komórkowy, przyczyniając się do jeszcze efektywniejszego procesu regeneracji tkanek. Zastosowanie tych preparatów pobudza  namnażanie fibroblastów oraz pobudza ich migracje w rejony uszkodzonej tkanki, co nie tylko ma znaczenie przy regeneracji skóry w zabiegach medycyny estetycznej, ale ma też istotne zastosowanie w procesie gojenia ran, leczenia blizn i rozstępów.

W preparacie MD MATRIX  tropokolagen I przyczynia się do wzmocnienia  tkanki łącznej włóknistej  tkanki tłuszczowej. Prawidłowy metabolizm tkanki tłuszczowej jest możliwy dzięki właściwemu unaczynieniu, które przebiega w pasmach tkanki łącznej. Dobre unaczynienie zapewnia sprawny metabolizm tkanki tłuszczowej.

Najbardziej docenić należy produkt MD MUSCLE, ponieważ żadna inna firma nie ma w swojej ofercie produktu, który działa na mięśnie. Mamy mnóstwo preparatów poprawiających stan skóry, metabolizm tkanki tłuszczowej, ale MD MUSCLE działa niczym botox i biostymulator, poprawiając ukrwienie i metabolizm mięśnia.

Dzięki właściwościom preparatu MD MUSCLE obserwujemy poprawę funkcji mięśnia i tym samym zmniejszenie nadmiernego napięcia, jeżeli takie występuje. Można to bezpiecznie wykorzystać w iniekcjach do mięśni mimicznych twarzy, wspierając działanie toksyny botulinowej lub podając preparat tam, gdzie toksyny podawać się nie powinno, np. w okolicy brody do mięśnia bródkowego, czy w okolicy kąta ust, do mięśnia obniżacza kąta ust.

Preparat ten możemy stosować z dużym efektem w obrębie mięśni czoła u starszych osób, u których nie powinniśmy stosować  toksyny botulinowej, a mięśnie w obrębie czoła, czy mięśnie okrężne ust są już na tyle napięte, a jednocześnie zanikające, że pociąga to za sobą tworzenie i utrwalanie zmarszczek mimicznych w tych okolicach.

MD MUSCLE dobrze też z działa na mięsień okrężny ust poprawiając jego strukturę i krążenie powięziowe - pozbywamy się zmarszczek okrężnych. Niesie to za sobą również poprawę struktury pokrywającej go powięzi oraz ujędrnienie skóry tej okolicy.

Dzięki mezoterapii z użyciem tych trzech preparatów uzyskamy:

  • regenerację i odbudowę struktury skóry i tkanki podskórnej
  • ujędrnianie i przywrócenie właściwego napięcia skory
  • spłycenie drobnych zmarszczek
  • redukcję wiotkości skóry
  • poprawę elastyczności, sprężystości i gęstości skóry
  • spłycenie i wygładzenie blizn i rozstępów
  • redukcję lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem skóry danej okolicy
  • poprawę napięcia mięśniowego w okolicy szyi i twarzy

Zaleca się na początku wykonywanie serii nawet co tydzień, następnie średnio co dwa tygodnie po cztery zabiegi, kolejne dwa – co miesiąc, a następnie regularne wykonywanie zabiegu podtrzymującego, co kilka miesięcy. Zabiegi najlepiej przeprowadzać po sezonie letnim oraz w okresie wiosennym.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+