Archiwum

Stymulatory tkankowe - odmłodzenie i naturalny wygląd skóry!

Stymulatory tkankowe - odmłodzenie i naturalny wygląd skóry!

Stymulacja komórek skóry, kolagenu i elastyny? Odmłodzenie i naturalny wygląd? Dowiedz się więcej o stymulatorach tkankowych, które działają przeciwstarzeniowo! 

Stymulatory tkankowe to aktualnie zabieg niezbędny, nie zaś alternatywa dla innych rozwiązań. To spełnienie marzeń o młodej i zdrowej skórze, bez potrzeby wstrzykiwania kwasu hialuronowego oraz innych wypełniaczy, które niestety z upływem czasu zmieniają rysy twarzy. Dlatego świat stawia na stymulatory, które pozwalają zachować młodość oraz odwracać zmiany, które już zaszły w starzejącej się skórze w sposób naturalny i bezpieczny.

Warto mieć świadomość, że biostymulatory to zapalniki, które uruchamiają lawinę pozytywnych zmian powodujących odbudowę skóry, jednak wymaga to pewnego czasu, dlatego efekt nie jest widoczny od razu.

Biostymulacja pobudza naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w komórkach i tkankach. Pozwala to na uzyskanie kompleksowej odnowy i poprawy wyglądu. Celem biostymulacji jest kompleksowa poprawa wyglądu, dokonująca się całkowicie naturalnie, dzięki zaktywizowaniu i zintensyfikowaniu procesów zachodzących na poziomie komórek i w przestrzeniach poza nimi. Aby możliwe było ustawienie regeneracji na pozycję stymulacyjną trzeba do tkanek dostarczyć składniki, które uruchomią wiele różnych mechanizmów służących biorewitalizacji i biorekonstrukcji. Temu służą stymulatory tkankowe.

 1. NUCLEOFILL

NUCLEOFILL jest preparatem, dzięki któremu można uzyskać efekty liftingu, antyoksydacji i nawilżenia. To potrójne działanie wynika z aktywności polinukleotydów zawartych w preparacie. Kiedy polinukleotydy znajda się w skórze – uruchamiają trzy bardzo ważne mechanizmy bioodnowy.

Po pierwsze – pobudzają fibroblasty w skórze do przekształcenia się w miofibroblasty. Miofibroblasty mają zdolność produkcji różnorodnych białek (w tym kolegenu i elastyny), które odpowiedzialne są za zabliźnianie ran i niwelowanie niedoskonałości skórnych oraz zagęszczenie struktury skóry i uniesienie powierzchni tej tkanki. Po drugie – polinukleotydy działają antyoksydacyjnie i niszczą wolne rodniki. Po trzecie wreszcie – ponieważ polinukleotydy potrafią wiązać wodę, dzięki nim macierz międzykomórkowa zostaje długotrwale i dobrze nawodniona, a w efekcie skóra staje się bardziej nawilżona i jędrna.

Efekt liftingujący uzyskujemy bezpośrednio po iniekcji. Utrzymuje się on do około 12 miesięcy od podania. Po tym czasie preparat ulega naturalnemu wchłonięciu, nie pozostawiając żadnych zmian w skórze. Dzięki temu, że kompleksowo przyczynia się on do bioodnowy skóry, doskonale sprawdza się w wielu różnych problemach związanych z urodą, takich jak niedotlenienie, stres oksydacyjny, odwodnienie, utrata jędrności. Pomaga odzyskać skórze blask i młodzieńczy wygląd, nawet gdy mamy już widoczne zmarszczki, rozstępy, blizny, czy objawy fotostarzenia się skóry.

 1. PROPHILO 

PROPHILO to stabilizowany kompleks hybrydowy kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej. Wywołuje wielopoziomowy, aktywny remodeling, ujędrniając skórę twarzy, szyi i całego ciała. Podnosi elastyczność oddziałując na włókna sprężyste i produkcję kolagenu. Działa też doskonale na procesy naprawy tkanki skórnej w przypadku trądziku i blizn.

PROPHILO to produkt, który został stworzony dzięki zastosowaniu opatentowanej przez IBSA, innowacyjnej technologii produkcji NAHYCO. Cechuje się optymalną zdolnością do integracji tkanek, równomiernego rozprowadzania ich po wstrzyknięciu, dzięki czemu odbudowa tkanki tłuszczowej jest jednorodna.

 Produkt wstrzykuje się techniką punktów bioestetycznych (BAP) w celu zminimalizowania ryzyka i zmaksymalizowania skuteczności produktu. Punkty te to: kość jarzmowa, podstawa nosa, skrawek ucha. Zostały one opracowane uwzględniając obszary, na których nie występują duże naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe. Dzięki temu zabieg charakteryzuje się niskim ryzykiem powikłań, jest prawie bezbolesny, a jednocześnie bardzo skuteczny.

 1. JALUPRO

JALUPRO zawiera aminokwasy i kwas hialuronowy – jest to duet naturalnie odmładzający. Ten stymulator tkankowy potrafi doprowadzić do bioregeneracji skóry poprzez odbudowę macierzy pozakomórkowej, a więc tej części tkanki, która zajmuje przestrzenie pomiędzy komórkami i wypełniona jest głównie włóknami kolagenu i elastyny, a także cząsteczkami kwasu hialuronowego.

JALUPRO potrafi jednocześnie intensywnie nawilżać skórę, rozświetlać ją i ujędrniać, a także wygładzać zmarszczki. Wielokierunkowe działanie preparatu to zasługa zawartych w nim sześciu aminokwasów oraz kwasu hialuronowego. Aminokwasy potrzebne są do odbudowy włókien kolagenu i elastyny oraz wypełniających macierz pozakomórkową glikoprotein. Kwas hialuronowy jest podstawowym elementem niewłóknistym macierzy międzykomórkowej i odpowiedzialny jest za uwodnienie tej tkanki, a przez to – zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry.

 1. JALUPRO SUPER HYDRA

JALUPRO SUPER HYDRA, poza aminokwasami i kwasem hialuronowym, wzbogacony został o 3 peptydy. Jego unikalna formuła przywraca młody wygląd poprzez poprawę napięcia i owalu twarzy, działając na:

 • wzmocnienie wiązadeł podtrzymujących twarzy
 • regenerację i poprawę struktury poduszek tłuszczowych oraz ich prawidłowe umiejscowienie
 • regenerację macierzy pozakomórkowej.

To pierwszy preparat tego typu, który stawia na regenerację więzadeł, co w rezultacie odmładza całą twarz. Produkt wstrzykujemy punktowo w miejsca więzadeł podtrzymujących twarzy. Zabieg wykonywany jest według różnych protokołów, w zależności od stanu skóry, zalecane są 3-4 zabiegi na przestrzeni pół roku. Można go wstrzykiwać kaniulą w połączeniu z JALUPRO HMW/JALUPRO CLASSIC.

 1. KARISMA

KARISMA to kolejny innowacyjny preparat, który w naturalny sposób przywraca skórze jędrność i napięcie. Jest idealny dla osób, które chcą zredukować niedoskonałości skóry twarzy, przedefiniować kontury lub dla tych, u których występuje szczególnie nieustrukturyzowana tkanka podskórna. Preparat składa się wyłącznie z naturalnych substancji. W jego skład wchodzi kolagen rekombinowany, kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej i karboksymetyloceluloza.

Kolagen to główne białko zewnątrzkomórkowe tkanki łącznej. Ten zawarty w preparacie KARISMA jest uzyskiwany z zastosowaniem innowacyjnej technologii z wykorzystaniem jedwabników. W odróżnieniu od innych produktów zastosowany kolagen, mimo pełnej zgodności tkankowej z ludzkim kolagenem, nie jest pochodzenia zwierzęcego, jest niealergizujący i nie immunogenny. Nie wywołuje reakcji na ciało obce.

Kwas hialuronowy uczestniczy w tworzeniu dogodnego środowiska dla proliferacji i metabolizmu fibroblastów. Ten zawarty w preparacie KARISMA ma wysoką masę cząsteczkową, która pozwala mu działać poprzez stymulację fizjologicznej produkcji białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Stymuluje on wzrost, proliferację i migrację fibroblastów, komórek śródbłonka, keratynocytów i promuje neoangiogenezę, zapewniając fundamentalny wkład w tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej i przyspieszając procesy regeneracji.

Karboksymetyloceluloza działa przeciwstarzeniowo w skórze właściwej: hamuje działanie enzymu hialuronidazy i konserwuje endogenny kwas hialuronowy, który pozostając w tkankach, nadal dogłębnie wykonuje swoje działanie nawilżające i naprawcze.

W wyniku korzystnego działania produktu KARISMA na struktury skóry poprawia się jej jędrność i napięcie, kontur. Następuje synteza włókien nowego kolagenu, co daje wyraźny efekt odmłodzenia twarzy.

Dla uzyskania maksymalnych rezultatów zwykle trzeba wykonać serię 2 zabiegów co 4 tygodnie, a potem jeszcze jeden za 4 miesiące. Pierwsze efekty widzimy od razu po zabiegu, kolejne narastają w czasie .W zależności od wieku, stylu życia i jakości skóry, efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Warto wykonać zabieg przypominający po 4 miesiącach.

 1. SCULPTRA

SCULPTRA to zabieg oparty o kwas polimlekowy, który nadaje się zwłaszcza dla osób, u których w wyniku chorób lub chudnięcia doszło do szczególnej utraty objętości twarzy. SCULPTRA w sposób naturalny, stopniowy i intensywny odbudowuje utraconą z wiekiem objętość. Nie jest to wypełniacz jak kwas hialuronowy. Jego zadaniem nie jest natychmiastowe wypełnienie zmarszczek, ale stopniowa odbudowa skóry i nadanie głębokiej objętości twarzy. Rezultaty uzyskujemy wraz z upływem czasu.

Kwas polimlekowy stymuluje syntezę kolagenu, odbudowując utraconą objętość tkanek głębokich, stanowiących rusztowanie dla skóry twarzy. W efekcie doświadczamy naturalnego liftingu – naprężenia i uniesienia opadających partii skóry, która staje się ujędrniona i wyraźnie bardziej napięta. Widoczny efekt odmłodzenia następuje w okresie kilku tygodni.

To unikatowy zabieg, a jego efekty utrzymują się ponad dwa lata, ponieważ najsilniej stymuluje kolagen. Efektywność zabiegu można poprawić stosując go w odstępach kilkumiesięcznych.

 1. RRS HA LONG LASTING

RRS HA LONG LASTING to nowy preparat przeznaczony do iniekcji śródskórnych stosowany w celu poprawy elastyczności i nawilżenia skóry twarzy, a także redukcji głębokości zmarszczek.

Koncepcja zabiegu to SKIN BUILDER: FULL FACE 3D REJUVENATION czyli całościowe odmłodzenie twarzy jednym zabiegiem.

Produkt nie jest typowym stymulatorem tkankowym ani wypełniaczem. To rozwiązanie hybrydowe, znajdujące się między fillerem a biorewitalizatorem.

RRS HA LONG LASTING jest produktem na bazie kwasu hialuronowego usieciowanego /21 mg / 3 ml / o bardzo wysokiej jakości i odpowiednio dobranych właściwościach reologicznych, w postaci gęstego żelu, z dodatkiem buforu 15 aminokwasów. Aminokwasy chronią zawieszony w nim kwas hialuronowy spowalniają jego biodegradację, pozytywnie wpływają na stres osmotyczny wywołany wstrzyknięciem implantu w skórę oraz mają właściwości regenerujące skórę.

Wystarczy 3 ml preparatu, aby przeprowadzić zabieg w obrębie całej twarzy.
Zabieg jest bardzo komfortowy i bezpieczny, wykonujemy 7 iniekcji na każdą połowę twarzy. Procedura jest ścisłe określona i oparta o schemat punktów iniekcji.
Unikalny skład, odpowiednia technika sieciowania i dodatek aminokwasów zapewniają wyraźny efekt napięcia skóry po zabiegu i utrzymywanie skóry w dobrej kondycji przez długi czas po zabiegu.

W zależności od kondycji skóry wystarczy wykonanie 1-3 zabiegów w ciągu roku.

Dla kogo jest ten preparat?

 • dla aktywnych pacjentów
 • wiek 25-55
 • bez ograniczeń co do koloru i fototypu

Wskazaniem do stosowania produktu:

 • fotostarzenie skory
 • atrofia
 • suchość
 • elastoza
 • zmarszczki
 • przebarwienia

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • rany na skórze
 • choroby skóry
 • alergia
 • choroby ogólnoustrojowe w aktywnej fazie
 • ciąża i karmienie piersią

osoby poniżej 18 roku życia

 1. VOLITE

Zabieg VOLITE firmy Juvederm to prawdziwy rewolucjonista jeśli chodzi o przywracanie skórze blasku i naturalnej świeżości. Choć zalicza się go do zabiegów z zakresu mezoterapii, ze względu na sposób wykonywania zabiegu, to zdecydowanie jest to nowa, wyższa jakość, której nie sposób dorównać. Jeśli więc zauważyłaś u siebie zmarszczki, a Twoja skóra wydaje się sucha, zmęczona, wiotka i bez napięcia – koniecznie sprawdź, dlaczego VOLITE jest tak popularny!

Dzięki VOLITE możemy, już po jednym zabiegu:

 • nawilżyć skórę
 • zlikwidować siatkę drobnych zmarszczek
 • poprawić elastyczność i napięcie skóry
 • rozświetlić cerę

VOLITE może być stosowany również w okolicach szyi, dekoltu, dłoni, a także innych części ciała. Preparat wstrzykiwany jest bardzo cienką igłą do skóry właściwej, na głębokość ok. 4-5 mm. Dzięki dodatkowi lidokainy – zabieg ten nie jest bolesny.

Do uzyskania tych spektakularnych rezultatów – cery zdrowej i pełnej blasku – wystarcza jeden zabieg. Aby podtrzymać rezultaty warto odświeżyć kurację po upływie sześciu miesięcy. Taka skuteczność wynika z innowacyjnej technologii vycross, opatentowanej przez firmę Allergan, która łączy nisko- i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, dzięki czemu w konsekwencji uzyskujemy ściśle usieciowiony żel o intensywnym działaniu. JUVENUS

 1. JUVENUS to innowacyjny preparat do głębokiej regeneracji skóry, wywołujący następujące efekty:
 • Poprawa napięcia skóry
 • Działanie antyoksydacyjne
 • Nawilżenie
 • Redukcja zmarszczek
 • Lifting

Specjalne właściwości biochemiczne powodują poprawę elastyczności skóry, a tym samym walkę z procesem starzenia. Dzieje się to za pomocą polinukleotydów, które wiążą wodę i w ten sposób nawilżają skórę. Jednocześnie mają działanie antyoksydacyjne. W oparciu o te dwa działania stwarzane są najlepsze warunki do wzrostu fibroblastów, co prowadzi do poprawy elastyczności tkanek

 •  Nawilżenie – polinukeotydy pozostające w macierzy pozakomórkowej (ECM) wiążą wodę, co zapewnią długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry.
 •  Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym zachowują się jak „wymiatacze” wolnych rodników, co w konsekwencji prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.
 • Lifting – polinukleotydy zawarte w preparacie działają na receptory fibroblastów w skórze. Proces ten zapoczątkowuje tworzenie kolagenu typu I oraz elastyny, jak również pobudza aktywność fibroblastów znajdujących się w fazie spoczynku. Dlatego dochodzi do poprawy napięcia skóry i jej naturalnego liftingu.

W wyniku działania produktu JUVENUS skóra staje się napięta, nawilżona i jędrna, przez co uzyskujemy zdrowy i wypoczęty wygląd.

Dostępne opakowania:

 • Juvenus Medium
  W 2ml zawiera 20mg PDRN
 • Juvenus Strong
  W 2ml zawiera 25mg PDRN

Juvenus to:

 • Poprawa napięcia skóry
 • Lifting
 • Poprawa owalu
 • Poprawa nawilżenia
 • Redukcja drobnych zmarszczek

Produkt daje wyraźny i naturalny efekt bez przerysowania rysów twarzy.

JUVENUS – przebieg zabiegu

W zależności od stanu skóry, wybiera się preparat w dawce Medium lub Strong. Produkt podaje się w technice bolusowej lub za pomocą kaniuli. Osoby wrażliwe na ból mogą być znieczulone kremem znieczulającym. Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie szczypanie i rozpieranie. Rekomendowana jest seria 2-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Wskazania do zastosowania: 

 • Oznaki starzenia i fotostarzenia
 • Zmarszczki
 • Utrata jędrności skóry
 • Utrata napięcia i elastyczności skóry
 • Blizny

Przeciwwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • opryszczka i inne infekcje wirusowe
 • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
 • stany zapalne skóry
 1. RESTYLANE SKIN BOOSTER

RESTYLANE SKIN BOOSTER to zabieg z wykorzystaniem stabilizowanego kwasu hialuronowego, który rozkłada się powoli i utrzymuje w skórze miesiącami. Doskonale sprawdza się u osób, których skóra pozbawiona jest elastyczności – potrzebuje ujędrnienia, napięcia, a także usunięcia zmarszczek.

RESTYLANE SKIN BOOSTER pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu typu I oraz elastyny. Dzięki temu skóra nabiera młodzieńczego wyglądu, jest bardziej promienna. Restylane pozwala również na zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek i wygładzenie cery.

Pierwsze efekty zazwyczaj są widoczne po około 3-4 tygodniach, ponieważ regeneracja wymaga czasu. Na poziomie naskórka jednak efekty widoczne są niemalże natychmiastowo – z czasem wygląd skóry znacząco się poprawia. Sprawdzi się on też doskonale w zabiegach rozjaśniający skórę, przywróci nawilżenie, zwiększy elastyczność tak, że twarz staje się wypoczęta i odświeżona.

SKINBOOSTER powoduje naturalne odmłodzenie skóry:

 • przywraca prawidłowe nawilżanie,
 • poprawia sprężystość skóry i elastyczność,
 • zwiększa napięcie skóry,
 • zmniejsza szorstkość skóry,
 • działa jak rezerwuar wodny, który sprawia, że skóra staje się gładka, miękka i pełna blasku.

Wskazania ogólne:

 • policzki,
 • czoło,
 • wokół oczu,
 • fałdy nosowo-wargowe,
 • szyja,
 • dekolt,
 • dłonie.

Wskazania zawansowane:

 • rewitalizacja ust,
 • blizny potrądzikowe,
 • kolana, łokcie, ramiona.

Po zabiegu SKINBOOSTER, elastyczność i struktura skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. Ale pełen efekt osiągany jest po ostatnim z serii 3 zabiegów.

 1. LINERASE

Po 25 roku życia zaczynamy tracić około 1,5% kolagenu rocznie, a pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj w wieku około 35 lat. W efekcie skóra traci swą dotychczasową jędrność i blask, następuje jej odwodnienie oraz utrata elastyczności. Na szczęście medycyna przeciwstarzeniowa wychodzi nam na przeciw oferując coraz to nowsze, innowacyjne, bezpieczne i skuteczne zabiegi zapobiegające lub redukujące objawy starzenia się skóry.

LINERASE to w chwili obecnej jedyny dostępny na rynku ateloKOLAGEN typu I w formie iniekcji, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Dzięki swojej bioaktywności stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które wytwarzają nowe - młode włókna kolagenowe przyczyniając się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. LINERASE jest silnym stymulatorem kolagenu, włókien podporowych skóry, odpowiedzialnych za napięcie i jędrność. Pobudza i utrzymuje intensywną produkcję kolagenu w skórze bez względu na wiek. Preparat działa jak impuls uaktywniający naturalne procesy regeneracyjne. Pod jego wpływem dojrzała skóra zagęszcza się tak, jakby wciąż była młoda.

Mimo iż, LINERASE jest w Polsce stosunkowo nowym zabiegiem, to lekarze medycyny Anti Aging oraz ich pacjenci już oceniają preparat jako wysoce skuteczny w walce z wiotkością najdelikatniejszych okolic ciała. LINERASE jest doceniany przez lekarzy i pacjentów nie tylko za jego wyjątkową skuteczność ale również za wydajność – z jednej fiolki preparatu można wykonać zabieg obejmujący jednocześnie 3-4 obszary (np. twarz, szyję, dekolt, powierzchnię rąk ...).

Czy LINERASE jest bezpieczny?

Tak. LINERASE to nowoczesny i bezpieczny preparat zarejestrowany jako wyrób medyczny. Pozbawiony zakończeń telopeptydowych atelokolagen sprawia, że terapia LINERASE nie wywołuje skutków ubocznych, ani reakcji alergicznych.

Od jakiego wieku można stosować LINERASE?

LINERASE można stosować zarówno profilaktycznie już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu, jak i leczniczo dla odzyskania utraconej jędrności, elastyczności i gęstości skóry. W tym przypadku zabieg Linerase nie posiada żadnych ograniczeń wiekowych.

Jakie obszary ciała moga zostać poddane zabiegowi LINERASE?

Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu LINERASE pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, brzuchu, powierzchni rąk.

Czy zabieg jest inwazyjny?

NIE. Zabieg LINERASE zaliczamy do grupy produktów małoinwazyjnych i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Przed zabiegiem na leczony obszar skóry nakładany jest krem znieczulający, dzięki czemu procedura jest dobrze tolerowana przez pacjentów. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku minut po zabiegu.

Czy zabieg LINERASE można łączyć w czasie jednej wizyty medycznej z innymi zabiegami?

Nie zaleca się łączyć zabiegu LINERASE w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Wymienione produkty można zastosować zachowując 14-dniowy odstęp.

Jakich efektów można oczekiwać?

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów jednakże o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz specjalista w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności, gęstości i blasku skóry. Ostateczny efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia wiotkiej uzyskujemy po wykonaniu pełnej terapii i możemy się nim cieszyć przez ok 12miesięcy. Dla podtrzymania osiągniętego rezultatu zaleca się wykonywanie 1 zabiegu Linerase co 3 miesiące.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+