Baza wiedzy

Wampirzy lifting – odkryj moc osocza bogatopłytkowego

Wampirzy lifting – odkryj moc osocza bogatopłytkowego

Nieważne, jak bardzo dba się o swoją skórę – zmarszczki prędzej czy później na pewno pojawiają się na twarzy. Nie znaczy to na szczęście, że nic się z nimi nie da zrobić, a dzięki postępom w medycynie estetycznej odmładzanie skóry możliwe jest także mniej inwazyjnymi metodami. Jedną z nich jest wampirzy lifting.

Na czym polega wampirzy lifting?

Choć nazwa może brzmieć niepokojąco, to zabieg jest bezpieczny dla zdrowia. Wampirzy lifting to inaczej mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pozyskuje się z pobranej wcześniej krwi pacjenta. Obróbka krwi polega na tym, że usuwa się z niej granulocyty i erytrocyty, które mogą powodować stany zapalne, przebarwienia, rozpad komórek. Najważniejszym składnikiem są płytki – aby wampirzy lifting przyniósł spodziewane efekty, płytek powinno być co najmniej 3 razy więcej niż w normalnym osoczu, do tego koniecznie muszą być one żywe. Im wyższa zawartość żywych płytek, tym lepsza jakość podawanego preparatu. Na skuteczność zabiegu wpływa też technologia pozyskiwania PRP, ponieważ od niej zależy ilość płytek i czynników wzrostu w gotowych preparatach.

Wirowanie krwi trwa ok. kilka minut, i należy je przeprowadzić tak, aby nie zniszczyć płytek – jeśli zostaną uszkodzone, w osoczu nie będzie czynników wzrostu, które powodują odnowę skóry. Przygotowany w ten sposób preparat od razu nadaje się do iniekcji. Terapię osoczem bogatopłytkowym może przeprowadzić wyłącznie lekarz – preparat wstrzykiwany jest do właściwej warstwy skóry.

Jakie są wskazania do wampirzego liftingu?

Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe, dostępne m.in. w ofercie Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella, najczęściej przeprowadza się u osób z wiotką, przesuszoną skórą pokrytą zmarszczkami. Głównym celem zabiegu jest odmłodzenie i odświeżenie skóry, ale wampirzy lifting pomaga także na blizny, przebarwienia, rozstępy, łysienie i stosuje się go nie tylko na twarzy, ale również na dłoniach i dekolcie.

Iniekcja może powodować dyskomfort, dlatego obszar zabiegowy znieczula się specjalnym kremem. Tuż po zabiegu skóra jest podrażniona, lekko obrzęknięta, z czerwonymi plamkami, jednak po kilku dniach nie powinno już być żadnych śladów. Poprawa nie następuje od razu, jako że skóra potrzebuje czasu na regenerację, więc zwykle czeka się na efekty kilka tygodni – cierpliwość zwykle popłaca, ponieważ po wampirzym liftingu twarz zachowuje naturalny wygląd i mimikę, a skóra w żadnym miejscu nie jest sztucznie naciągnięta tak jak po operacji. Poprawa utrzymuje się przez około 6 miesięcy, i po tym czasie można zabieg powtórzyć.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+