Baza wiedzy

Trądzik różowaty leczenie – sięgnij po technologię laserową

Trądzik różowaty leczenie – sięgnij po technologię laserową

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, o różnym stopniu nasilenia, od niewielkiego zaczerwienienia na policzkach aż po duże, bolesne zmiany na prawie całej twarzy. Nie wiadomo dokładnie, co go wywołuje, a leczenie nie zawsze daje spodziewane efekty. Przełomem dla pacjentów może być terapia z użyciem lasera. 

Czy trądzik różowaty da się wyleczyć?

Trądzik różowaty to choroba zapalna skóry twarzy. Początkowo daje dość łagodne objawy, ale jeśli nie zacznie się z chorobą walczyć, lekkie zaczerwienienie przerodzi się w silniejszy rumień, do tego zwykle jeszcze dochodzą grudki, krosty i pajączki. Przyczyny tej choroby nie są znane, ale do nasilenia objawów może się przyczynić palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, zbyt częste przebywanie na słońcu albo mrozie, stosowanie kosmetyków na bazie szkodliwych dla skóry alkoholi, nadmiar pikantnych przypraw w codziennej diecie.

W ciężkiej postaci trądzik różowaty jest bardzo uciążliwy, bo zmiany na twarzy są nie tylko mało estetyczne, ale i bolesne, a leczenie powinno iść w parze z odpowiednią pielęgnacją skóry oraz zmianami w stylu życia. Na trądzik różowaty nieco bardziej narażone są kobiety, a choroba występuje głównie u osób w średnim wieku. 

Jest to choroba, która sama nie ustąpi, dlatego należy ją leczyć, a domowe sposoby raczej nie przyniosą oczekiwanej poprawy. Oprócz farmakologii, dobre efekty daje terapia z użyciem lasera, dostępna m.in. w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella

Czy zabiegi laserowe pomagają na trądzik różowaty? 

W przypadku trądziku różowatego laser daje bardzo dobre wyniki, ale żeby zobaczyć poprawę, trzeba wykonać całą serię zabiegów, zgodnie z zaleceniami specjalisty. Laser powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia w tkance skórnej, wskutek czego intensywnie się ona odbudowuje. Laser redukuje zaczerwienienia twarzy, usuwa niedoskonałości cery, likwiduje rozszerzone, popękane naczynka, a zabieg jest bezpieczny dla wrażliwej skóry i bardzo rzadko podczas takiej procedury dochodzi do powikłań.

Laser można połączyć z fototerapią. Jest to metoda bezinwazyjna, która szybko przynosi poprawę i nie wymaga długiej rehabilitacji. Regularnie powtarzane zabiegi pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji przez wiele lat i dodatkowo opóźnią starzenie.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+