Baza wiedzy

Fototerapia BBL – jakich efektów możemy się spodziewać?

Fototerapia BBL – jakich efektów możemy się spodziewać?

Specjalnie dobrane światło pozwala na nieinwazyjne odmładzanie i leczenie skóry. BBL to fototerapia szerokopasmowa, która uchodzi za wyjątkowo skuteczną w walce ze starzeniem się skóry, ale nie tylko, bo zabiegi tego typu polecane są również np. przy trądziku, przebarwieniach, rumieniu. 

Jakie są wskazania do terapii BBL? 

Urządzenie, z którego korzysta się podczas zabiegu, wytwarza energię świetlną rozgrzewającą skórę. Intensywne ciepło pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych i przyspiesza krążenie, tak że skóra staje się lepiej odżywiona oraz dotleniona. Zwiększona produkcja kolagenu odpowiada za efekt odmłodzenia skóry, i jeszcze przez długi czas po zabiegu tkanki lepiej się regenerują i wolniej starzeją, a cera jest mniej podatna na tworzenie się nowych niedoskonałości. 

Po zabiegu skóra jest bardziej sprężysta, gęstsza, odzyskuje zdrowy, jednolity kolor, a zmiany wyglądają bardzo naturalnie – nie ma żadnych śladów na twarzy ani efektu sztucznej maski. Zabiegi BBL poleca się także przy takich schorzeniach skóry jak: 

- rumień

- przebarwienia (np. plamy starcze, piegi, ślady po nadmiernym opalaniu)

- popękane naczynka

- rozszerzone pory

- trądzik pospolity i różowaty

- blizny po trądziku

Zabiegi BBL są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a wybrane zabiegi lecznicze, np. na trądzik, mogą być wykonywane także u starszych dzieci, oczywiście tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. 

Czy poprawa jest trwała? 

Zmiana po zabiegu BBL utrzymuje się długo, ale zwłaszcza przy terapii odmładzającej raczej nie obejdzie się bez zabiegów przypominających. Trzeba się też liczyć z tym, że najczęściej jeden zabieg nie wystarczy i specjalista zaleci całą serię. W Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella można fototerapię połączyć z innymi procedurami kosmetycznymi, które utrwalą wyniki i zapewnią kompleksowe leczenie.

Fototerapia nie wymaga długiej rehabilitacji, ale zwykle przez kilka godzin po zabiegu na skórze widać delikatne zaczerwienienia, a leczone zmiany pigmentacyjne lekko się łuszczą. To na szczęście nie trwa długo i zazwyczaj już następnego dnia można wrócić do normalnej aktywności, choć skóra wymaga zwiększonej ochrony przed promieniowaniem UV – nie wolno się opalać, chodzić do solarium, i przed każdym wyjściem z domu obowiązkowo na całą twarz trzeba nałożyć krem ochronny z filtrem UV.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+