Baza wiedzy

Terapie autologiczne, zabiegi anti-aging!

Terapie autologiczne, zabiegi anti-aging!

Medycyna regeneracyjna i autologiczne terapie  anti - aging 

Przeznaczone są dla grupy pacjentów ECO, którzy chcą wykorzystać  produkty naturalne, czyli własne, do rewitalizacji swojej skóry. Ludzki organizm  jak wiemy posiada własny ogromny potencjał do szybkiej regeneracji i odbudowy. W momencie uszkodzenia tkanek uruchamia naturalne mechanizmy prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych za gojenie. Jednym z kluczowych elementów tego procesu są płytki krwi . Zawarte w nich substancje zwane czynnikami wzrostu wpływają na szereg procesów składających się na kaskadę gojenia . Nowoczesna medycyna  sięga po substancje odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych, występujące naturalnie w naszym organizmie. Dzięki umiejętnemu  i bezpiecznemu procesowi pozyskiwania, zagęszczania i wykorzystania tych substancji, lekarze mogą stosować je w leczeniu wielu schorzeń oraz wspomagać procesy regeneracji i remodelingu tkanek.

Z własnej krwi możemy pozyskać osocze bogatopłytkowe i fibrynę bogatopłytkową. Osocze wprowadzone pod skórę  szybko uwalnia duże  stężenia czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji i odbudowy tkanek . Fibryna  bogatopłytkowa   to koncentrat płytkowy w postaci trójwymiarowej struktury. Dzięki tej strukturze płytki krwi są  jeszcze dłużej stymulowane do uwalniana czynników wzrostu, cytokin oraz powodują migrację mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca podania, a wiec działanie fibryny jest silniejsze . Możemy w zabiegu do regeneracji  wykorzystywać tylko osocze, tylko fibrynę albo jednocześnie osocze i fibrynę. Wszystko zależy od wieku i stanu skóry pacjenta, a także od obszaru, którym chcemy objąć zabieg.

Osocze wykorzystujemy głównie do rewitalizacji skóry z drobnymi zmarszczkami z oznakami zmęczenia, pozbawionej blasku czy w leczeniu łysienia androgenowego .
Fibrynę  bogatopłytkową stosujemy przy znamiennych oznakach starzenia, w bruzdy fałdy zagłębienia, w skórze z ubytkami wolumetrycznymi. Dobrze sprawdza się w leczeniu cieni i zagłębień pod oczami, w regeneracji blizn i rozstępów, w usuwaniu głębokich zmarszczek np. wokół ust czy na dekolcie. 

Fibrynę możemy także zastosować celem bardzo delikatnego powiększenia i rewitalizacji ust, a także do zmniejszenia głębokości fałdów nosowo wargowych i marionetek. Zabiegi łączone z osocza i fibryny  dedykowane są pacjentom poszukujących naturalnych  metod regeneracji, przy kompleksowej regeneracji kilku obszarów np. twarz szyja dekolt dłonie i włosy  jednocześnie . Zabiegi z użyciem osocza i  fibryny bogatopłytkowej  stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. W efekcie skóra staje się:

  • lepiej ukrwiona,
  • nawilżona,
  • młodsza

a twarz nabiera blasku. 

Na uwagę zasługuje także zabieg PLASMA COMPLEX , który wykorzystuje połączenie skoncentrowanych  czynników wzrostu i komórek  macierzystych zamkniętych w dwóch frakcjach fibryny bogatopłytkowej. Jest to zabieg  silnie stymulujący regenerujący i odmładzający. Może być stosowany  jako zabieg anti aging, szczególnie dla skór zwiotczałych,  które potrzebują intensywnej odnowy biologicznej . Wypełnia przestrzenie tkankowe przywracając skórze elastyczność i sprężystość. Może być stosowany po zabiegach skóry zmęczonej  wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego . Stosowany jest w celu  celu odbudowania prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Może być tez stosowany po zabiegach laserowych. Przyspiesza regenerację i odbudowę tkanek. Skraca  czas gojenia i rekonwalescencji. Zabieg polega na pobraniu krwi  do odpowiednich probówek bez cytrynianu sodu i na  procedurze odpowiedniego  odwirowania. Otrzymujemy dwa rodzaje fibryny. Fibryna strukturalana,  którą wstrzykujemy głęboką mezoterapią  i działa jak stelaż, oraz fibrynę komórkową,  która działa jak stymulacja komórkowa . Efekty biostymulacyjne  widoczne są już po pierwszym zabiegu ,ale wskazane jest wykonanie 3-4 w odstępach 4 tygodni. Przeciwwskazaniem do zabiegu  podobnie jak do innych produktów autologicznych jest zażywanie leków z grupy NLPZ, choroby krwi, stany gorączkowe, nowotwory, białaczka, szpiczaki, ciąża i laktacja, leczenie antykoagulantami, ostre zapalenie lub marskość wątroby oraz ostre  stany chorób z autoimmunoagresji .

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+