Baza wiedzy

Laser pico, nano, mili i mikrosekundowy - skuteczne usuwaniu tatuażu!

Laser pico, nano, mili i mikrosekundowy - skuteczne usuwaniu tatuażu!

Laser pico, nano, mili i mikrosekundowy 

Wykorzystuje cztery długości fali / 1064,532,585,650 nm/ i oferuje aż 14 trybów działania, które można dostosować do wymogów konkretnych zabiegów . Jest to zaleta, której nie udało się uzyskać we wcześniejszych technologiach . Zakres źródeł i długości fali laserowych umożliwia przeprowadzenie wielu różnych zabiegów począwszy od usuwania tatuaży, zmian barwnikowych, naczyniowych, redukcji  rumienia, po odmładzanie skóry, leczenie trądziku i blizn potrądzikowych czy usuwanie owłosienia .

Tryb MAQX   to najdoskonalsze rozwiązanie do leczenia wielu różnych zmian barwnikowych występujących w naskórku i skórze właściwej, to jedyny laser do usuwania melasmy . Stworzono nawet procedurę, w czasie której w wyniku  cztero-etapowego  zabiegu wykorzystując różne tryby pracy lasera usuwamy melasmę i doprowadzamy do wyciszenia zaburzonej czynności komórek barwnikowych .

Tatuaż to widoczny rezultat wszczepienia  w skórę właściwą materiału egzogennego wykonanego zwykle przez tatuażystów kosmetologów lub powstającego na skutek urazu .
Systemy laserowe  umożliwiają generowanie silnych krótkich impulsów światła laserowego,  które przechodzą przez skórę i prowadzą do rozkładu chromoforów czyli barwnika. Pozostałości  tych chromoforów są następnie usuwane w naturalny sposób przez mechanizmy obronne organizmu, te same naturalne mechanizmy obronne będą usuwać chromofory nawet jeśli zabieg laserowy nie zostanie wykonany, dlatego właśnie tatuaże bledną w miarę upływu czasu. Zabiegi  laserowe z wykorzystaniem techniki  Q-swiching prowadzą do rozpadu cząstek pigmentu na małe części dzięki czemu możliwe jest ich szybkie usunięcie, przez naturalne mechanizmy obronne . Skuteczność  zabiegu jest uzależniona od wielu czynników, a także od predyspozycji osobniczych. Głowa  i szyja posiadają największą liczbę węzłów chłonnych i naczyń, w ten sposób są w stanie uzyskać zwiększoną odpowiedź immunologiczną  na fagocytozę cząstek farby drukarskiej, natomiast im dalej od tych części ciała tym słabszy układ limfatyczny,  dlatego tatuaże umiejscowione na dłoniach i stopach potrzebują większej liczby sesji niż gdyby były umiejscowione w okolicy głowy.

Laser  pico sekundowy , Q swich -  przełom w usuwaniu tatuażu 

Zabieg składa się z dwóch etapów . Dzięki emisji 4 długości fali w jednym urządzeniu możemy usuwać tatuaże wielobarwne . To jedyna platforma na rynku, która w jednym małym urządzeniu emituje aż 4 długości fali .
W pierwszym etapie  zwanym FRAC TAT  w skórze wytwarzana jest siatka mikrootworów przy pomocy ablacyjnej głowicy frakcyjnej . Mikrootwory umożliwiają wydostawania się gazów  i pary wodnej  co zapobiega powstawania zbyt wysokiego ciśnienia w skórze  w fazie drugiej zabiegu.
Faza druga to w zależności od koloru barwnika odpowiednia głowica która w trybie piko i  nanosekundowym  / bilionowe i milionowe części sekundy /wysyła bardzo duże impulsy, które rozbijają barwnik w tatauażu . Jest to fala akustyczna, która rozbija barwnik, ale tez wytwarza  w skórze  gaz i parę wodną, które wydostają się przez wcześniej wytworzone otworki, co zapobiega uszkodzeniu otaczających tkanek i zmniejsza dolegliwości bólowe. 

Drobne cząsteczki rozbitego barwnika są eliminowane przez  drogi limfatyczne a także przez otworki wytworzone w pierwszej fazie zabiegu. Do całkowitego usunięcia tatuażu w zależności od koloru, sposobu wprowadzenia barwnika i okolicy, na której wykonano tatuaż  potrzeba  ok. 6-8 zabiegów w odstępach 2 miesięcznych .

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+