Archiwum

Odkryj moc fototerapii i zachowaj młodzieńczy wygląd na dłużej!

Odkryj moc fototerapii i zachowaj młodzieńczy wygląd na dłużej!

Leczenie światłem – terapia szyta na miarę

Platforma mJoul firmy Sciton BBL+MOXI opiera swoje działanie na zastosowaniu światła szerokopasmowego o długości fali 400 nm - 1400 nm oraz lasera tulowego MOXI o długości fali 1927 nm. Dzięki swoim właściwościom leczy zarówno zmiany barwnikowe, rumień, trądzik, jak i poprawia napięcie skóry. Stosowana jest w szeroko rozumianym działaniu anti-ageing poprzez stymulację genów w skórze. Co istotne, dzięki parametrom urządzenia jest ono innowacją zapewniającą 4-krotnie większą prędkość leczenia i 3-krotnie większą moc szczytową. W praktyce oznacza to, że można wybierać długość fali światła, dostosowując ją do problemów skóry pacjenta na wielu poziomach głębokości, przez co wpływamy m.in. na melaninę, hemoglobinę czy wodę zawartą w komórkach. W efekcie takie wieloetapowe leczenie eliminuje oznaki starzenia na wszystkich poziomach skóry, pozwalając leczyć twarz, szyję, dekolt oraz duże obszary, takie jak plecy, nogi i ramiona. Zabieg można wykonać nawet w kilka minut, osiągając trwałe wyniki terapii.

Siła synergii

Fototerapii w tym urządzeniu towarzyszy laser tulowy emitujący falę o długości 1927 nm. Takie połączenie daje wszechstronność działania i synergię przeprowadzanych zabiegów. Laser tulowy to także nieinwazyjna, ale skuteczna opcja resurfacingu dla pacjentów szukających zabiegów zapewniających spektakularne efekty bez konieczności poświęcania czasu na rekonwalescencję. Możemy stosować go zarówno u młodszych pacjentów, jak i tych, którzy chcą zachować młodzieńczy wygląd swojej skóry na dłużej, poddając ją lekkiej rewitalizacji. To połączenie technologii jest przede wszystkim sposobem na to, by precyzyjnie odpowiadać na potrzeby każdego pacjenta.

Przebadana skuteczność

Badania przeprowadzone przez dr. Pattricka Bittera na Wydziale Dermatologii Uniwersytetu Stanforda udowodniły, że u pacjentów 50- i 70-letnich, u których zastosowano terapię światłem szerokopasmowym 400 nm - 1400 nm ekspresja genów była taka, jak genów pacjentów poniżej 30 r.ż. Taki wynik to całkowity przełom w terapii przeciwstarzeniowej, ponieważ nie tylko usuwamy widoczne oznaki starzenia się skóry, ale jednocześnie wpływamy na kluczowe geny odpowiadające za młody wygląd skóry.

Zabieg sprawdza się doskonale nie tylko w odmładzaniu, ale też w leczeniu przebarwień, plam posłonecznych i rozszerzonych naczyń. Po zabiegu skóra uzyskuje jednolity koloryt, zwiększone napięcie i wygładzenie powierzchni. Procedura trwa od kilku minut do pół godziny, w zależności od obszaru poddawanego terapii i typu przeprowadzanego zabiegu. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać ciepło.

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie, które znika po kilku godzinach. W przypadku leczenia przebarwień zmiany początkowo robią się ciemniejsze i bardziej widoczne, a następnie ulegają złuszczeniu.

W większości przypadków można wrócić do pracy, nałożyć makijaż i wykonywać wszystkie codzienne czynności zaraz po zabiegu. Efekty zależą od typu leczonej dolegliwości, ilości zabiegów kosmetycznych i obszaru poddawanego zabiegowi. Zwykle zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne okrywając skórę lub stosując kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi.

Badania pokazują, że regularne stosowanie zabiegów Forever Young BBL™ opóźnia proces starzenia skóry.

Zabieg przywraca naturalny koloryt skóry i wygładza drobne zmarszczki.  Dodatkowo redukuje rozszerzone naczynia, przebarwienia, a także leczy trądzik. W wyniku zabiegu skóra staje się gładsza i zyskuje młodzieńczy wygląd. Regularne wykonywanie zabiegu pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji przez długi czas.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg BBL?

Fotoodmładzanie zalecamy w celu zatrzymania procesu starzenia skóry, a także osobom walczącym z następującymi dolegliwościami:

 • przebarwienia (melasma, plamy soczewicowate, starcze, uszkodzenia skóry spowodowane ekspozycją na promienie słoneczne etc.),
 • piegi,
 • trądzik różowaty,
 • trądzik młodzieńczy,
 • pęknięte naczynia włosowate,
 • teleangiektazje (znamiona naczyniowe),
 • nierówna struktura skóry.

Jak wygląda terapia BBL?

Najczęściej wykonujemy zabiegi BBL HERO na skórę twarzy, szyi, dekoltu, ramion i grzbietów rąk.

Na oczy pacjenta są zakładane specjalne osłonki lub okulary. Podczas zabiegu odczuwalne jest ciepło, wywołane pochłanianiem światła przez skórę. Procedura może trwać od kilku minut do pół godziny, w zależności od obszaru poddawanego terapii, typu zmian i rodzaju zabiegu.
Po zabiegu opóźniającym objawy starzenia się skóry może wystąpić lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które znikają po kilku godzinach. W przypadku terapii ukierunkowanej na zmiany pigmentacyjne można zaobserwować ciemniejszy kolor obszaru poddanego zabiegowi, a następnie jego rozjaśnienie i delikatne złuszczanie w późniejszym stadium (po ok. 7 dniach od zabiegu).

W przypadku zmian naczyniowych i rumienia, po zabiegu może pojawić się lekki obrzęk, który znika po kilku godzinach.

Przeciwwskazania

 • aktywne zmiany skórne
 • opalenizna
 • czynna opryszczka
 • przyjmowanie leków światłoczułych
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna)
 • epilepsja

Wskazania pozabiegowe 

Należy bezwzględnie stosować się do wskazań lekarza. Skóra po fotoodmładzaniu będzie wrażliwa na światło ultrafioletowe, więc należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne, okrywając skórę lub używając kremu zapewniającego wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+