Archiwum

Nietrzymanie moczu – jak je skutecznie wyleczyć?

Nietrzymanie moczu – jak je skutecznie wyleczyć?

Nietrzymanie moczu to bardzo uciążliwa i zarazem wstydliwa przypadłość – chory nie jest w stanie kontrolować swojego pęcherza. Zazwyczaj dotyczy starszych osób, głównie kobiet, można jednak się tego problemu pozbyć dzięki ginekologii estetycznej.

Skąd się bierze nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to inaczej nieświadome, mimowolne opróżnianie pęcherza. W normalnej sytuacji mocz gromadzony w pęcherzu jest utrzymywany przez mięśnie dna miednicy, a jeśli pęcherz jest pełny, do mózgu trafia sygnał informujący o potrzebie mikcji. Jeśli dojdzie do zaburzeń tego procesu, mięśnie nie są w stanie utrzymać moczu w pęcherzu, a jego opróżnianie – częściowe bądź całkowite – odbywa się bez świadomości osoby dotkniętej tym zaburzeniem. Zazwyczaj za ten stan odpowiadają osłabione mięśnie dna miednicy, dlatego leczenie często koncentruje się właśnie na ich wzmocnieniu.

Jak można pozbyć się problemu z nietrzymaniem moczu?

 

Skutecznym rozwiązaniem okazuje się ginekologia estetyczna, czyli dział medycyny poświęcony dolegliwościom narządów intymnych. Nietrzymanie moczu to jeden z obszarów, którym ta nauka się zajmuje, a w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella przeprowadzane są nowoczesne zabiegi, dzięki którym udaje się przywrócić normalne funkcjonowanie pęcherza.

Przed zabiegiem pacjentka musi zgłosić się na konsultację ginekologiczną, która obejmuje dokładny wywiad lekarski oraz badanie ginekologiczne. Kolejnym krokiem jest wykonanie cytologii, pozwalającej wykryć ewentualne zmiany w narządach rodnych. Na podstawie badań i wyników lekarz może określić, jaki typ zabiegu będzie najlepszy w danym przypadku.

Jakie są zabiegi na nietrzymanie moczu?

Przy nietrzymaniu moczu często zaleca się określone zmiany w stylu życia – obejmują one głównie ćwiczenia mięśni Kegla, redukcję masy ciała oraz zmiany w diecie. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej mają na celu dodatkowe wzmocnienie mięśni dna miednicy oraz odmłodzenie okolic intymnych. Jednym z zabiegów jest Sectum, który ujędrnia i obkurcza skórę pochwy, co bardzo pomaga przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Wzmacniająco na mięśnie działają także zabiegi z użyciem lasera Dana CO2 oraz ultradźwięki – energia ultradźwiękowa trafia do osłabionych tkanek i pobudza ich intensywną odnowę.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+