Archiwum

Mikronakłuwanie – sekret młodości!

Mikronakłuwanie – sekret młodości!

Podczas tego zabiegu udaje się pobudzić organizm do lepszej regeneracji kolagenu oraz elastyny, efektem czego jest odmłodzona, lepiej wyglądająca skóra. To jeden z najlepszych i zarazem najbezpieczniejszych zabiegów niwelujących niekorzystne objawy starzenia.

Co się dzieje podczas zabiegu?

Mikronakłuwanie to nieinwazyjna metoda odmładzająca skórę. Nakłucia są tak przeprowadzane, aby pobudzić tkankę skórną do samoregeneracji, dzięki czemu poprawia się jej gęstość, napięcie i elastyczność. Do zabiegu wykorzystywana jest specjalnie zaprojektowana głowica z mikroigiełkami – wbijają się one w skórę w sposób pulsujący, na precyzyjnie określoną głębokość, zwykle w zakresie od 0,5 do 2,5 mm. Metodę tą można też połączyć z dodatkowymi zabiegami, ponieważ po nakłuwaniu skóra znacznie lepiej absorbuje preparaty odmładzające i regenerujące. W Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella zabiegi te można połączyć na przykład z wampirzym liftingiem – mikronakłuowanie wywołuje kontrolowany stan zapalny skóry, dzięki czemu podawane osocze bardzo dobrze się wchłania.

Na co pomaga mikronakłuwanie?

Urządzenie wykorzystuje się przede wszystkim do nieinwazyjnych zabiegów odmładzających. Mikronakłuwaniem można usunąć drobne zmarszczki oraz poprawić jędrność skóry nie tylko na twarzy, ale także na szyi oraz dekolcie. Mikronakłuwanie ściąga też rozszerzone pory oraz redukuje przebarwienia na skórze, prócz tego sprawdza się jako skuteczna metoda redukcji różnego rodzaju blizn.

Po zabiegu efekty nie są od razu widoczne, bo skóra musi mieć czas na regenerację, a włókna kolagenowe potrzebują tygodni na pełną odbudowę. Ma to jednak duży plus – odmłodzona w ten sposób twarz wygląda bardzo naturalnie, zupełnie inaczej niż na przykład po zastrzykach. Poprawa utrzymuje się przez wiele miesięcy, żeby jednak podtrzymać stymulację regeneracji tkanki skórnej, zaleca się wykonanie całej serii zabiegów oraz powtórzenie kuracji w stosownym czasie.

Czy mikronakłuwanie to bezpieczny zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który odbywa się pod nadzorem specjalisty. Urządzenie jest tak kalibrowane, aby nakłucia miały za każdym razem pożądaną głębokość, dostosowaną do potrzeb pacjenta. Po zabiegu konieczne jest smarowanie skóry odpowiednim kremem oraz unikanie ekspozycji na promieniowanie UV.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+