Archiwum

Dermamelan

Dermamelan

Hiperpigmentacje i przebarwienia to powszechny problem, który dotyka głównie kobiety niezależnie od wieku i fototypu skory.  Dermamelan to medyczna kuracja firmy Mesoestetica usuwająca przebarwienia i hamująca powstawanie kolejnych. Dzięki spektakularnym efektom terapii zyskała zaufanie specjalistów na całym świecie.

Metoda Dermamelan stanowi połączenie doświadczenia firmy Mesoesthetica w dziedzinie hiperpigmentacji z najnowszymi wynikami badań naukowych z wykorzystaniem nowych technologii, sztucznej inteligencji i projektowania komputerowego.

Formuła zawiera dwa patenty opracowane przez Mesoesthetica:

  • pigmentarget- unikalne połączenie trzech składników aktywnych (retinol,kwas ferulowy ,diosmina ) w optymalnych stężeniach, które pozwala uzyskać wysoce synergiczną odpowiedź terapeutyczną, na obszarach skóry z silną hiperpigmentacją
  • melaphenone-  specjalnie zaprojektowana cząsteczka. Budowa cząsteczki i jej specjalna struktura 3D zapewniają wysoką skuteczność i bezpieczeństwo przy hamowaniu aktywności enzymu tyrozynazy.

Poza tym w procedurze zostały wykorzystane specjalnie opatentowane systemy wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry:

  • wielowarstwowe - nanopęcherzyki o ukierunkowanym działaniu, umożliwiające skuteczny transport i stabilne uwalnianie składników aktywnych w głąb skóry
  • jonoforeza - technologia, która poprawia przepuszczalność i ułatwia przenikanie składników aktywnych do miejsca ich działania

Nowa metoda Dermamelan skutecznie i synergiczne reguluje oraz wpływa na kluczowe momenty w procesie tworzenia przebarwień skory. Dwutorowe działanie korygujące i regulujące, umożliwia usuwanie istniejących przebarwień i jednocześnie zapobiega ich nawrotom.

DZIAŁANIE REGULUJĄCE na poziomie międzykomórkowym uderza w stan zapalny (przyczyny hormonalne i przyczyny naczyniowe), czyli hamuje główne mechanizmy komórkowe typowe dla najbardziej trwałych przebarwień.

DZIAŁANIE NAPRAWCZE na poziomie wewnątrzkomórkowymi wpływa na pigmentację  poprzez kontrolę mechanizmów pigmentacji - ogranicza  syntezę melaniny i  widoczne przebarwienia przyspieszając proces odnowy komórkowej i usuwając nadmiar melaniny zgromadzonej w warstwie rogowej naskórka.

Pełna kuracja Dermamelan trwa 4 miesiące i rozpoczyna się od zabiegu przeprowadzonego w gabinecie lekarskim, a następnie jest kontynuowana w domu przez pacjenta .Prawidłowa i systematyczna pielęgnacja skory produktami Dermamelan w domu, stanowi klucz do sukcesu i pełnej likwidacji uciążliwych przebarwień. Unikalny mechanizm Dermamelan zapewnia podwójny efekt: usunięcie istniejących przebarwień na długi czas oraz zapobieganie powstawaniu nowych . Wyjątkowa formuła zabiegu przyspiesza proces odnowy  skóry, powodując jej intensywne złuszczanie w miejscach występowania przebarwień. Dodatkowo dzięki aktywnym składnikom regulującym proces tworzenia się przebarwień, hamuje produkcje melaniny i zapobiega nowym przebarwieniom. W trakcie 4 miesięcy kuracji pacjent musi pozostawać w stałym kontakcie z lekarzem. W trakcie protokołu skóra w sposób kontrolowany ulega całkowitej odnowie! Z tego względu może być czerwona, podrażniona oraz lekko piec. Są to prawidłowe reakcje skóry na działanie składników aktywnych, które znikają po 24-48 h od zabiegu w gabinecie. W trakcie stosowania kuracji domowej skóra może się łuszczyć oraz być nadwrażliwa. Należy pamiętać,  aby równocześnie z kremem Dermamelan stosować  Melan Recovery i krem z filtrem Melan 130. Kuracja nie powinna wpływać na codzienną aktywność pacjenta . Po zastosowaniu pełnego protokołu przebarwienia znikają całkowicie lub zostają znacznie zredukowane . Nie wyklucza to jednak powrotu przebarwień w przyszłości w miejscach, w których kiedyś występowały . Kluczowa jest codzienna pielęgnacja depigmentująca  oraz stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Kurację najlepiej rozpocząć po lecie,  aby uniknąć bezpośredniej ekspozycji na słońce. W klimacie gdzie słońce jest ciągle, zalecane jest stosowanie kremów z filtrem oraz nakryć głowy.

Dlaczego warto wypróbować Dermamelan? Inne metody takie jak laser czy peelingi działają korygująco na przebarwienia poprzez usunięcie pigmentu nagromadzonego w skórze, ale nie zapobiegają ich ponownemu pojawieniu się. Dermamelan działa dwutorowo: koryguje i reguluje, czyli zwalcza i zapobiega .

 Produkty niezbędne do zabiegu w gabinecie:

  • Płyn odtłuszczający
  • Maska Dermamelan
  • Dermamelan ion mask 

Produkty do pielęgnacji domowej:

  • Krem dermamelan tratment -  hamuje syntezę melaniny w melanocytach i kontroluje powstawanie nowych przebarwień oraz reguluje podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za nadmierną stymulację melanocytow
  • Melan recovery  zapewnia komfort skórze przez cały czas trwania kuracji
  • Mesoprotech melan 130 pigment - specjalna fotoochrona dla skóry z przebarwieniami, chroni skórę i pomaga w kontroli pigmentacji

Kuracja domowa prowadzona jest przez 4 miesiące. Jest to gwarancja efektów zabiegu i kontynuacja intensywnej depigmenatcji w gabinecie. Dzięki niej występujące przebarwienia stają się stopniowo mniej widoczne, ujednolica się także koloryt skóry. Kuracja domowa długotrwale reguluje aktywność melanocytów, poprzez hamowanie syntezy melaniny oraz oddziałuje na przyczynę hiperpigmentacji. Dzięki temu kontroluje cały proces i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień . Kosmetyki domowe stosuje się indywidualnie u każdego pacjenta pod kontrolą lekarza .

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+