Archiwum

Peelingi Mediderma

Peelingi Mediderma

Peelingi Mediderma to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie! Poradzą sobie zarówno z uciążliwym trądzikiem, plamami pigmentacyjnymi, jak i starzeniem skóry! Świetnie sprawdzają się także w przypadku rozstępów, blizn i rozszerzonych porów.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości substancji chemicznych możemy przyspieszyć odbudowę komórkową, zredukować oznaki starzenia i zniwelować zmiany na skórze, których nie akceptujesz. W dłuższej perspektywie działanie peelingu pozwala na głęboką regenerację skóry i produkcję kolagenu. Dzięki temu stan Twoja cera nabierze młodości i witalności.

Zabiegi Mediderma są szybkie, proste i zazwyczaj bezbolesne. Oferta peelingów Mediderma jest bardzo szeroka, dlatego możliwe jest dobranie odpowiedniego zabiegu do potrzeb klientki. Decydując się na zabieg możecie być pewni, że efekty zobaczycie już po pierwszym zabiegu. Wasza skóra stanie się rozświetlona, nawilżona i napięta, a przebarwienia i zmarszczki wyraźnie zredukowane.

Peelingi pomagające w walce z trądzikiem to:  MELASPEEL G - PH 1.8-2.2,  MANDELAC C - PH 0.5 - 1.5, , PYRUVIC PEEL P PH <1.0,  LACTIPEEL L PH 2.0-3.0,  SALIPEEL LIC - PH 1.5 - 2.5, MELASPEEL K PH 2,3 – 2,7,  MELASPEEL J2, AZELAC M,  MANDELAC ROZTWÓR ALKOHOLOWY - PH 1.0 - 2.0, SALIPEEL ROZTWÓR ALKOHOLOWY- PH 1.5 - 2.5, SALIPEEL PLUS - PH 1.5 - 2.5.

Peelingi odmładzające: PEELING NOMELAN CAFEICO STEP 0,  MELASPEEL G - PH 1.8-2.2, SUCSES PEE, MANDELAC C - PH 0.5 - 1.5, FERULAC VALENCIA PEEL.

WIADOMOŚCI OGÓLNE

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe obejmuje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

ZALETY ZABIEGU:

 • może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała;
 • jest szybki i prosty;
 • może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga hospitalizacji;
 • w większości przypadków bezbolesny;
 • natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.

WSKAZANIA

Warto zdecydować się na zabieg obserwując u siebie objawy takie jak: starzenie się skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.

Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta. Najlepszymi kandydatami do przeprowadzenia zabiegu są osoby o białej skórze, blond włosach i jasnych oczach (niskie fototypy), ze względu na najmniejsze ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji.

RYZYKO I ZALECENIA

Nie stosować kremów z retinolem na wieczór przed zabiegiem. Jeśli zastosujesz taki krem, poinformuj o tym swojego lekarza przed wykonaniem peelingu.

Przez 7 dni po zabiegu nie można wykonywać forsownych ćwiczeń.

Należy unikać ekspozycji na słońce przez 3-7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem.

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność peelingu medycznego zależy od wielu czynników, takich jak: wiedza na temat stosowanej substancji, cechy leczonej skóry (fototyp, grubość, pochodzenie etniczne, nadwrażliwość), formuła każdej substancji (stężenie, pH), czas kontaktu ze skórą I inne.

W zależności od głębokości działania stosowanych substancji chemicznych, peeling może być powierzchniowy, średni lub głęboki. Im większa głębokość działania, tym większa stymulacja i naprawa skóry, ale również większe ryzyko powikłań.

PEELING NOMELAN CAFEICO STEP 0

Peeling Nomelan Cafeico to peeling przygotowawczy, przeznaczony do łączenia z innymi peelingami z tej linii. Przy jego pomocy odbudujemy grubość warstwy rogowej, która odpowiada za odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Płaszcz hydrolipidowy, znajdujący się na jej powierzchni, pełni niezwykle cenną rolę w utrzymaniu witalności cery. Peeling Nomelan Cafeico to perfekcyjna alternatywa dla peelingów z zawartością fenolu.

Kwas kawowy jest pochodną fenolu o właściwościach antyoksydacyjnych, dzięki czemu odmładza naszą skórę. Kwas ten hamuje tyrozynazę, enzym uczestniczący w procesie melanogenezy, dzięki czemu zapobiega powstawaniu przebarwień, reguluje zmiany immunologiczne, jest też silnym środkiem przeciwgrzybicznym.

SKŁAD:

 • 25% 4n-butylrezorcynol
 • 8% Kwas salicylowy
 • 5% Kwas mlekowy
 • 5% Kwas cytrynowy

PEELING NOMELAN CAFEICO FORTE - PH <1

Jeśli znalazłaś na swojej twarzy pierwsze zmarszczki lub denerwujące blizny - Peeling Nomelan Cafeico Forte jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Aby spełnić marzenie o gładkiej i zdrowej cerze, zwykle niezbędne jest odbudowanie grubości warstwy rogowej i stymulacja wymiany komórkowej skóry. W tym celu warto zdecydować się na peeling z zawartością fenolu.

Szerokie właściwości kwasu kawowego umożliwiają kompleksowe działanie. Kwas ten ma silne działanie antyoksydacyjne,  dzięki czemu stanowi ochronę dla DNA komórkowego i działa chemoprewencyjnie. Doskonale sprawdzi się do redukcji przebarwień, dzięki hamowaniu tyrozynazy, uczestniczącej w procesie melanogenezy.

Dzięki temu peelingowi jesteśmy w stanie uzyskać znaczącą zmianę w stanie skóry, już po pierwszy zabiegu. Doskonale sprawdza się on u osób z wrażliwą cerą, ponieważ nie powoduje znaczących podrażnień. Reguluje też zmiany immunologiczne i wykazuje silne działanie przeciwgrzybiczne.

SKŁAD:

 • 15% kwas trójchlorooctowy
 • 3% kwas kawowy
 • 2% kwas salicylowy
 • 1% kwas fitowy
 • 1% kwas migdałowy
 • 1% kwas ferulowy
 • 1% kwas askorbinowy
 • kwas rozmarynowy
 • retinol

MELASPEEL G - PH 1.8-2.2

Jeśli chciałabyś odmłodzić swoją cerę, gdy już pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, to Peeling Melaspell G jest idealny dla Ciebie. Znakomicie sprawdza się również w profilaktyce starzenia. To zabieg adresowany przede wszystkim do skóry dojrzałej, ale również trądzikowej i takiej, na której pojawiają się niedoskonałości (blizny potrądzikowe, przebarwienia).

Melaspell G, dzięki zawartym w nim składnikom aktywnym, redukuje zmarszczki i przebarwienia, poprawia jędrność i elastyczność skóry, zapobiega nadmiernemu rogowaceniu. Wykazuje również silne działanie przeciwzapalne. Zapewnia głębokie nawilżenie i przywrócenie zdrowego, świeżego wyglądu skóry.

Stosowany celem odmładzania skory przy istniejących objawach starzenia lub profilaktyce starzenia

SKŁAD:

 • 14% Kwas mlekowy
 • 14% Kwas salicylowy
 • 10% Kwas glikolowy
 • 2% Kwas cytrynowy

MANDELAC ŻEL ZŁUSZCZAJĄCY- PH 1.0 - 2.0

Jeśli zauważasz u siebie wyraźne objawy starzenia, a Twoja skóra charakteryzuje się niejednolitą pigmentacją – żel złuszczający Mandelac będzie świetnym wyborem, na rozjaśnienie przebarwień i przywrócenie skórze młodzieńczego blasku. Żel sprzyja produkcji melaniny, redukuje drobne zmarszczki, a przy tym regeneruje i odżywia skórę, przywracając jej nawilżenie i aktywność.

MANDELAC C - PH 0.5 - 1.5

Mandelac to linia produktów przeznaczona do zapobiegania starzeniu się skóry. Jeśli więc obserwujesz u siebie pierwsze oznaki starzenia, a chciałabyś zachować świeżą i elastyczną skórę, jest to zabieg idealny dla Ciebie. Linia jest oparta na bazie kwasu migdałowego, zalecana głównie do skóry nietolerującej innych alfa-hydroksykwasów (AHA).

Kwas migdałowy pochodzi z hydrolizy wyciągu gorzkiego migdału i jest on powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nietorbielowatego oraz w celu przygotowania skóry do zabiegów laserem frakcyjnym.

Mandelac bardzo dobrze się sprawdza u klientek, których cera jest bardzo wrażliwa. Posiada on cząsteczki o dużym rozmiarze, dzięki czemu penetracja warstwy rogowej jest wolniejsza i nie powoduje szczypania ani podrażnień, ale równie skutecznie odbudowuje warstwę lipidową i nawilża cerę.

SKŁAD:

 • 30%  Kwas cytrynowy
 • 20%  Kwas migdałowy

PYRUVIC PEEL P PH <1.0

Jeśli zauważyłaś u siebie pogłębiające się zmarszczki lub masz problem z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi – powinnaś spróbować Pyruvic Peel.  To linia produktów stworzonych na bazie hydroalkoholowej, których podstawową substancją aktywną jest kwas pirogronowy, który działa na poziomie naskórka i skóry właściwej, rozluźniając połączenia między korneocytami i przeciwdziałając zgrubieniom powstającym na warstwie rogowej.

Złuszczony w ten sposób naskórek nie wysusza, a cera nie traci naturalnego blasku, zachowując naturalne nawilżenie. Wszystko to jest zasługą kwasu pirogronowego, który hydrolizuje w kwas mlekowy, tworząc na skórze film chroniący przed odwodnieniem.

Pyruvic Peel jest szczególnie wskazany w leczeniu wszystkich postaci trądzików, ponieważ ma działanie peratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe. Skutecznie działa na zmarszczki, gdyż pobudza skórę do produkcji kolagenu, elastyny i glikoprotein. W przeciwieństwie do TCA nie powoduje wyraźnych skutków ubocznych, wywołując jedynie delikatny rumień.

SKŁAD:

 • 40% Kwas pirogronowy
 • 5% Kwas mlekowy

DNA RECOVERY PEEL SOLUTION - PH 4.0 - 5.0

DNA Recovery Peel Solution to preparat przeznaczony do zapobiegania objawom fotostarzenia i występowaniu plam posłonecznych. System nanosomowych peelingów zapobiega uszkodzeniom skóry wywołanym przez słońce, a także zapobiega ich powstawaniu.

Efektem działania składników aktywnych w DNA Recovery Peel jest ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry wywołanych działaniem słońca, co przekłada się na spowolnienie procesu fotostarzenia skóry.

Peeling ten poprawia również koloryt i blask skóry, nadając jej młodzieńczego wyglądu. Korzystne zmiany można zaobserwować też w strukturze skóry, a przy tym zwiększa się jej elastyczność i jędrność.

SKŁAD:

 • 14% Kwas ferulowy

FERULAC VALENCIA PEEL

Ferulac Valencia Peel oferuje unikalne połączenie czterech kwasów, niezwykle przydatnych w walce z fotostarzeniem skóry twarzy, dekoltu i dłoni. Dzięki synergicznemu działaniu przeciwutleniaczy i keratolitycznych składników aktywnych, możemy przy jego pomocy skutecznie zwalczać fotouszkodzenia skóry.

Peeling ten to idealny zabieg do walki z problemami spowodowanymi przez słońce. Wszystkie składniki aktywne, wykorzystane w Ferulac Valencia Peel, mają potwierdzoną skuteczność działania.

Jakich efektów możemy się spodziewać dzięki połączeniu składników aktywnych, które oferuje Ferulac Valencia Peel?

 • większa moc przeciwutleniająca – chroni skórę przed uszkodzeniami, redukuje dimery tyminy dna komórkowego, neutralizuje działanie wolnych rodników
 • większa moc depigmentacji – hamuje aktywność tyrozynazy
 • większa moc keratolityczna – rozpuszcza materiał, który utrzymuje spójność warstw rogowych naskórka, usuwa martwy naskórek, stymuluje wymianę naskórkową
 • większa moc przeciwstarzeniowa – stymuluje tworzenie nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialurunowego
     

SKŁAD:

 • 10% TCA
 • 6% kwas ferulowy
 • 5% kwas salicylowy
 • 1 % kwas 3-O-etylo-askorbinowy

FERULAC PEEL BOOSTER SYSTEM

Ferulac Peel Booster System przeznaczony jest przede wszystkim do zwalczania melasmy i przebarwień posłonecznych i wszystkich objawach fotostarzenia skóry. To pierwszy opatentowany system peelingów nanosomowych, w którym podstawową substancją czynną jest kwas ferulowy.

Kwas ferulowy charakteryzuje się również właściwościami antyoksydacyjnymi, dzięki czemu chroni skórę przed agresją wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie. Wzmacnia też działanie witamin C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem słonecznych UVA i UVB, tym samym minimalizuje uszkodzenia spowodowane przez słońce, osłania też DNA komórkowe. Kontrola aktywności tyrozynazy powoduje rozjaśnienie przebarwień, a także zapobiega ich powstawaniu.

Drugi składnik aktywny – floretyna – zwiększa przenikanie substancji aktywnych, przylegając do powierzchni lipidów, a tym samym zmieniając potencjał dwubiegunowy dwuwarstw lipidowych. Hamuje aktywność elastazy – enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastyny. Dzięki temu skóra utrzymuje jędrność i młodzieńczy wygląd. Posiada także właściwości antyoksydacyjne.

Zabieg wyrównuje koloryt skóry, redukuje blizny (również potrądzikowe), zmniejsza przebarwienia, a także wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Powoduje uszczelnienie naczyń krwionośnych i wykazuje efekt liftingujący – skóra staje się bardziej napięta, jędrna i elastyczna.

System składa się z dwóch peelingów: Ferulac Peel Classic oraz Ferulac Peel Plus, w których składzie znajdziemy kwas ferulowy, floretynę, a także kwasy owocowe oraz retinol.

FERULAC CLASSIC - PH 4.0 - 5.0

Podstawowym składnikiem peelingu Ferulac Classic jest kwas ferulowy, a także wzmacniająca działanie składników aktywnych floretyna. Jest to pierwszy opatentowany system peelingów nanosomowych, w którym podstawową substancją czynną jest kwas ferulowy, wskazany przy wszystkich objawach fotostarzenia.

Polecany jest przede wszystkim w redukowaniu przebarwień słonecznych oraz trądziku – wykazuje silne działania antyoksydacyjne. Kwas ten chroni skórę przed agresją wolnych rodników, hamuje i neutralizuje ich szkodliwe dzialania, wzmacnia pozytywne oddziaływanie witamin C i E na naszą skórę. Chroniąc skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB – minimalizuje uszkodzenia i zapobiega fotostarzeniu się skóry. Jest niezwykle skuteczny w rozjaśnianiu przebarwień i zapobieganiu ich powstawaniu, dzięki skutecznej kontroli aktywności tyrozynazy.

Floretyna z kolei zwiększa przenikanie substancji aktywnych, hamuje aktywność elastazy, odpowiadającej za niszczenie włókien elastyny i posiada właściwości antyoksydacyjne. Dzięki temu jest w stanie znacząco poprawić jędrność i nawodnienie naszej skóry.

SKŁAD:

 • 12% kwas ferulowy
 • 5% floretyna

LACTIPEEL L PH 2.0-3.0

Lactipeel L jest peelingiem przeznaczonym do problemów takich jak niejednorodna pigmentacja skóry, ziemista i sucha cera, czy widocznych oznak starzenia – jeśli więc zauważyłaś u siebie takie objawy, możesz liczyć na skuteczność tego zabiegu. Doskonale radzi sobie również jako preparat wykorzystywany do profilaktyki przeciwstarzeniowej.  Jest też jednak świetnym wyborem w terapii trądziku pospolitego oraz różowatego. Dzięki zawartości kwasu mlekowego daje efekt wyraźnego nawilżenia, usprawniając przy tym barierę ochronną skóry. Dzięki temu, że na skórze powstaje ochronny film – złuszczanie naskórka nie wywołuje uczucia suchości i napięcia.

Do właściwości kwasu mlekowego należy zaliczyć również regenerację komórek i stymulację syntezy kwasu hialuronowego czy włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, napięta oraz głęboko nawilżona. Poza tym rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt, dzięki czemu jest skutecznym narzędziem w walce z przebarwieniami.

DMAE, czyli dimetyloaminoetanol) to składnik, który ma zdolność napinania skóry poprzez pobudzenie jej do produkcji kolagenu i elastyny. Wygładzenie i ujędrnienie są długotrwałe i wyraźnie widoczne gołym okiem.

SKŁAD:

 • 80% kwas mlekowy
 • 11% DMAE

SUCSES PEEL

Nanotechnologiczny system Sucses Peel jest przeznaczony zwłaszcza do skóry dojrzałej, z widocznymi zmarszczkami, oznakami fotostarzenia, pozbawionej elastyczności. Sucses Peel to połączenie kwasu bursztynowego z kwasami traneksamowym, azelainowym i czynnikami wzrostu. Takie połączenie odmładza skórę, redukuje widoczność zmarszczek, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Jednocześnie ma zdolność do neutralizowania działania wolnych rodników i wyrównuje koloryt skóry. Sucses Peel ma również znaczące właściwości regenerujące skórę i działa przeciwstarzeniowo. Poleca się go zarówno do odwracania procesów starzenia, jak i do profilaktyki. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, także dojrzałej i wrażliwej.

SKŁAD:

 • 10% kwas azelainowy
 • 7% kwas bursztynowy
 • 7% kwas cytrynowy
 • 1,9% kwas traneksamowy

ARGIPEEL - PH 2.25 - 2.7

Argipeel to peeling odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, dlatego jest doskonałym wyborem również dla cery wrażliwej, nietolerującej innych peelingów odnawiających wierzchnią warstwę skóry.

Peeling ma formę żelu i natychmiastowo daje efekt flash – nawilża i rozświetla skórę. Podrażnienia redukuje fakt, że cząsteczka występuje w dużym rozmiarze, przez co jej przenikanie przez warstwę rogową zachodzi bardzo powoli, co zmniejsza ryzyko podrażnień.

Połączenie argininy z kwasem mlekowym zapewnia takie same korzyści jak zastosowanie alfa-hydrokwasu. Stary naskórek ulega złuszczeniu, zwiększa się wymiana komórkowa, następuje poprawa napięcia skóry oraz redukcja przebarwień, jednak bez uczucia swędzenia, szczypania czy pieczenia.

Skutecznie redukuje on zmarszczki w okolicach oczu oraz cienie pod oczami, działa przy tym łagodząco i regenerująco.

SKŁAD:

 • 20% Arginina
 • 20% Kwas mlekowy
 • Mocznik
 • Aloe vera
 • Alantoina

SPA PEEL CLASSIC - PH 0.5 - 1.5

Spa Peel Classic to idealny wybór, jeśli Twoim celem jest znacząca redukcja widoczności głębokich zmarszczek, blizn potrądzikowych i rozstępów. Doskonale przeciwdziała on też skórze, która straciła na sprężystości i stała się wiotka.

To linia produktów oparta na bazie hydroalkoholowej. Ich formuła opiera się na synergicznej mocy działania kwasu salicylowego, kwasu pirogronowego, kwasu mlekowego oraz retinolu. Dzięki wykorzystanej kombinacji składników – mogą one przedostać się do głębokich warstw naskórka, utrzymać naskórek w stanie równowagi fizjologicznej, unormować produkcję sebum.

SKŁAD:

 • 15% Kwas salicylowy
 • 8% Kwas pirogronowy
 • 5% Kwas mlekowy
 • Retinol

SALIPEEL LIC - PH 1.5 - 2.5

Jeśli Twoim problemem są poważne zmiany zapalne, występujące zwłaszcza przy trądziku, Salipeel Lic jest peelingiem, który pomoże Ci wygasić aktywne ogniska choroby. To system peelingów nanosomowych, które oparte są o kwas salicylowy, kwas linolowy i cytrynian etylu. Jest on polecany przy zmianach zapalnych przede wszystkim ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwdrobnoustrojowe. Doskonale sprawdzi się także w problemach z łuszczycą i łojotokowym zapaleniem skóry.

Salipeel Lic wykazuje również działanie ściągające i seboregulujące, dlatego może być polecany również do zabiegów przeciwstarzeniowych, zwłaszcza, że efekty działania widać już po pierwszym zabiegu.

SKŁAD:

 • 15%  Kwas salicylowy
 • 10%  Kwas cytrynowy
 • 5%  Cytrynian etylu
 • 1%  Kwas linolowy.

OPAKOWANIE: 60 ml 

MELASPEEL K PH 2,3 – 2,7

PeelingMelaspeel K jest doskonałym wyborem dla osób, które zmagają się z trądzikiem i trądzikiem różowatym oraz łojotokowym zapaleniem skóry. W jego składnie znajdziemy kwas mlekowy, który poprawia nawilżenie skóry, stymuluję wytwarzanie kolagenu i elastyny. Takie działanie sprawia, że skóra staje się sprężysta i widocznie zdrowsza. Dzięki synergicznemu działaniu kwasów cytrynowego, salicylowego i kojowego, wykazuje silne właściwości przeciwzapalne.

Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym użyciu peelingu Melaspeel K. Peeling pomaga w wygaszeniu stanów zapalnych związanych z trądzikiem i łojotokowym zapaleniem skóry. Wykazuje też działanie odmładzające, a dzięki zawartości kwasu mlekowego sprawdza się również w przypadku cery wrażliwej.

SKŁAD:

 • 14%  Kwas mlekowy
 • 12%  Kwas cytrynowy
 • 5%  Kwas kojowy
 • 2%  Kwas salicylowy

MELASPEEL J2

Peeling Melaspeel J2 jest świetnym wyborem jeśli zmagacie się z trądzikiem torbielowatym lub macie tendencje do powstawania na skórze przebarwień i plam słonecznych. Jest też bardzo efektywny jeśli chodzi o redukowanie blizn potrądzikowych.

Peeling Melaspeel J2 stosujemy miejscowo. To peeling o zaawansowanym działaniu złuszczającym i przeciwbakteryjnym. Składniki wyraźnie wspomagają również syntezę kolagenu i elastyny, rozjaśniając cerę i nadając jej blasku. Dzięki temu efekty podjętych działań przy użyciu Melaspeel J2 są wyraźnie widoczne, już po pierwszym zabiegu.

SKŁAD:

 • 25% 4n-butilrezorcynol
 • 8% Kwas salicylowy
 • 5% Kwas mlekowy
 • 5% Kwas cytrynowy
 • Kwas glikolowy

AZELAC M

Azelac to seria peelingów perfekcyjnie przystosowana do potrzeb skóry wrażliwej. Oparty na kwasie azelainowym peeling posiada właściwości seboregulacyjne, normalizujące proces keratynizacji, bakteriostatyczne, hamujące rozmnażanie reaktywnych form tlenu i regulujące pigmentację skóry. Idealnie sprawdzi się u osób, które potrzebują wzmocnienia warstwy hydrolipidowej. Przeciwdziała powstawaniu przebarwień i działa przeciwzapalnie, dzięki temu pomoże również w aktywnych formach trądziku.

SKŁAD:

 • 15%  Kwas azelainowy
 • 18%  Kwas salicylowy
 • 10%  Kwas migdałowy

MANDELAC ROZTWÓR ALKOHOLOWY - PH 1.0 - 2.0

Mandelac to linia produktów oparta o działanie kwasu migdałowego, idealnego dla osób, które nie tolerują innych alfa-hydroksykwasów. Mandelac M doskonale sprawdzi się u osób, którym towarzyszą problemy związane z cerą trądzikową i łojotokową. Jego przeciwzapalne właściwości pomagają także w walce z trądzikiem różowatym oraz zapaleniu mieszków włosowych.

Na peeling Mandelac M powinny zdecydować się osoby, które zmagają się z widocznymi efektami fotostarzenia się skóry i zaburzeń pigmentacyjnych. Dzięki temu, że posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, które wolniej przedostają się przez warstwę rogową skóry, doskonale sprawdza się u osób o cerze wrażliwej, nie powodując podrażnień i szczypania.

SKŁAD:

 • 40% Kwas migdałowy

SALIPEEL ROZTWÓR ALKOHOLOWY- PH 1.5 - 2.5

Salipeel to peeling opierający się o kwas salicylowy. Dzięki jego zawartości wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Kwas salicylowy znany jest ze swoich właściwości bakteriobójczych, grzybobójczych oraz antyseptycznych, dzięki czemu doskonale sprawdza się w leczeniu trądziku.

Będzie idealny dla Was jeśli zmagacie się z trądzikiem i dużą ilością zaskórników. Salipeel S odblokowuje pory i zapobiega pojawianiu się nowych zmian trądzikowych. Wykazuje też znaczące działanie przeciwstarzeniowe, dzięki stymulacji odnowy naskórka. Działa ściągająco, dzięki czemu redukuje zmarszczki i płytkie blizny.

Salipeel polecamy zazwyczaj skórom tłustym i mieszanym, choć peeling ten sprawdzi się również w przypadku cery wrażliwej.

SKŁAD:

 • 25% Kwas salicylowy

SALIPEEL PLUS - PH 1.5 - 2.5

Salipeeel Plus to peeling, który idealnie sprawdzi się u osób ze skórą wrażliwą, cienką, naczyniową. Jeśli zauważasz u siebie nadmierne przetłuszczanie i zanieczyszczanie skóry, pojawiające się zmiany trądzikowe, również powinnaś wziąć pod uwagę właściwości, jakie oferuje Salipeel Plus. Dzięki połączeniu kwasu salicylowego, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i grzybobójcze, z łagodniejszym kwasem azelianowym – wzmacniającym naczynia krwionośne i łagodzącym stany zapalne – Twoja cera może odzyskać młodzieńczy wygląd. Peeling zawiera też właściwości, które chronią naszą skórę przed fotostarzeniem, dlatego sprawdzi się również w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

SKŁAD:

 • 25% Kwas salicylowy
 • 15% Kwas azelainowy.
Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+