Archiwum

COSMELAN

COSMELAN

Przebarwienia to obecnie bardzo powszechny i trudny do wyleczenia problem. Powstawaniu plam sprzyja m.in. ekspozycja na słońce i promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne, zażywanie środków antykoncepcyjnych, przyjmowanie niektórych leków , stosowanie kosmetyków z substancjami o działaniu fotouczulającym ale również czynniki genetyczne na które nie mamy wpływu, dlatego  każde leczenie jest objawowe, a nie przyczynowe .  Generalnie osoba, u której raz pojawiły się przebarwienia będzie miała kłopoty zawsze i bez odpowiednich zabiegów i pielęgnacji  codziennej będzie tylko coraz gorzej .

Od kilku lat najskuteczniejszą, bezpieczną i uznaną przez lekarzy terapią likwidującą przebarwienia jest zabieg Cosmelan. Formuła preparatu opiera się na połączeniu wielu substancji aktywnych i intensywnym działaniu depigmentującym. Już jeden zabieg pozwala pozbyć się plam barwnikowych .Ponadto kuracja poprawia również ogólną kondycję skóry i wyraźnie odmładza. Cosmelan rozjaśnia koloryt skóry, intensywnie wygładza redukując drobne zmarszczki, poprawia napięcie, dodaje blasku i witalności – twarz wygląda na młodszą i wypoczętą.

Zabieg polega na nałożeniu na oczyszczoną skórę maski w kolorze musztardowym. Pacjent usuwa maskę w domu po określonym przez lekarza czasie na ogół 8 godzin. Druga część terapii odbywa się w warunkach domowych i polega na aplikacji na skórę kremu Cosmelan 2 ,kremu Melan recovery oraz kremu Melan 130 filtr. Częstotliwość stosowania kremów i czas kuracji ustala lekarz.

Zanik plam obserwuje się około czwartego tygodnia kuracji, jednak dla uzyskania długotrwałych efektów procedura domowa powinna potrwać 3 miesiące . Po zakończeniu procedury Cosmelan należy koniecznie zastosować przez cały rok kuracje podtrzymującą i ochronę przeciw słoneczną.

Procedura po zabiegu

Po zmyciu maski 12 godzin nie stosować nic chyba, że skóra będzie napięta i czerwona wówczas Melan Recovery .Jeśli nic się nie będzie działo czekamy do 12 godzin .

Jeśli skóra jest czerwona, piekąca, podrażniona , nie wolno stosować kremu Cosmelan 2, wtedy stosujemy Melan recovery, który jest kremem nawilżająco kojącym,  a rano dodatkowo zawsze filtr  Melan 130 . Melan recovery można stosować kilka razy w ciągu dnia jeśli jest taka potrzeba oczywiście . Można go  stosować  nawet na cosmelan 2 po 30 minutach po nałożeniu cosmelanu 2 .

Jeśli skóra jest spokojna blada lub blado różowa stosujemy krem Cosmelan 2, chodzi nam o to żeby przez 3 miesiące procedury skóra była różowa, żeby  widzieć kontrast miedzy kolorem skóry na szyi, a kolorem twarzy. Nie  należy dopuszczać do zbyt dużego zaczerwienienia, ale utrzymywanie skóry w stanie zaróżowienia jest niezbędne do uzyskania właściwego efektu . Cosmelan 2 można nie stosować na okolice bardziej podrażnione np. wokół ust a stosować tylko tam gdzie skora jest mniej podrażniona . Jeśli jest potrzeba na Cosmelan 2 można zastosować  po 30 minutach  Melan recovery .

Zasada jest taka ze Cosmelan 2 można stosować w I mcu terapii nawet 3 x dziennie ,w II mcu terapii 2x dziennie, a w III mcu terapii tylko raz dziennie na noc, ale generalnie  pacjenci stosują cosmelan 2 albo raz dziennie na noc albo nawet co II noc a nawet co III . Chodzi o to żeby nie stosować cosmelanu 2 na   czerwoną skórę. Terapia jest indywidualna i nie można stosować się do tego co mówi koleżanka lub co piszą w internecie .Czasami  pacjent może zastosowac cosmelan 2 tylko raz w tygodniu . Jeśli skóra  jest różowa nie ma potrzeby nasilania cosmelanem stanu zapalnego ,bo moze dojść do nadmiernych złuszczeń ,podrażnień czy nawet do przebarwień pozapalnych .

Generalnie zawsze wieczorem po umyciu skory musimy sie zastanowić w jakim stanie jest skora i zastosowac albo sam cosmelan1 albo cosmelan z melan recovery albo sam melan recovery .

Rano zazwyczaj melan recovery i melan filtr 130 chyba ze skora jest blada spokojna to można cosmelan1 i po 30 minutach filtr

Po 3 miesiącach procedury należy zgłosić sie do lekarza i ustalić kuracje podtrzymującą ze zmienianiem jej co kilka miesięcy . Cosmelan można powtórzyć za rok co jest bardzo wskazane .

Zawsze i w czasie terapii i po stosujemy filtr . W czasie kuracji filtr Melan 130 a po kuracji ustalamy odpowiedni filtr w zależności od zastosowanej terapii podtrzymującej ale najlepiej Melan r130 bo zabezpiecza nas przed uva,UVB ,promieniami podczerwonymi ima również czynnik depigmentujący

Na preparaty dziennie można stosować makijaż, ale 30 minut po  kremie dziennym.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms