Młodość ukryta w genach - wywiad z dr Magdaleną Łopuszyńską
Młodość ukryta w genach
Jak długofalowo poprawić wygląd swojej skóry? Jak bardzo możemy cofnąć nasz biologiczny zegar? Czym jest ekspresja genów? I dlaczego wielozadaniowe urządzenia pobijają rynek medycyny estetycznej? Przeczytaj wywiad przeprowadzony z dr Magdaleną Łopuszyńską!
Ekspresja genów młodości - przełom dla naszej skóry
Wygląd skóry to wypadkowa wielu czynników, w tym także genetycznych. Na jej młodość wpływają choćby czynniki zewnętrzne, nawyki żywieniowe czy wreszcie wiek organizmu. Wiele zmian skórnych, na przykład barwnikowych, można na szczęście cofnąć. Okazuje się, że u pacjentów po 60 roku życia można uzyskać ekspresję genów zbliżoną do tej u osób 30-letnich. Jak pokazały badania przeprowadzone przez dr. Patricka Bittera na wydziale dermatologii Uniwersytetu Stanforda, pozwala na to terapia światłem szerokopasmowym, która stanowi przełom w podejściu do anti-agingu.
Właśnie wynik jego badań przekonał mnie do wyboru technologii, która pozwala usunąć widoczność oznak starzenia się skóry, jednocześnie wpływając na kluczowe geny odpowiadające za jej młody wygląd. Wykorzystując ekspresję genów, wpisuje się w potrzeby pacjentów, którzy pielęgnację skóry traktują jako inwestycję w siebie i bardziej od inwazyjnych zabiegów cenią sobie rozwiązania dające naturalne i długoterminowe efekty.
Świetlana przyszłość
Nie tylko długoterminowe efekty i możliwość odmłodzenia skóry bez poddawania się inwazyjnym zabiegom, ale i dostosowanie procedury do potrzeb – tego oczekują pacjenci klinik medycyny estetycznej. Urządzenie, które wykorzystuję do fotoodmładzania, opiera swoje działanie na zastosowaniu światła szerokopasmowego o długości fali 400 nm -1400 nm. Dedykowane jest zarówno do leczenia zmian barwnikowych, rumienia czy trądziku, jak i do poprawy napięcia skóry. Dzięki temu mogę dostosować długość fali światła do problemów skóry pacjenta na wielu głębokościach, przez co wpływam m.in. na melaninę, hemoglobinę czy wodę zawartą w komórkach.
Terapia światłem szerokopasmowym jest o tyle przełomowa, że dzięki wieloetapowemu leczeniu eliminuje oznaki starzenia na różnych poziomach skóry dając możliwość uzyskania długoterminowych efektów. Fotoodmładzaniem możemy leczyć nie tylko twarz ale również szyję, dekolt oraz duże obszary ciała, takie jak plecy, nogi oraz ramiona. Trwałe wyniki daje nawet kilkuminutowy zabieg, który stymuluje komórki skóry do poprawy jej jakości. Niebagatelne znaczenie dla końcowych efektów i bezpieczeństwa pacjenta ma też konstrukcja. Wyższa prędkość leczenia i moc szczytowa oraz lepsze chłodzenie, w porównaniu do innych urządzeń do fotoodmładzania, przekłada się na większy komfort pacjenta.
Synergiczne połączenie dla najlepszych efektów
Uzyskanie naturalnych efektów odmłodzenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa zabiegów i komfortu pacjenta, to jeden z głównych powodów, dla których coraz chętniej stosuje się terapie łączone. Nie zawsze musi to być protokół, składający się z zupełnie różnych zabiegów, co pokazują platformy zabiegowe łączące różne technologie. Tak jest też tutaj, gdzie urządzenie do fotoodmładzania terapię światłem szerokopasmowym łączę z właściwościami lasera tulowego. Skąd takie połączenie? Z potrzeby wszechstronności działania i synergii przeprowadzanych zabiegów. W swojej praktyce skupiam się na technologiach, które zapewnią satysfakcjonujące efekty zabiegowe, jednocześnie skracając okres rekonwalescencji i pozwalając personalizować terapie.
Laser tulowy to nieinwazyjna, ale skuteczna opcja resurfacingu dla pacjentów szukających zabiegów dających oczekiwane efekty bez konieczności poświęcania czasu na rekonwalescencję pozabiegową. Stosuję go zarówno u młodszych pacjentów, jak i tych, którzy chcą zachować młodzieńczy wygląd swojej skóry na dłużej, dzięki lekkiej rewitalizacji. Takie połączenie technologii pozwala mi do każdego pacjenta podejść indywidualnie, odpowiadając precyzyjnie na potrzeby jego skóry.
Doświadczenie w służbie pacjentów
Z medycyną estetyczną jestem związana już ponad 20 lat. Przez ten czas obserwowałam wiele zmian zarówno w dostępnych technologiach, jak i w potrzebach pacjentów. Czego oczekują aktualnie pacjenci? Odpowiedniej stymulacji skóry do przebudowy i odbudowy połączonej z pracą na wielu jej poziomach i możliwością odpowiadania na wiele problemów skórnych. Nowoczesne technologie, które wprowadzam do mojego gabinetu, muszą jednak nie tylko odpowiadać na potrzeby pacjentów, ale i zapewniać – co dla mnie jest priorytetem - bezpieczeństwo. Stąd właśnie obecność światła szerokopasmowego połączonego z laserem tulowym w mojej praktyce lekarskiej – platformy zabiegowej, która spełnia oczekiwania pacjentów, zapewniając efekty poparte badaniami naukowymi.