Archiwum

Dla kogo makijaż permanentny oczu? Wszystko, co musisz wiedzieć.

Dla kogo makijaż permanentny oczu? Wszystko, co musisz wiedzieć.

 Codzienne malowanie i podkreślanie brwi wydaje się nużące? Makijaż permanentny może rozwiązać ten problem. To zabieg, który wpływa na pigmentację, i dzięki temu dodaje brwiom wyrazistości, tak że można zupełnie zrezygnować z kolorowych kosmetyków do robienia makijażu.

Makijaż permanentny oczu – na czym polega?

Permanentny makijaż w pewnym sensie trochę przypomina tatuaż, bo też polega na wprowadzeniu barwnika pod powierzchnię naskórka. W przypadku makijażu oczu podkreślane są w ten sposób łuki brwiowe – pigment umieszcza się w naturalnej linii brwi, z kierunkiem rosnących włosków, przez co brwi wydają się gęstsze, ciemniejsze i bardziej kształtne. Barwnikiem można też wypełnić brakujące miejsca w brwiach lub lekko zmodyfikować łuk. Dobrze wykonany zabieg daje naturalny efekt, bardzo często lepszy od tego, jaki uzyskuje się przez tradycyjny makijaż.

Permanentny makijaż brwi wykonany w gabinecie kosmetyki lekarskiej Bella nie zmywa się podczas oczyszczania twarzy, można z nim bez problemu pójść na basen czy do sauny, brwi nie rozmyją się też podczas deszczu, opadów śniegu czy w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Znika też potrzeba codziennego podkreślania brwi kredką.

Makijaż przeprowadza się dwiema metodami. Pierwsza, włoskowa, polega na użyciu tylko jednego barwnika, z kolei w makijażu permanentnym ombre wykorzystuje się kilka odcieni pigmentu.

Czy makijaż permanentny jest na zawsze?

Tuż po zabiegu brwi są ciemne i bardzo intensywne, ale po kilku dniach pigment blednie i makijaż zyskuje właściwy, docelowy kolor. Skóra goi się w pełni po około dwóch tygodniach, i po tym czasie zaleca się przeprowadzenie korekty. Swędzenie czy zaczerwienienie skóry jest naturalną reakcją po zabiegu, ale nie należy jej drapać, wskazane jest też unikanie preparatów myjących do twarzy, opalania i pływania na basenie.

Wbrew nazwie, makijaż permanentny nie zostaje na skórze do końca życia. Z czasem użyty pigment będzie tracił kolor i stanie się coraz słabiej widoczny – co ciekawe, u starszych kobiet zwykle taki makijaż utrzymuje się dłużej, ponieważ ich naskórek wolniej się złuszcza i regeneruje. Średnio makijaż permanentny oczu utrzymuje się od roku do trzech lat, i po tym czasie można go powtórzyć.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+