Archiwum

Ginekologia estetyczna - czym się zajmuje, dla kogo jest?

Ginekologia estetyczna - czym się zajmuje, dla kogo jest?
  1.  Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna ma dwa podstawowe zadania, z którymi się mierzy. Wbrew nazwie, jej głównym założeniem jest poprawienie funkcjonalności, a dopiero na drugim miejscu wyglądu kobiecych narządów płciowych.   Zajmuje się ona przywracaniem pierwotnej funkcjonalności narządu płciowego, który doznał uszczerbku wskutek ciąży i porodu. Oprócz tego, do jej zadań należą leczenie nietrzymania moczu oraz zabiegi plastyczne poprawiające estetykę zewnętrznych narządów płciowych.  

Badania statystyczne przeprowadzone w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych wskazują na znaczący wzrost zainteresowania i korzystania z zabiegów oferowanych przez ginekologię estetyczną (plastyczną i rekonstrukcyjną). 

  1. Dla kogo dedykowane są zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej?

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są dedykowane kobietom w każdym wieku. Dojrzałe panie walczą ze schorzeniami okresu okołomenopauzalnego. Kobiety w wieku rozrodczym borykają się z problemami powstałymi po porodzie. Najmłodsze z nich najczęściej chcą poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych lub zwalczyć ból przy współżyciu.  

  1. Dlaczego warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

Żyjemy w XXI wieku i coraz więcej kobiet, w tym Polek, przestaje uważać własną anatomię za temat tabu. Narządy rozrodcze to taki sam narząd jak serce czy płuca, dlatego wymaga takiej samej uwagi i dbałości. W każdym wieku powinnyśmy myśleć o naszym komforcie fizycznym, jak i psychicznym, w których utrzymaniu pomaga ginekologia estetyczna.  

  1. Z jakimi problemami pacjentki najczęściej zgłaszają się do gabinetu ginekologii estetycznej?

Na korektę zwykle decydują się młode, aktywne seksualnie kobiety, które mają problem z obniżeniem narządu rodnego, rozluźnieniem pochwy oraz wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Są to kobiety, które mają już za sobą ciążę i poród - także cięcie cesarskie.  Nie tylko poród drogami natury powoduje zmiany w funkcjonalności narządu, ale dotyczy także kobiet rodzących poprzez cięcie cesarskie, a fakt noszenia ciąży spowodował zespół rozluźnienia pochwy.  

Nietrzymanie moczu dotyczy co trzeciej kobiety i ujawnia się w trakcie kaszlu, kichania i ćwiczeń fizycznych. Często skłania to kobiety do wycofywania się i rezygnowania z pewnych aktywności ze względu na poczucie wstydu towarzyszące tej przypadłości. 

Na dalszym miejscu jeśli chodzi o najczęstsze problemy, plasują się te związane z wyglądem warg sromowych, suchością pochwy czy bolesnym współżyciem. 

  1. Które zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są najpopularniejsze i jakie dają efekty?

W naszych gabinetach największą popularnością cieszą się zabiegi laserowe oraz te z wykorzystaniem ultradźwięków głębokodziałających Ultravera. Równie często wykonujemy zabiegi labioplastyki przy użyciu laseroterapii oraz radiofrekwencji.  

Zabiegi przy użyciu lasera dwutlenkowowęglowego dysponują różnymi trybami pracy i przede wszystkim regenerują śluzówkę narządu rodnego, obkurczają ściany pochwy, rewitalizują, wygładzają blizny, a także pomagają w rozjaśnieniu okolic intymnych.  

  1. Czy zabiegi z użyciem lasera w okolicach intymnych są bezpieczne?

Zabiegi są bezpieczne. Wykonujemy je nawet u kobiet karmiących tuż po połogu. Uważamy, że im wcześniej taki zabieg zostanie wykonany, tym lepiej, gdyż zdolność regeneracyjna tkanek w trakcie laktacji jest największa. Zwiększa to zatem siłę działania zabiegu.  

Przeciwwskazaniem do zabiegów są choroby nowotworowe narządu płciowego oraz aktywne infekcje czy krwawienie miesiączkowe.  

  1. Jak długo trwa rekonwalescencja?

Zabiegi z użyciem lasera, które uszkadzają, a następnie prowadzą do regeneracji śluzówki, wymagają dziesięciodniowej wstrzemięźliwości płciowej, powstrzymania się od korzystania z długotrwałych kąpieli w wannie oraz korzystania z basenu czy jaccuzzi.  

Zabiegi przy użyciu ultradźwięków głębokodziałających właściwie nie wymagają żadnej rekonwalescencji i umożliwiają natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania.  

Przy zabiegach związanych z ginekologią plastyczną, czyli zabiegach operacyjnych, zaleca się czterotygodniowy okres rekonwalescencji.  

  1. Jakie zabiegi, poza laserowymi, są wykorzystywane w ginekologii estetycznej?

Nie bez powodu, najpopularniejszym zabiegiem nielaserowym jest Ultravera. Zarówno w połączeniu z laserem, jak i samodzielnie, daje nieprawdopodobne efekty, wypróbowane na dużej grupie pacjentek borykającymi się z obniżeniem narządu rodnego czy nietrzymaniem moczu. Efektywna jest również wśród seniorek borykających się z podobnymi problemami, jednak w przypadku których zdolności regeneracyjne tkanek są niewielkie. U wszystkich pacjentek technologia ultradźwiękowa Ultravera znacznie poprawia jakość życia mimo znikomej inwazyjności. 

  1. Jakie zabiegi zaproponuje Pani kobietom po ciąży które mają problem z nietrzymaniem moczu lub obniżeniem satysfakcji seksualnej?

Moje doświadczenie zawodowe pozwala mi stwierdzić, że w przypadku kobiet po ciąży borykającym się z problemem nietrzymania moczu lub obniżeniem satysfakcji seksualnej, najbardziej efektywne są zabiegi łączące laseroterapię oraz ultradźwięku, które wspólnie działają cuda. Wszystkie pacjentki są zachwycone efektami, twierdzą że jakość ich życia diametralnie się zmieniła, a niekiedy nawet uważają, że jest wręcz lepiej niż przed ciążą.  

Nowością w naszym gabinecie jest zabieg przy użyciu nowoczesnej multifunkcyjnej platformy Sectum. Urządzenie emituje falę radiową podgrzewając tkanki do 41-42 stopni Celsjusza, a tym samym stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny- białek niezbędnych do utrzymania jędrności i sprężystości skóry oraz śluzówek.  Zabiegi wykonywane są w specjalnych protokołach zabiegowych opracowanych przez firmę Neuvia.

1. Ginekologiczny protokół  NRose( 4 zabiegi z użyciem głowicy ginekologicznej , wypełnieniem warg sromowych większych). Jakie ma działanie?

  • Obkurcza pochwę
  • Leczy wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • Nawilża śluzówkę pochwy
  • Leczy atrofie urogenitalną
  • Poprawia wygląd sromu
  • Protokół NBoost

2. Zabieg przy użyciu głowicy twarzowej / głowicy do ciała, z następowym wprowadzeniem kwasu Neuvia hydro delux w formie mezoterapii w dawce 5 ml na daną okolicę . Jakie ma działanie?

  • Zwiększenie  napięcia skóry
  • Ujędrnianie skóry
  • Nawilżenie
Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+