Archiwum

IPL ELLIPSE NORDLYS

IPL ELLIPSE NORDLYS

IPL to innowacyjny laser, który wykorzystuje źródło światła nowej generacji. Doskonałe narzędzie w walce z owłosieniem, pękniętymi naczynkami i przebarwieniami. Ekspert w zakresie fotoodmładzania. Rewelacyjny w walce z trądzikiem różowatym i optymalny dla skóry ze skłonnością do zaczerwienień – zmienia reaktywność skóry na działanie czynników zewnętrznych.

Urządzenie jest wyposażone w 4 aplikatory oraz oparte na opatentowanym systemie podwójnej filtracji, dzięki czemu zapewnia unikalną kombinację bezbolesnych zabiegów o niespotykanej efektywności i minimalnym ryzyku skutków ubocznych. Urządzenie emituje światło o długości fali 450-950 nm, a system filtrów eliminuje niepotrzebne widma światła, stąd dla każdego problemu wykorzystywana jest emisja światła najbardziej korzystna do usunięcia konkretnej zmiany, przy minimalizacji objawów niepożądanych. By wzmocnić bezpieczeństwo pacjenta – podczas zabiegu zarówno klient, jak i operator, wyposażeni się w okulary ochronne.

IPL nie jest dedykowany do depilacji włosów bardzo jasnych, w przeciwieństwie do ciemnych, które jest w stanie całkowicie usunąć. Jasne włosy mogą się przerzedzić lub osłabić, jednak nie w takim stopniu, jak włosy ciemne. Doskonale sprawdza się przy usuwaniu naczyń, głównie zmian naczyniowo-rumieniowych i zlewnych rumieni. Dodatkowo ujednolica kolor skóry, rozjaśnia, pobudza syntezę kolagenu i elastyny, wyraźnie odmładzając skórę.

Efekty działania lasera, w zależności od celu zabiegu, możemy zauważyć po 10-12 dniach lub dopiero po powtórzeniu zabiegu. W przypadku redukcji plam i przebarwień, najpierw widoczne jest zbrązowienie, dopiero po 10-12 dniach ulegają złuszczeniu. Podobnie w przypadku naczynek – początkowo przybierają one bardziej czerwony lub wiśniowy odcień, robią się bardziej wypukłe, dopiero potem zaczynają się rozjaśniać, a kolejny zabieg nasila ten efekt do momentu uzyskania całkowitego zblednięcia.

Zabieg depilacji również należy powtórzyć po dwóch miesiącach, niezależnie czy włosy pojawiły się, czy nie. Pierwszym etapem jest widoczne zaczerwienienie, które jednak szybko ustępuje, po czym korzenie włosów zaczynają wyłaniać się na powierzchnię skóry, co może sprawiać wrażenie ich odrastania, jednak łatwo się ich pozbyć nawet wykonując zwykły peeling. Kolejny zabieg wykonujemy dopiero wtedy, gdy pojawią się odrosty włosów.

IPL jest skuteczny jedynie w odniesieniu do włosków, które znajdują się w fazie wzrostu. Na ostateczny efekt kuracji składa się wiele czynników. Istotne jest, że włosy zawierają pigment, który pochłania światło generowane przez laser, zmieniając je w energię cieplną. To ona jest transmitowana przez włos ku torebce włosowej, by ją zniszczyć i nie pozwolić na produkcję nowego włosa. Przy pozostaniu choćby jednej komórki – torebka może się zregenerować.

Niestety, nie jest możliwe zwiększenie dawki promieniowania, ze względu na możliwe uszkodzenia skóry. Laser w wielu przypadkach doprowadza do trwałego pozbycia się problemu z owłosieniem, jednak nie jest to gwarancją. Seria zabiegów może skutkować częściowym pozbyciem się problemu. Pięć zabiegów, wykonanych w dwumiesięcznych odstępach, to minimum, po którym można oceniać efekty.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+