Baza wiedzy

Skuteczne sposoby na usuwanie rozstępów

Chcesz się pozbyć rozstępów, ale wypróbowałaś już wszystkie domowe sposoby i nie widzisz żadnych rezultatów? Dostrzegasz nowe zmiany a działania na powierzchni skóry nie przynoszą efektów? Aby zmniejszyć widoczność rozstępów warto udać się do profesjonalnych gabinetów, w których eksperci doradzą Ci, która metoda przyniesie największe rezultaty.

Dlaczego tak trudno pozbyć się rozstępów?

Rozstępy wyglądem przypominają wrzecioniowate pasma, które mogą pojawić się w różnych miejscach na ciele. Często związane są z intensywnym przybieraniem na wadze, dojrzewaniem, ciążą. To blizny zanikowe skóry, które są efektem rozrywania tkanki łącznej. Usuwanie rozstępów należy zacząć natychmiast, bo to właśnie na wczesnym etapie możemy uniknąć powstania trwałych blizn i przywrócić skórze gładką powierzchnię.

Szeroko reklamowane kosmetyki na rozstępy zwykle nie przynoszą żadnych efektów. Korzystnie wpływają na nawilżenie skóry, dzięki czemu mogą sprawiać wrażenie rozjaśnienia blizn, ale te pozostają widoczne. Warto udać się do wykwalifikowanego specjalisty, który zaproponuje odpowiednie zabiegi w gabinecie.

Jakie są dostępne metody usuwania rozstępów?

Istnieje kilka rodzajów zabiegów medycyny estetycznej, które pomogą w redukcji rozstępów. Są to laser IPL, laser frakcyjny, wykorzystanie kombinacji lasera Nd:YAG z Er:YAG. Warto stosować metody skojarzone wykorzystując również mezoterapię, a nawet wampirzy lifting. Wspomagająco można zastosować peelingi chemiczne mediderma.

IPL NA ROZSTĘPY

Zabieg laserem IPL wykorzystuje rozbłysk światła. Dzięki uderzeniu w skórę naczynia krwionośne uspokajają się, rozstępy bledną, a dodatkowo stymulujemy powstawanie kolagenu i elastyny, więc skóra staje się wyraźnie bardziej gładka.

LASER FRAKCYJNY CO2 A ROZSTĘPY

W medycynie estetycznej często wykorzystywany do usuwania rozstępów jest zabieg laserowy przy użyciu lasera frakcyjnego. Mikrouszkodzenia tkanki, które powstają w wyniku działania lasera, skutecznie rozjaśniają przebarwienia różnego typu oraz niwelują rozstępy. Przy okazji uzyskujemy efekt poprawy kondycji skóry i jej kolorytu.

KOMBINACJA LASERA ND:YAG Z ER:YAG

W zabiegu wykorzystującym te połączenie długości fal sprawia, że możemy skutecznie likwidować blizny i rozstępy. Wiele kontrolowanych mikrouszkodzeń w zabiegu zimnej ablacji laserowej, pozwala na dokładnym usuwaniu kolejnych warstw naskórka.

Jest to bezpieczne i znacznie przyspiesza czas rekonwalescencji.

Podstawą skutecznej walki z rozstępami jest połączenie radiofrekwencji mikroigłowej z zabiegami laserowymi oraz dodatkowo zastosowaniem odpowiednich produktów regenerujących.

Kiedy zgłosić się na zabieg?

Zabiegi na rozstępy, dostępne m.in. w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella, najlepiej robić w pierwszej fazie ich powstawania – to ten moment, kiedy blizny przypominają zaczerwienione pręgi, a skóra często szczypie i swędzi. Druga faza nazywana jest zanikową – rozstępy stają się blade, jaśniejsze od reszty skóry, a dotykając ich czuć, że są lekko wklęsłe. Białe rozstępy są dużo trudniejsze do usunięcia, ale wciąż da się ograniczyć ich widoczność oraz poprawić kondycję ciała, choć najprawdopodobniej trzeba będzie zwiększyć liczbę zabiegów.

Partnerzy
Alliance LPG
HIFU Ultraskin
Profhilo
Geneo+