Zadzwoń do nas: +48 22 625 33 00

Armen Mekhakyan

psycholog

Armen jest psychologiem, psychoterapeutą, mediatorem sądowym i strategiem biznesowym.

Wspiera ludzi w rozwoju zawodowym i osobistym od 2009 roku. W jego portfolio zawodowym można znaleźć projekty związane z psychologią behawioralną, komunikacją, promocją zdrowia psychicznego, zwolnieniami grupowymi, mobbingiem, wypaleniem zawodowym, executive coachingiem oraz strategią HR.
Pracuje zarówno z organizacjami, jak i osobami indywidualnymi, proponuje wsparcie na polach takich, jak transformacja, integracja różnic w kontekście zmiany, tworzenie harmonii w sytuacjach zagrożenia konfliktem, tworzenie spójnego wizerunku jako narzędzia komunikacji.

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej , czy chirurgii plastycznej może przyczynić się do naszego lepszego samopoczucia, większego zadowolenia ze swojego wyglądu, a wręcz większej pewności siebie.

Emocjonalne korzyści wynikające z zastosowania zabiegów medycznych zależne są jednak od odpowiedniego przygotowania pacjenta. Zdarza się, że wewnętrzną intencją pacjenta jest zmiana całkowita a oczekiwania często obejmują nie tylko wygląd zewnętrzny. Wówczas zabiegi medyczne mogą stać się dla pacjenta sposobem na rozwiązanie konfliktów wewnętrznych.
Może to doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Mimo stosowanych zabiegów pacjent nie czuje satysfakcji. Kolejne zabiegi nie przyczyniają się do rozwiązania problemów ani w życiu prywatnym ani zawodowym. Taka sytuacja może doprowadzać do zaburzeń w postrzeganiu swojego wyglądu. Pacjent może chcieć powtarzać zabiegi bez końca, ciągle licząc na osiągnięcie nierealnych efektów. Fakt, że poszukuje rozwiązania tam gdzie nie może go znaleźć, często doprowadza do przewlekłej frustracji.

Dr Magdalena Łopuszyńska jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojego gabinetu „psychologia wizerunku” - autorski projekt psychologa Armena Mekhakyana.

Konsultacje psychologiczne mają na celu udoskonalenie komunikacji między lekarzem a pacjentem. Dzięki czemu pacjent będzie czuł się usatysfakcjonowany, a lekarz nie będzie miał wątpliwości co do etyki swojej pracy.

Czym jest dysmorfofobia? sprawdź https://armen.info.pl/wiecej/czym-jest-dysmorfofobia/